Žemaitiškai skaitančių mokinių šventė-konkursas
Gruodžio 8 dieną Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje vyko regioninė Žemaitiškai skaitančių mokinių šventė – konkursas. Jame dalyvavo net šeši mūsų gimnazistai.
Dėkojame Perlai Šilinskaitei, Tomui Petrauskui, Oksanai Petkutei, Žygimantui Lukošiui, Jurgitai Noreikaitei, Auksiui Račkui, reprezentavusiems mūsų gimnaziją, ir juos ruošusioms mokytojoms Laimutei Ronkaitienei, Vidai Stončaitienei bei Daivai Butkienei.
Sveikiname I vietos laimėtoją Tomą Petrauską (ruošė mokytoja Laimutė Ronkaitienė) ir II vietos laimėtoją Auksių Račkų (ruošė mokytoja Daiva Butkienė).
Dėkojame šventės – konkurso atidarymo kompozicijos atlikėjams bei renginio vedėjams Ugnei Simutytei, Astijui Bučiui, Emiliui Šmaižiui, Saulei Andriekutei ir Ronetai Skurdauskaitei, muzikos mokytojai Kristinai Petrauskienei, šokio mokytojai Rimai Pielikei, šokusioms merginoms.
Advento pradžia gimnazijoje
Adventas – laukimo, rimties, vilties, ir susikaupimo metas prieš Šv. Kalėdas
Šis laikas – tai kvietimas permąstyti galbūt praeinančius metus, nuveiktus darbus, o gal ir nuodugniai ištirti visą savo gyvenimą, Tai laikas, kai susitinku ir naujai susipažįstu su pačiu savimi… dovanojamas laikas – pabandyti suprasti tikrąją Šv. Kalėdų prasmę ir iškilmingumą.
Advento esmė – malda, pasninkas, geri darbai, atgailos dvasia – neturi būti nustumta ir užmiršta. Šios rimties, susikaupimo dvasios neturi nustelbti prieššventinis anksti prasidėjęs šurmulys. Svarbiausia ne išorė – svarbiausia tikra vidinė kalėdinė dvasia. Adventas mums duotas tam, kad galėtume dar daug ką nuveikti tobulinat save, augant dvasia, sėjant aplink save tikrumą, gėrį, meilę ir grožį. Turime dovanojamą laiką praturtinti savo vidinį pasaulį, kad Kalėdų rytą galėtume dosniai atverti savo širdies ir vidinio pasaulio aruodus Kūdikiui Kristui ir savo artimui.
Vertinkim ir branginkim Laukimo laiką – Adventą.
Ateitininkų konferencija
Gruodžio 1d. mūsų gimnazijos ateitininkai dalyvavo Skuodo Bartuvos progimnazijoje įvykusioje ateitininkų konferencijoje, kuri prasidėjo Šv. Mišiomis Skuodo Švč. Trejybės bažnyčioje, o jas aukojo kunigai Justinas Palubinskas ir Donatas Liutika. Konferencijoje dalyvavo buvusi ateitininkė Živilė Mackevičūtė ir kartu atsivežė šlovintojus iš Vilniaus, kurie vedė užsiėmimus, giedojo. Mokymus vedė ir Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo sekretorius, kunigas Donatas Liutika ir Telšių vyskupijos ateitininkų valdybos pirmininkas Paulius Auryla. Konferenciją užbaigėme žaidimais, bendruomeniniais šokiais ir malda.
Simona Jurčė
Rajoninė mokinių konferencija „SAVANORYSTĖ. SAVIUGDA. ATEITIS.“
Gruodžio 5-oji – Tarptautinė savanorių diena, kuri Jungtinių Tautų organizacijos pasiūlyta minėti nuo 1985 metų. Ne atsitiktinai ir mūsų gimnazija šią dieną sukvietė rajono mokyklų mokinius į konferenciją „Savanorystė. Saviugda. Ateitis.“ Tai – baigiamasi vaikų socializacijos projekto „Rūpinkis savimi“ renginys. Konferencijos tikslas – suteikti galimybę pasidalinti savanoriškos veiklos patirtimi, pristatyti savo veiklas, susipažinti su naujomis galimybėmis savanorystei, paskatinti kitus dalyvauti savanoriškoje veikloje. Konferencijoje dalyvavo mokinių atstovai iš Ylakių ir Mosėdžio gimnazijų, Bartuvos progimnazijos ir Aleksandrijos pagrindinės mokyklos.
Konferencijoje visus susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorė G. Skarienė, Skuodo r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ž. Ramanavičius, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė L. Vasiliauskienė.
Konferencijoje pranešimų būta įvairių: Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Ieva Gembutienė kalbėjo apie savanorystės sampratą ir jos galimybes Skuodo rajone, su tarptautinės savanorystės sąlygomis mokinius supažindino Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros konsultantė Reda Mikalauskaitė. ESF projekto „Atrask save“ darbo paieškos elektroninėje erdvėje ugdymo specialistė Eglė Jurevičiūtė informavo apie savanorystę ESF ir JUI projekte „Atrask save“, Klaipėdos Dvasinės pagalbos jaunimui centro savanorė Violeta Bimbaitė, kalbėdama apie savanorystės privalumus, ragino mokinius imtis savanoriškos veiklos. Skuodo atviro jaunimo centro specialistės Soneta Miltenytė ir Ginta Dvarionaitė rajono mokinius informavo apie iniciatyvas jaunimui centre. Skuodo rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojas Paulius Poškys savo pranešime akcentavo emocinės paramos ir savanorystės svarbą tokiose tarnybose kaip „Jaunimo linija“. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos mokinės Gabija Ažondenytė, Arūnė Navardauskaitė, Radvilė Arlauskaitė, gimnazistė iš Mosėdžio Renata Ereminaitė ir Lietuvos moksleivių sąjungos Skuodo skyriaus pirmininkė Gabrielė Šertvietytė auditorijai pristatė savo savanorystės sėkmės istorijas, patirtis, iššūkius, pasiekimus ir laimėjimus.
Išklausę pranešimus mokiniai suprato, kad gerus darbus galima daryti ir savoje aplinkoje – ten, kur gyveni, kur mokaisi.
