REKOMENDUOJAMOS PERSKAITYTI NAUJAI GAUTOS KNYGOS:
Pasakojimų knyga. Ši knyga – apie epochą, atsiveriančią vieno žmogaus biografijoje.
Apie Tėvą Stanislovą OFM Cap. (Algirdą Mykolą Dobrovolskį) sklando daug pasakojimų ir legendų. Tai asmenybė, kuri visada buvo vertinama nevienareikšmiškai. Pas garsųjį kunigą – kapucinų vienuolį – ieškodami pagalbos ar sielos ramybės keliavo tiek į bėdą patekę žmonės, tiek menininkai, seimo nariai ar net prezidentai. Kiekvienam kunigas turėjo gerą žodį, nuraminimą ar pamokymą. Kartais tokie susitikimai net keisdavo gyvenimus.
Trylikametė Salamanka Hidl pasakoja savo patirties istoriją. Svarbiausia joje – paslaptingas mamos dingimas. Salamanka įsitikinusi, kad mama negalėjo šiaip sau palikti „savo mergaitės“. Siekdama viską išsiaiškinti, ji godžiai sugeria į save kitų žmonių gyvenimo istorijas: draugės Febės, senelių, ponios Kadaver ir atskleidžia sau neįtikėtinus dalykus
Puiki knyga. kurioje paauglės mergaitės akimis galime matyti, kaip „beveik suaugę“ supranta pasaulį, kaip vertina šeimą, tėvus, kaip jiems kartais sunku nuspręsti, kas gerai, o kas ne.
Knyga smurto šeimoje tema.
Nedideliame miestelyje pas senelius atostogaujanti mergaitė imasi spręsti kaimynystėje gyvenančių dviejų, namuose tėvo žiauriai mušamų vaikų problemas, nes visi miestelio suaugusieji, tarsi solidarumo persmelkti, problemą neigia. Neigia, kaip tik įmanoma: iš baimės („Buvo čia viena tokia, kuri kažką panašaus tvirtino. <…> Bet prieš dvejus metus išsikraustė pas dukterį, nes jai buvo gėda.“*, 57 p.), iš išskaičiavimo, iš nenoro imtis atsakomybės. Tik tai vienai mergaitei to noro ir tikėjimo pakanka, ir visgi ji viena pati imasi vaikų gelbėjimo misijos, gan primityviai, bet veiksmingai. Ir taip knygoje – vienas veiksmas provokuoja kitą, viena paslaptis dengia kitą, melas kuria melą. Užsisuka didelis, rimtas reikalas ir visa tai sujudina miestelį, galbūt net įkvėpia drąsos sukrusti skriaudžiamų vaikų mamą.