Sausio 19 dieną grupė gimnazijos mokinių dalyvavo NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PASLAUGŲ PLĖTROS PROJEKTO edukacinėje programoje TEATRAS KITAIP. Mūsų kelionė prasidėjo labai anksti — 6:30 jau pajudėjome iš gimnazijos į Vilnių. Dalį grupės sudarė pereitų mokslo metų gimnazijos teatro grupės jaunieji aktoriai, kurie džiaugėsi vėl susitikę, o dar labiau apsidžiaugė pamatę savo teatro mokytoją Vaidą Litvinienę. Tiesa, važiavome ne tik buvę teatro lankytojai, bet ir mokiniai, susidomėję teatru ir kūryba.
Mūsų kelionės tikslas buvo KAUKIŲ AKADEMIJA. Šie kūrybos namai mokinius priima jau ne pirmą kartą – nuo lapkričio mėnesio iš visos Lietuvos čia atvažiuoja įvairaus amžiaus mokinių. Mūsų gimnazija irgi pateko į laimingųjų būrį…
Studijoje mus priėmė režisierė, aktorė Gintarė Čepukonytė. Mes buvome paprašyti nusiauti batus, pasidėti telefonus, kad niekas netrukdytų susikaupti. Tada visi susėdome ratu – mokiniai ir mokytojos, Gintarė taip pat įsispraudė tarp mūsų. Režisierė iš karto sukūrė gerą nuotaiką – buvo labai maloni, linksma ir įdomi. Užsiėmimas prasidėjo trumpa teorine dalimi, kas yra teatras ir ko reikia, kad jis būtų. Tada prasidėjo praktinė programos dalis — žaidėme įvairius žaidimus, skirtus lavinti kontaktą tarp žmonių, – mokėmės, kaip svarbu ne tik teatre, bet ir gyvenime pajusti ryšį su kitu žmogumi, kaip atsikratyti įvairių baimių, nebijoti suklysti, daug sužinojome apie save, pavyzdžiui, kokio tipo žmonės esame – JIN ar JAN. O galiausiai mes tiesiog išleidome savo sielas pabėgioti – šokome, nieko nematydami ir nematomi. Po tokios pamokos mes jautėmės kitaip nei vos atvykę – nebuvo nė vieno, kurio galvoje dar suktųsi blogų minčių – jautėmės tokie ,,išsitaškę“.., laisvesni negu bet kada. Buvo liūdna, kad laikas taip greitai praėjo – norėjosi pasilikti ten, studijoje, kur vyravo gera nuotaika ir atsipalaidavimas.
Tai buvo nuostabi patirtis, padėjusi geriau pažinti save ir kitus, išlaisvinusi vaizduotę ir praplėtusi akiratį. Štai kodėl mokiniams reiktų teatro pamokų – jos atitrauktų nuo rutinos, apsaugotų nuo streso — toks kūno ir proto išlaisvinimas padėtų visiems mokiniams, o ne tik keletui laimingųjų. Na, o mes tikrai tą dieną buvome laimingi, kad galėjome dalyvauti minėto projekto puikioje edukacinėje programoje.
Aistė Būtaitė, IV a klasės gimnazistė.
Nuotraukos iš mokytojos L. Ronkaitienės asmeninio archyvo
- Apie gimnaziją
- KONTAKTAI IR STRUKTŪRA
- Projektai
- Projektas „Tūkstantmečio mokyklos II“
- Skuodo gyventojų verslumo gebėjimų ugdymas
- Tarptautinis bendradarbiavimas
- KarTu
- Bendrojo ugdymo turinio ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme
- DoFe apdovanojimų programa
- ESF „VMA diegimas gerinant matematikos pasiekimus“
- RŪPINKIS SAVIMI
- Lyg Karalių pasaka esi…
- Kūrybinės partnerystės
- Pažinimo labirintais
- Lyderių laikas
- SAVO LABUI IR KITIEMS
- „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
- ”Bendradarbiavimo kultūros formavimas kaip prielaida kokybiškam įtraukiojo ugdymo organizavimui” Nr. 10-056-K-0008
- Pagalba mokiniui
- Veiklos sritys
- UTA