Vaikų socializacijos projekto „Rūpinkis savimi“ darbo grupė: socialinė pedagogė I. Momkienė, anglų k. mokytoja R. Laukineitienė, tikybos mokytoja S. Jurčė, sveikatos priežiūros specialistė V. Donielienė
Kelionė pagal projektą „Rūpinkis savimi“
Lapkričio 10 dieną, I, II klasių mokiniai pagal vaikų socializacijos projektą „Rūpinkis savimi“ vyko į edukacinę-pažintinę kelionę į Klaipėdą. Pirmoji mūsų kelionės pažintis vyko su Klaipėdos Dvasinės pagalbos jaunimui centru ir jo savanoriais. Centre dirbantys savanoriais mus supažindino su savo organizacija, pristatė vykdomas programas, pasidalino savo savanorystės sėkmės istorijomis. Kad laikas neprailgtų, DPJC savanoriai mums pravedė keletą aktyvių užsiėmimų.
Antroji mūsų kelionės pažintis buvo ne ką prastesnė už pirmąją, susipažinome su Lietuvos karinių jūrų pajėgų veikla. Karo laivų flotilėje mus pasitikę žavūs karinių jūrų pajėgų kariai suteikė išskirtinę galimybė apžiūrėti ir susipažinti su laivais iš arčiau, papasakojo apie ten esančių laivų paskirtį, apie tarnybą ir gyvenimą jūroje.
Po pažinties su kariniais laivais visi pasukome link Klaipėdos senosios perkėlos, kur Lietuvos jūrų muziejuje mūsų laukė dviejų edukacinių užsiėmimų vedėjai. Pirmojoje pamokoje jūrų muziejaus darbuotojas mums pasakojo apie Baltijos jūros ruonių gyvenimą, o antroji pamoka buvo skirta susipažinti su delfinais, delfinų trenerio darbu. Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai mus išties šiltai pasitiko, leido artimiau susipažinti su delfinais, ruoniais, kitais jūrų muziejaus gyventojais, stebėjome delfinų pasirodymą. Edukacinių pamokėlių metu, jūrų muziejaus darbuotojai mums pateikė įdomių užduočių, kurias mes noriai atlikome.
Nors grįžome tik vakare, tačiau kelionė mums išties neprailgo. Norime padėkoti kelionę organizavusioms ir mus lydėjusioms mokytojoms: socialinei pedagogei Ingridai Momkienei, tikybos mokytojai Simonai Jurčei, anglų kalbos mokytojai Ritai Laukineitienei bei mokytojo padėjėjai Vilmai Vaškienei.
Asta Bružaitė IIa kl.
Nulenkime galvas prieš Amžinybėn išėjusius
Prieš Vėlines skubame sutvarkyti artimųjų kapus, prisiminti juos degindami žvakes, tačiau daug kapų yra apleistų. Spalio 27 d. gimnazijos ateitininkės su mokytoja S. Jurče mirusiųjų pagerbimo dienos proga vykome į Narvydžiuose esančias kapines. Pagerbėme malda, sutvarkėme gimnazijos įkūrėjo Pr. Žadeikio kapą, uždegėme po žvakę ir prie apleistų kapų. Geras darbas glosto širdį, o jo atlikimui nesutrukdė net žvarbus oras. Prie šiltos arbatos puodelio atgavome jėgas ir aptarėme kuo skiriasi Vėlinės ir Visų Šventųjų diena.
Ateitininkė Greta Venclauskaitė
Būti geresnio pasaulio kūrėjais
Spalio 20d. Skuodo rajono ateitininkai rinkosi Mosėdyje, kur susitikimo tema kvietė būti geresniais pasaulio kūrėjais. Susitikimas prasidėjo Susitaikinimo pamaldomis ir Šv. Mišiomis. Telšių vyskupijos Žarėnų parapijos klebonas Kęstutis Balčiūnas vedė katechezę „Jaunimas ir tapatybė“, vėliau persikelta į darbą grupėse, kur aiškintasi kataliko, žmogaus, vyro, moters ir ateitininko tapatybės. Apibendrinant darbą grupėse buvo aptarti ir planuojami jaunimo renginiai vyskupijos, šalies ir viso pasaulio mastu.
„Maisto Banko“ akcija
Spalio 20-21d. Skuode, prekybos centruose „IKI“ ir „MAXIMA“, vyko „Maisto Banko“ akcija, kurioje kvietė aukoti, dalino reklamines skrajutes ir padėjo surinkti negendančių maisto produktų mūsų gimnazistai. Džiaugiamės prisidėję prie tų, kuriems reikia pagalbos.
Edukacinė ir pramoginė pirmokų ir antrokų išvyka
Šių metų spalio 13 dienos rytą nuo gimnazijos pajudėjo didžiulis autobusas – jame sutilpo per 50 Ia, Ib, Ic ir IIa klasių gimnazistų su auklėtojomis R. Laukineitiene, D. Butkiene, L. Ronkaitiene bei mokytoja J. Jurkuviene. Nors purškė lietus, keliautojai buvo gerai nusiteikę, o autobusas pasuko Šiaulių kryptimi.
Pirmiausia buvo aplankytas Pakruojo dvaras, kuriame vyko įdomūs užsiėmimai: gidas (Tadas Blinda) supažindino su dvaro istorija, tai pat aprodė ir patį dvarą. Vėliau buvo galima pajodinėti arkliais. Šioje veikloje taip pat dalyvavo ir mokytojos. Apžiūrėję dvarą, dvaro karčemoje skanavome blynus ir gėrėme šiltą arbatą. Edukacinė programa baigėsi dalyvių apdovanojimu – mes tapome dvariškiais – gavome DVARIŠKIŲ LIUDIJIMUS.
Kitas užsiėmimas vyko Šiauliuose ir buvo pramoginis – tai DAŽASVYDIS. Visi moksleiviai pasiskirstę į komandas turėjo galimybę patirti, kas yra karas. Buvo ir nesmarkiai sužeistų, bet viskas baigėsi laimingai.
Važiuojant namo nepaisant nuovargio buvo traukiamos linksmos dainos ir dalijamasi įspūdžiais.
Kerinti poezijos galia
Šių metų spalio 19 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vyko tradicinė šventė – konkursas ,,Poezijos ruduo Palangoje“. Į jį suvažiavo atstovai iš aplinkinių gimnazijų ir progimnazijų – Palangos, Kretingos, Gargždų bei Skuodo. Šiemet poezijos mylėtojai į Senąją gimnaziją rinkosi jau 19-ą kartą, o šventė – konkursas buvo skirtas Algirdo Juliaus Greimo, pasaulinio garso semiotiko, kalbininko, mitologininko, šimtosioms gimimo metinėms. Mūsų gimnazijos grupelę į renginį lydėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Laimutė Ronkaitienė. Nors važiavome keturi mokiniai, poetą turėjome tik vieną – I a klasės mokinį Kasparą Matulevičių
Šeimininkai šventės dalyvius pasitiko svetingai – sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, gimnazistai renginį puošė įvairiais meniniais intarpais – dainomis, net madų šou. Bet, žinoma, svarbiausias dėmesys buvo sutelktas į jaunuosius poetus ir jų kūrybą. Vieni poetai į konkursą atsivežė pluoštelį eilėraščių, kiti dalyvavo VIENO EILĖRAŠČIO konkurse. Iš viso klausėmės apie 30 jaunųjų poetų, bet, be abejo, apdovanoti buvo patys geriausi. Taigi su jauduliu laukėme komisijos, kurią sudarė žurnalo ,,Durys” redaktorė Rūta Bačiulytė ir poetė Elena Karnauskaitė, sprendimo. Džiugu, kad mūsų gimnazijos jaunasis poetas Kasparas laimėjo trečią vietą! Jam tai buvo debiutas, bet Kasparas puikiai susitvarkė su jauduliu ir paliko įspūdį komisijai ir klausytojams.
Pakylėti pergalės džiaugsmo po konkurso nusprendėme dar nusilenkti jūrai, pasidžiaugėme svetinga Palangos saule, o į Skuodą grįžome pilni naujų idėjų, supratę, kokią kerinčią galią turi poezija.
Aistė Būtaitė, IV a klasės gimnazistė
Nuotraukos iš mokytojos Laimutės Ronkaitienės asmeninio archyvo.
Gabiųjų ugdymo projekto veiklos Klaipėdoje
Spalio 18 dieną motyvuoti bei smalsūs gimnazijos I, II ir III klasių mokiniai vėl turėjo progą mokytis netradiciškai. Šį kartą – Lietuvos jūrų muziejuje. Autobusu pasiekę Klaipėdą, keltu persikėlėme į Smiltynę, o po keleto minučių pėstute pasiekėme ir kelionės tikslą – . Delfinariumą, kur mus pasitiko malonūs muziejaus darbuotojai. Pirmoji pamoka buvo skirta susipažinti su delfinais – mes išklausėme pamokėlę apie delfinų treniravimą, sužinojome, kokių savybių reikia žmogui, kuris treniruoja delfinus, taip pat daug ką išgirdome apie pačius delfinus. Sužinojome, kokia vidutiniška delfinų gyvenimo trukmė, išgirdome, kad jie neturi uoslės, o kai miega, jų vienas smegenų pusrutulis visada aktyvus. Įdomiausia, kad kol vyko pamoka, mūsų akį nuolat traukė žaismingi delfinai, kurie noriai pozavo jauniesiems fotografams. Išklausę esminę informaciją, susitikome su delfinais tiesiogiai – aplankėme juos baseine. Ši pamoka baigėsi aktyviomis mokinių grupelių veiklomis, o išeidami visi buvome ,,pažymėti“ atspaudu su mėlynojo banginio atvaizdu.
Antra pamoka buvo apie Baltijos jūros gyventojus – pilkuosius ruonius. Šie gyvūnai pasirodė labai linksmi ir bendraujantys – jie tai krito į vandenį, tai ropštėsi ant baseino krašto, žaidė su žuvimi, kuria buvo maitinami, ,,kalbėjosi“ ne tik su savo treneriu, bet ir mumis. Pasidžiaugę draugiškais muziejaus gyventojais, toliau pamokėlę tęsėme edukacinėje klasėje, kurioje matėme ir filmuotos medžiagos, ir klausėmės labai įdomaus ruonių trenerio pasakojimo – sužinojome, kad vandenyje jie daug vikresni negu sausumoje, o per dieną gali nuplaukti milžiniškus atstumus. Vėliau lektoriui galėjome užduoti mums rūpimų klausimų.
Po turiningų užsiėmimų keltu vėl grįžome į Klaipėdą, o autobusu – į Skuodą. Tą dieną pagilinome ne tik biologijos žinias – linksmai ir turiningai bendravome tarpusavyje ir su mus lydėjusiomis mokytojomis.
Greta Venclauskaitė, II a kl. gimnazistė
„Gelbėkit vaikus“
Spalio 10 d. P. Žadeikio gimnazijos bendruomenė dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ organizuojamame 4- ajame Solidarumo bėgime. Mūsų gimnazija šioje akcijoje dalyvauja jau trečius metus.
Solidarumo bėgimo tikslai:
– ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą;
– padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams.
Šiemet Solidarumo bėgime dalyvavo apie 160 gimnazijos bendruomenės narių. Pasipuošę organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukais, Solidarumo bėgimą pradėjome miesto gatvėmis. Visi bėgimo dalyviai apdovanoti Solidarumo diplomais.
Akcijos metu organizacijai „Gelbėkit vaikus“ mūsų gimnazijos bendruomenė paaukojo 390 eurų.
Džiaugiamės gimnazijos bendruomenės aktyvumu ir noru prisidėti prie to, kad Lietuvoje augtų laimingi vaikai, o Zambijos mažieji gautų būtinąją medicininę pagalbą.
Dėkojame Skuodo policijos komisariatui už saugumo užtikrinimą bėgimo metu ir kūno kultūros mokytojai metodininkei Daivai Veisienei už pagalbą organizuojant bėgimą.
Socialinė pedagogė Ingrida Momkienė
Kelionė į AMI Spalio 9 dieną
Spalio 9 dieną grupelė gimnazijos moksleivių lankėsi Audiovizualinių menų inkubatoriuje, Vilniaus rajone. Gimnazistai dalyvavo edukacinėje programoje „Filmavimas mobiliuoju telefonu“ pagal NVŠ projektą.
Edukacinį užsiėmimą pravedė kino operatorius Adomas Jablonskis. Jis mokiniams akcentavo, kad kino kūrimas – tai komandinis darbas. Reikia sugebėti mokytis iš argumentuotos kritikos, nebijoti siekti savo idėjų įgyvendinimo.
Operatorius papasakojo kaip gimsta filmas, parodė kur vyksta filmo ir garso montavimas, supažindino su papildomais filmo garsais, pravedė ekskursiją kino rekvizitų salėje.
Gimnazistams patiko ši edukacinė programa. Tikimės, kad po šios kelionės, kai kurie mokiniai gal būt sies savo būsimą profesiją su kino industrija.
„Tiesa padarys jus laisvus“
Lietuvos jaunimo dienos tęsia Pasaulio jaunimo dienų tradiciją, pradėtą prieš 25 metus ir yra skirtos tikinčiam bei tikėjimo dar tik ieškančiam jaunimui. Tai yra „keliaujantis“ nacionalinis susitikimas, atviras visiems jauniems žmonėms, vykstantis vis kitame Lietuvos mieste. Birželio 23 – 25d. Vilniuje įvykęs didžiausias Lietuvos Bažnyčios jaunimo renginys – „Lietuvos jaunimo dienos 2017“ ypatingos ne tik dėl to, kad apkeliavusios visas Lietuvos vyskupijas vėl grįžo į Vilnių: šiemet visi, tiek jaunimo dienų dalyviai, tiek miesto gyventojai bei svečiai tapo istorinio įvykio – arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos – liudininkais. Džiaugiamės, kad Skuodo P. Žadeikio gimnazijos ateitininkų kuopos atstovai turėjo galimybę dalyvauti Jaunimo dienose ir Palaimintojo Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijoje.
Bronzas, motyvuojantis priimti vis didesnius iššūkius
Birželio 15 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (DofE) ceremonija. Joje daugiau nei 60-čiai jaunuolių iš visos Lietuvos Jungtinės Karalystės ambasadorius Andrew Pearce bei Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Gražvydas Kazakevičius įteikė aukso, sidabro ir bronzos ženklelius. Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir 5 Skuodo P. Žadeikio gimnazijos moksleiviai bei jų vadovė Simona Jurčė, kurie įgyvendina DofE programą (vadovė Inga Rutienė).
Tai yra pasaulyje gerai žinoma ir pirmaujanti neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunuoliams nuo 14 iki 24 metų. Ją įgyvendina daugiau nei 140 šalių. Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Įdomiausia, kad tai neskatina lygintis ar konkuruoti su kitais – programą galima apibūdinti kaip asmeninį iššūkį ir lenktynes su pačiu savimi, siekiant tapti geresniu nei vakar. Taip jauni žmonės pradeda geriau pažinti ir pasitikėti savimi, įgyja gyvenimui bei ateities darbui reikalingų įgūdžių, galiausiai – pasiekia daugiau nei patys kada nors būtų galėję įsivaizduoti. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius itin vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.
Tam, kad būtų galima tapti visapusiška asmenybe, DofE apdovanojimų programa siūlo keturias skirtingas veiklas: žygius, sportą, įgūdžius ir savanorystę. Apdovanojimus gavę jaunuoliai, siekdami įgyvendinti kuo įdomesnius savo pačių užsibrėžtus tikslus, apie 2400 val. skyrė aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, žaidė tenisą, šokinėjo per virvutę); daugiau nei 2100 val. − naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (mokėsi rašyti krepšinio statistiką, bėgiodami, šokinėdami per suoliuką ir visaip kitaip ugdėsi ištvermę); apie 1700 val. − savanorystei (dirbo su seneliais, vedė užsiėmimus vaikams, padėjo ruošti ir suprasti vaikams jų namų darbus, organizavo įvairius renginius) bei dalyvavo žygiuose gamtoje.
Pastarieji ir tapo skuodiškių iššūkiu šiais metais – programos dalyviai leidosi į žygį po Salantų regioninį parką, kurio tikslas buvo ištirti ir įvertinti 6 jame esančius piliakalnius, pristatymui sukuriant įdomų video bei parengiant kitą vaizdinę medžiagą. Mūsiškių žygį vertino vengras Adrian Aradi.
Jungtinės Karalystės ambasadoje Skuodo P. Žadeikio gimnazijos DofE programos dalyviams Arūnei Navardauskaitei, Gabijai Ažondenytei, Radvilei Arlauskaitei, Irmai Čepauskaitei ir Edvinui Riepšui buvo įteikti bronzos ženkleliai, o gimnazijai – programos vykdymo sertifikatas. „Apėmė didelis džiaugsmas, kuris motyvuoja eiti toliau ir siekti savo tikslų jau sidabro lygyje“, „Be jokių dvejonių rekomenduočiau įsitraukti į šio projekto veiklas, kadangi tai padėjo ne tik atrasti naujų pomėgių, bet ir puikiai praleisti laisvą laiką“, „Turime kuo vykdant šia programą“ −, įspūdžiais dalijosi gimnazistai.
P. Žadeikio gimnazijos atstovai liko dėkingi Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriui už skirtą autobusiuką ir suteiktą galimybę dalyvauti apdovanojimų ceremonijoje. Programos dalyviams belieka palinkėti atkakliai siekti dar didesnių iššūkių ir nebijoti nertis į užklumpančius nuotykius, kad nė viena diena nepraeitų veltui, ir bėgant laikui būtų galima pasipuošti sidabro bei aukso ženkleliais.
Dovilė PETRAUSKAITĖ
Nuotraukos iš Simonos JURČĖS archyvo
PASIMATUOK PROFESIJĄ!
Gegužės 31d – birželio 1d. 1a klasės mokiniai turėjo galimybę pasimatuoti viešbučio administratoriaus darbą Palangoje įsikūrusiame poilsio ir pramogų „Atostogų parke“ . Labai maloni šio parko administratorė Rūta su mielu noru mums aprodė savo darbo vietą, papasakojo ko reikia norint dirbti šį darbą. Rūta teigė, kad šis darbas jai išties patinka ir su noru į jį keliauja, tačiau neslėpė, kad yra labai varginantis, nes per dieną tenka bendrauti su įvairaus amžiaus žmonėmis iš skirtingų miestų ar net šalių. O pasimatavę šią profesiją mes pokalbį užbaigėme su smagiu pozavimu įsiamžinant su administratorėmis ir jų darbo vieta.
Asta Bružaitė, Ia klasės gimnazistė
III c klasės moksleiviai susidomėjo klasės draugų Evos Matutytės tėčio bei Edvino Riepšo mamos darbu, tad kartu su III b klasės moksleiviais suplanavo išvyką į Skuodo rajono savivaldybę. Pirmiausia susitikome su Skuodo rajono meru Petru Pušinsku , kuris papasakojo apie rajono valdymo struktūrą ir miesto ir rajono gyvenimo aktualijas.Vėliau mokiniai apsilankė tarybos posėdžių salėje, kurioje sprendžiami svarbūs klausimai. Visi moksleiviai prisiminimui gavo po dovanėlę su rajono atributika. Po to susitikome su Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Lenkiene bei vyriausiais specialistais Vaida Satkevičiūte ir Tomu Matučiu. Jie papasakojo apie Vaiko teisių apsaugos skyriaus funkcijas, darbe iškylančius sunkumus, įsimintiniausius atvejus , supažindino su vaikų globos situacija mūsų rajone, priminė, kokio išsilavinimą reikia turėti norint dirbti šiame skyriuoje, pakvietė moksleivius savanoriauti jų skyriuje. Abu susitikimai buvo įdomūs ir naudingi, o jiems skirtas laikas prabėgo nepastebimai.
“Šok į klumpes”
1 c birželio 1 d. lankėsi Skuodo „Liepaitės“ vaikų darželyje. Manto Savicko mama mums papasakojo apie darželio auklėtojo darbą, atsakė į mokiniams iškilusius klausimus. Po to visi mokiniai pasiskirstė po grupes, kur praktiškai galėjo susipažinti su darželio auklėtojos darbu bendraudami su vaikais, vesdami įvairius užsiėmimus, bei žaisdami su vaikais. Po užsiėmimų, visiems netrūko įspūdžių, kuriais su didžiausiu džiaugsmu dalinosi vieni su kitais.
3a šoko į tėvelių klumpes gėlių salone ir valgykloje.
Šių metų gegužė 24 d. Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijoje vyko kasmetinė, o šįsyk net aštuoniolikta Paskutinio skambučio šventė. Šventinė atmosfera tvyrojo jau nuo ankstyvo ryto su pakilia, nuotaikinga muzika fone.
Vos įžengusi į gimnaziją pastebėjau, jog aplink zuja pasipuošę, šventiškai nusiteikę gimnazistai. Vieni skuba į paskutines šių mokslo metų pamokas, o kiti bėgte bėga į Kultūros namus repetuoti pasirodymą. Žinoma, kalbu apie trečiokus, mat jie už viską atsakingi. O kas pamokose dalyvauja, tas šiokių tokių ir nekasdieniškų įdomybių pastebi: štai abiturientų automobilių karavanas su džiaugsmo šūksniais ir savotiška, triukšminga muzika lyg ženklu, jog jie jau nebe mokiniai. Po minutės – ketvirtokų gimnazistų eisena su dar triukšmingesne skanduote!Skubėjome jų pasitikti prie pagrindinio įėjimo su džiaugsmingais aplodismentais. Visi kartu sulaukėme ir klasių auklėtojų: L. Vainorienės, L. Vyšniauskienės ir R. Laukineitienės. Tačiau tai buvo tik šventės pradžia ir tada abiturientų laukė linksmi vaikiški žaidimai, šokiai, dainos ir net krepšinis! Šiek tiek įkaitusius po apšilimo ketvirtokus direktorė G. Skarienė ir pavaduotoja D. Kazlauskienė pakvietė klasių auklėtojas su savo vaikais žingsniuoti į paskutinę klasės valandėlę…
Deja, nežinau, ką paliekantys gimnaziją mokiniai aptarinėjo su savo brangiausiomis auklėtojomis paskutiniosios valandėlės metu, tačiau galiu garantuoti, jog tuo metu trečiokai tikrai nesnaudė. Visi skubėjome į Kultūros namus. Dar keletas repeticijų, svarbių paskutiniųjų akcentų ir pagaliau šventei pasiruošta. Užsiimame pozicijas ir kantriai laukiame savo draugų abiturientų. O jie greiti – neverčia ilgai laukti! Vos tik spėjus atsipūsti, pro duris ima veržtis abiturientai su mokytojais, tėveliais, draugais ir artimaisiais. Ketvirtokai džiaugėsi, šypsojosi, tačiau to paties negaliu pasakyti apie jų tėvelius – veidai kažko ištįsę! Žinoma, graudu išleisti į gyvenimą savo vaikus, kuriems jau metas išeiti ir kurti savo gyvenimą? Tikriausiai taip. Tačiau trečiokų paruošta programa neleido nei tėveliams, nei jų atžaloms galvoti apie painius ateities labirintus, o skatino tiesiog pasinerti į kvapą gniaužiantį pasakų pasaulį, kurį vaizdžiai pristatė renginio vedėjai Jonukas (G. Gutauskas) ir Grytutė (A. Macevičiūtė).
Nuo pirmos sekundės žiūrovus prikaustė pritemdyta aplinka, paslaptinga muzika su dar paslaptingesniu šokiu, suteikusiu šiokios tokios nesuprantamos mistikos. Neliko laiko net pašaliniams kuždesiams. Dar labiau dėmesį prikaustė Raudonkepuraitė (K. Gurauskaitė), uždainavus: „Vėjas man pasakė“. Ši daina ne tik maloniai visus nuteikė, bet ir prikvietė pačias įvairiausias pasakų būtybes: Snieguolę su septyniais nykštukais,„Perestuchiną“ iš Neišmoktų pamokų šalies, pulką kiškių, auksinę žuvelę su vis kažko pageidaujančiu žveju ir t.t. Pasakos priminė vaikystę, buvo pademonstruoti ir moderniųjų šokių žingsneliai, naujausi hitai ir ne tik!Sušiuolaikintose pasakose net senelės turi planšetes ir Raudonkepuraitė dainuoja Saros Bereilles „Gravity“… Šie netikėtumai pagyvino atmosferą, suteikė neįtikėtinų emocijų susirinkusiems į šventę žmonėms, kurie negailėjo gražių žodžių ir pagyrimų: pakviestos į sceną auklėtojos, pirmoji mokytoja R. Vizgaudienė, abiturientų tėveliai sakė linkėjimus paliekantiems gimnaziją mokiniams. Gėlės iš rankų į rankas keliavo pas labiausiai jų nusipelniusius. Kaskart verčiamas knygos lapas ir pristatoma nauja pasaka žadino vis naujus prisiminimus, kvietė scenon vis naujus veidus.
Kai atėjo abiturientų pasirodymo laikas, visi sukruto ir laukė savo eilės, plojimais ne tik palaikydami vieni kitus, bet ir palydėdami džiaugsmo šūksniais. Ketvirtokai padovanojo paskutines dainas, pademonstravo įamžintas nuotraukose mokyklines akimirkas, parodė filmuotą medžiagą apie medelio sodinimą prie gimnazijos!Pasirodo, jie turėjo ir daug pareigų gimnazijoje – stebėti tvarką, prižiūrėti jaunesnius ir dar visokių kitokių įsipareigojimų. Deja, šios pareigos nuo šiol teisiškai priklauso mums, būsimiesiems abiturientams.
Renginio pabaigoje maloniai, gausiais plojimais išlydėjome svarbiausius šventės dalyvius, įsiamžinome nuotraukose ir gimnazijos istorijos knygoje užvertėme dar vieną, 18-ąjį puslapį.
Rugilė Normantaitė, 3b klasė
Projektas ,,Pažinimo labirintais“ teikia mokiniams vis naujas patirtis
Gegužės 16 – 17 dienomis turėjome progą su gabiųjų mokinių ugdymo projektu ,,Pažinimo labirintais“ vykti į edukacinę išvyką po Aukštaitiją. Mus lydėjo puikūs orai, tad ir nuotaika buvo gera.
Po kelių valandų kelionės autobusu pasiekėme pirmąjį edukacinės išvykos objektą – Palūšės kaimą, esantį Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Iš gidės pasakojimų sužinojome, jog Aukštaitijos nacionalinis parkas – seniausias toks parkas Lietuvoje, įkurtas 1974 metais. Gidė taip pat pristatė parko teritorijoje esančius senesnius kaimus, jų išskirtinius bruožus, parodė nykstančių gyvūnų bei augalų rūšis. Išklausę įžanginę informaciją, aplankėme Palūšės bažnyčią. Ne vieno dėmesį patraukė užrašas: Įženk geras. išeik geresnis. Apžiūrėję bažnyčios teritorijoje esančius paminklus, stogastulpius, patraukėme prie pilkapio ekspozicijos, sužinojome, kaip nuo V a. iki VI a. buvo laidojami žmonės Rytų Lietuvoje, po to apsilankėme akmens amžiaus būste. Išklausę gidės informaciją, atlikę keletą užduočių, važiavome į Ladakalnį. Prieš kopiant į piliakalnį gidė suintrigavo pasiūlymu pasiimti vieną akmenėlį, užnešti jį į piliakalnio viršūnę tylint, kad išsipildytų sugalvotas noras. Be abejo, į Ladakalnį lipome visiškoje tyloje. Na, o viršuje atsivėrė nuostabaus grožio vaizdas – matėme net 6 ežerus. Dar aplankėme Ginučių piliakalnį, Ginučių vandens malūną, kuriame savo stiprumą sukdami senovines girnas išbandė ne tik mūsų vaikinai, bet ir mokytojos. Po smagaus pasibuvimo malūne nuvykome į Stripeikių bitininkystės muziejų, kuriame gavome naudingos informacijos apie bitininkystės istoriją. Na, o paskutinis pirmos dienos lankytinas objektas – Molėtų Observatorija, kurioje visi likome be žado, pakerėti astronomijos paslapčių. Pirmiausia observatorijos mokslininkas mums parodė didžiausią teleskopą Šiaurės Europoje, po to jis skaitė paskatą apie dangaus paslaptis, gavome pačiupinėti net tikrų tikriausią meteoritą. Na, o po paskaitos mūsų laukė turbūt pati įdomiausia veikla – žvaigždžių per teleskopą stebėjimas. Įspūdis nepakartojamas – bent porą valandų galėjome pasijusti tikrais astronomais: mokslininkas parodė Zodiako ženklų žvaigždynus (gaila, jog matėme tik 6, nes likę buvo pasislėpę kitoje pasaulio pusėje), stebėjome žvaigždžių spiečių bei užgesusias žvaigždes. Na, o pabaigoje klausėmės puikiai astronomo deklamuojamą Jurgio Baltrušaičio eilėraštį apie žvaigždes. Nors šiek tiek sušalę, bet labai laimingi ir kupini įspūdžių pasukome Alantos technologijų ir verslo mokyklos link. Čia mūsų laukė nakvynė.
Antrą kelionės dieną pradėjome nuo Alantos dvaro, Vaido Žuko meno galerijos, po to patraukėme Anykščių link, kur vėl laukė įdomus pasivaikščiojimas po Anykščių šilelį Lajų taku, Barstyčių akmens brolis Puntukas, po to – A. Baranausko ir A. Vienuolio – Žukausko memorialinis muziejus. Turėjome progą apsilankyti ir pamatyti A. Baranausko klėtelę, kurioje ir buvo parašytas garsusis ,,Anykščių šilelis“, vaikščiojome po namą, kuriame XX a. viduryje gyveno kitas rašytojas – Antanas Vienuolis. Šių objektų lankymu ir baigėsi mūsų turininga kelionė.
Į Skuodą grįžome įgiję naujų žinių, patyrę teigiamų emocijų, supratę, kad mokymasis netradiciniais būdais yra įdomus ir labai naudingas. Dėkojame projekto ,,Pažinimo labirintais“ koordinatorei pavaduotojai ugdymui Vidai Stončaitienei, projekto mokytojų komandai bei gimnazijos Direktorei G. Skarienei už suteiktą galimybę KELIAUTI, MOKYTIS, PATIRTI, PAJAUSTI, BENDRAUTI…
Oksana Petkutė, I a klasės gimnazistė
Gegužės 11 dieną pasirodymu mokykloje gimnazijos teatras baigė šių metų savo kūrybinį sezoną. Aktualų, šiuolaikišką, gilias prasmes atveriantį spektaklį, pastatytą pagal Rebekos Unos knygą ,,Atjunk” (scenarijaus autorė – teatro mokytoja Vaida Litvinienė) matė Vilniaus, Mosėdžio ir Skuodo teatro mylėtojai. Džiaugiamės jaunųjų aktorių ir jų vadovės darbo sėkme, gebėjimu kalbėti apie šiuolaikines problemas scenos kalba.
Nuotraukoje jaunieji aktoriai ir jų vadovė Vaida po paskutinio spektaklio
IDĖJA+
2017 m. gegužės 3 d. Skuodo rajono savivaldybėje vyko Europos jaunimo savaitei paminėti skirtas renginys „IDĖJA+“. Renginio metu iniciatyvus Skuodo rajono jaunimas pristatė savo idėjas, susijusias su socialinių problemų sprendimu, jaunimo užimtumo, tolerancijos ir pagarbos žmogaus teisėms skatinimu. Skuodo P. Žadeikio gimnazijos ateitininkės: Greta Žumbytė, Erika Skiudulaitė ir Karolina Liutkutė pristatė savo idėjas Skuodo jaunimo užimtumui gerinti.
Simona Jurčė
DofE bandomasis žygis
Bandomasis DofE bronzos žygis Salantų regioniniame parke! Gegužės 5 dieną penki bronzos ženklelio siekiantys gimnazistai dalyvavo bandomajame DofE žygyje, kur sėkmingai keliavo suplanuotu maršrutu ir siekė savo tikslo.
Gimnazijos bibliotekoje paminėta 17 – oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė
Balandžio 27 dieną mūsų gimnazijoje vyko bibliotekos šventė, kurioje dalyvavo pirmokai bei keletas antrokų. Šventė prasidėjo garsaus reperio Ironvyto daina ,,Svajonės“. Skaityklos vedėjas D. Žvaginis trumpai pristatė kasmetinę Nacionalinę Lietuvos bibliotekų šventę, taip pat buvusio mūsų gimnazijos auklėtinio Karolio Petrylos ir garsaus reperio Ironvyto neseniai išleistą knygą ,,Vagis mokykloje“. Šios knygos pristatymą šventės dalyviams parodė Ia klasės mokinių komanda, kuri rajoniniame perskaitytų knygų pristatymo konkurse laimėjo 1 – ą vietą ir buvo apdovanota METŲ SKAITYTOJŲ diplomu. Po šio gražaus pristatymo diskutavome tema PATYČIOS. Nors šią knygą perskaičiusių mokinių atsirado nedaug, bet ją perskaitę labai noriai pasidalino savo mintimis su visais. Mūsų bibliotekos vedėja D. Pakulienė taip pat išsakė savo įspūdžius apie minėtą knygą, o Ia klasės skaitytojų komandai, atsidėkodama už parodytą knygos pristatymą, įteikė dovanėlę. Šventės metu rinkome 2016 m. perskaitytų knygų dešimtuką, galėjome apžiūrėti senų ir naujų knygų parodėlę. Graži šventė baigėsi pora aptartos knygos citatų. Viena jų: ,,Reikia būti vagimi ir gyventi šiais metais, šia diena, šia akimirka.“ D. Pakulienė mokiniams palinkėjo nepamiršti knygų, jas skaityti ir dažniau užeiti į biblioteką.
Oksana Petkutė, Ia klasės mokinė
Nuotraukos Ia klasės mokinės Brigitos Balandytės
Sveikiname IV a klasės gimnazistą Gytį Mockų
– 49 – ojo respublikinio Lietuvos moksleivių jaunųjų filologų konkurso laureatą – I – os vietos laimėtoją
Balandžio 12 – 14 dienomis Palangoje vyko respublikinis Lietuvos moksleivių jaunųjų filologų konkursas. Savo darbų ginti 6 – iose sekcijose (poezijos, prozos, literatūros kritikos, publicistikos, tautosakos, vertimų) buvo atrinkta 113 moksleivių darbų iš visos Lietuvos. Jau būti pakviestam į šį konkursą yra laimėjimas, nes į baigiamąjį konkurso turą patenka ne visi moksleiviai, kurių darbai būna pristatyti respublikiniam konkurso turui, – šiemet šiam etapui buvo atsiųsta per 200 darbų, pakviesta, kaip anksčiau minėta, 113 darbų autoriai.
Tris dienas mokiniai gynėsi savo darbus, atsakė į autoritetingos komisijos (universitetų dėstytojų, rašytojų, publicistų, profesionalių vertėjų) klausimus, išklausė patarimų, bendravo, diskutavo, dalyvavo kultūriniuose renginiuose. Trečia diena – dvasinė puota – buvo apdovanoti nugalėtojai – geriausi moksleiviai poetai, prozininkai, kritikai, tautosakininkai, vertėjai. Jauniausia konkurso sekcija – vertimų. Jaunųjų filologų konkurso pirmininkas, Vilniaus universiteto dėstytojas daktaras Regimantas Tamošaitis vertimų sekciją pavadino vartais į pasaulį. Taigi šiais metais 26 baigiamojo konkurso etapo jaunieji vertėjai lietuviškai prakalbino anglų, rusų, prancūzų, vokiečių literatūros autorius. Džiugu, kad mūsų gimnazijos dvyliktoko Gyčio Mockaus (mokyt. L. Ronkaitienė) vertimas iš vokiečių kalbos buvo įvertintas aukščiausia, I – ąja, vieta. Kaip sako pats Gytis, tiek vertimo procesas, tiek darbas baigiamajame konkurso etape – didžiulė patirtis, leidusi patikrinti, parodyti ne tik savo vokiečių kalbos gebėjimus, bet kitaip pajausti ir gimtąją lietuvių kalbą.
Sveikiname Gytį, džiaugiamės jo kryptingu darbu ir pelningu apdovanojimu, linkime, kad pradėtas sėkmingas vertėjo kelias tęstųsi ir baigus gimnaziją, kad pildytųsi jo svajonės…
Mokytoja L. Ronkaitienė
Nuotraukose konkurso ir pergalės jame akimirkos
Šio sezono gimnazijos teatro patirtys
Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija jau ne pirmus metus džiugina savo teatro ,,Škac” vaidinamais spektakliais, kuriuos režisuoja mokytoja Vaida Litvinienė. Šiemet mūsų spektaklis gana originalus ir, galima sakyti, modernus – scenoje rodome ne praeitį, o netolimą ateitį, kurioje viskas perkelta į virtualią erdvę ir žmonės nebeturi jausmų. Šio spektaklio pavadinimas – ,,Atsijunk“ (pagal rašytojos Rebekos Una romaną ,,Atjunk; scenarijaus autorė – teatro mokytoja Vaida Litvinienė). Jau spėjome pasirodyti tris kartus, o kiek kartų dar mus matysite scenoje, priklausys nuo jūsų, žiūrovų, pageidavimo.
Repetavę visus metus, pirmą kartą vaidinome Vilniuje, teatro festivalyje ,,Žodžiai”. Čia pateikėme tik sutrumpintą 15 minučių variantą, kuris žiūrovų ir komisijos buvo apibūdintas kaip kūrybinga ateities vizija – būtent tokia nominacija buvo skirta mūsų grupei. Tad puikiomis nuotaikomis grįžę iš Vilniaus, nekantravome pasirodyti Skuode. Savo gimtajame mieste spektaklį parodėme balandžio 5 dieną Skuodo kultūros centre. Čia buvo surengta kasmetinė teatro šventė, į kurią suvažiavo viso rajono trupės. Labai jaudinomės ne tik dėl to, kad mus matys visi pažįstami, bet ir dėl to, kad iš paties Kauno buvo atvykusi knygos, pagal kurią pastatytas mūsų spektaklis, autorė Rebeka Una (tikrasis vardas ir pavardė – Jurga Šalaševičiūtė). Kadangi man teko su šia rašytoja bendrauti norint paimti interviu projektiniam darbui apie jos knygos žanrą – distopiją, interviu metu paminėjau statomą spektaklį. Ji labai juo susidomėjo ir išreiškė norą atvykti ir spektaklį pamatyti. Tad premjeros rytą rašytoja su sūnumi Pijumi sėdo į autobusą ir pasuko Skuodo link. Po ilgos 5 valandų kelionės atskubėjo į kultūros centrą, kur šventė jau buvo prasidėjusi.
Ak, kaip mes jaudinomės ruošdamiesi pasirodymui! Negalėjome nustygti vietoje. Bet galiausiai spektaklis prasidėjo – ir, kaip mums atrodė, labai greitai baigėsi. Kadangi jis buvo paskutinis iš 6 pasirodymų, likome scenoje, o šventės vedėja suteikė žodį rašytojai, kuri išgyrė mūsų pasirodymą, o mes padėkojome jai ir, žinoma, savo režisierei Vaidai.
Po to man teko pabendrauti ir su pačia rašytoja. Kadangi jai su sūnumi reikėjo laukti autobuso, nusprendžiau aprodyti Skuodą. Diena buvo šaltoka, pūtė žvarbus vėjas, tad lauke užsibūti nesinorėjo, todėl nusprendėme aplankyti Skuodo muziejų. Pirmą kartą Skuode besilankantiems kauniečiams muziejus labai patiko – nuo senoviškų klumpių iki žemaitiškų eksponatų pavadinimų. Apžiūrėję muziejų, pajudėjome autobusų stoties link – reikėjo nusipirkti maisto ir laukti autobuso į Kauną. Jurga Šalaševičiūtė ir jos šeima – veganai, tad buvo itin įdomu išgirsti apie tokį gyvenimo būdą. Ji paneigė stereotipą, kad veganai yra sveikuoliai, rašytoja sakė, kad jos šeimai tik ,,svarbu, kad jie neskriaustų gyvūnų”. Taigi po trumpo bendravimo rašytoja su sūnumi išvyko namo į Kauną. Bendravimas gyvai su tikra rašytoja nesukėlė įtampos – netgi atvirkščiai – buvo labai ramus ir lengvas. Gal dėl to, kad viešnia ir jos sūnus buvo labai draugiški.
Trečią kartą savo spektaklį parodėme Mosėdžio gimnazijoje balandžio 7 dieną, prieš pat Velykų atostogas. Čia vaidinimas prabėgo labai greitai – ir ne tik mums, o ir žiūrovams, kurie net išsakė apmaudą, kad viskas truko taip trumpai, – tik apie 40 minučių. Vadinasi, buvo įdomu… Pavaduotoja Virginija mums maloniai padėkojo, padovanojo didelį maišą saldainių, o mūsų mokytojoms Vaidai ir Laimutei – gėlių. Tada visi geros nuotaikos grįžome į savo mokyklą, kur dar trumpai susibūrėme mokytojos Laimutės Ronkaitienės kabinete arbatos ir šakočio, paplepėjome ir išsibėgiojome kas sau – vieni namo, kiti – į maisto banko akciją, treti – pas draugus.
Tiek daug visus metus dirbę, tikimės vaidinti dar bent kartą savo gimnazijoje, kur mus pamatytų daugiau mokinių, įvertintų mokytojai.
Stebėjimo patirtis iš Švedijos
Balandžio mėnesio pradžioje teko dalyvauti medijų ir informacinio raštingumo ugdymo seminare Švedijoje. Iš Lietuvos šiame seminare dalyvavo penki mokytojai. Vizito tikslas – susipažinti su praktine Švedijos mokyklų veikla, užfiksuoti gerąsias MIR ugdymo ir integravimo į mokyklos gyvenimą praktikas. Šio seminaro metu apsilankėme Oskarsgymnasiet gimnazijoje, kuri turi didelę patirtį kaip medijas integruoti į visų dalykų pamokas.
Keletas pastebėjimų ir apie savitą Švedijos švietimo sistemą. Oskarsgymnasiet gimnazijoje mokosi 900 mokinių. Jų amžius 16-21 metai. Pamokos vyksta nuo 9 iki 16 valandos. Čia nėra mums įprasto pamokų skambučio ir griežto pamokų laiko. Didelis dėmesys skiriamas vaiko individualiam asmenybės ugdymui, todėl tvarkaraščiai dažnai keičiami, atsižvelgiama į mokinio pajėgumą, tempą. Mokiniai nedėvi uniformų, tačiau laikomasi susitarimo, kad savo išvaizda nešokiruotų kitų mokinių. Visos Švedijos valstybinės ir privačios gimnazijos finansuojamos valstybės. Mokiniai nemokamai gauna vadovėlius, visas mokymo priemones, maitinimą, kompiuterius ir stipendiją. Mūsų lankytoje gimnazijoje mokiniai gali įsigyti vairavimo teises ir vieną kurią nors pasirinktą profesiją: staliaus, šaltkalvio, elektriko, kirpėjo, slaugos, drabužių modeliuotojo ir t.t. Mokytojams per pamokas padeda 1-2 asistentai. Kiek teko pastebėti mokiniai labai savarankiški: savitarna valgykloje, patys kopijuoja užduotis, įsiriša grupinius ir projektinius darbus, skenuoja bibliotekoje knygų kodus ir pasiima reikiamą literatūrą į namus. Visas užduotis mokiniai atlieka gimnazijoje, todėl namų darbų nėra.
Taip pat aplankėme Linné universiteto žurnalistikos fakultetą, Barometern laikraščio redakciją, keletą valandų praleidome Kalmar ir Karlskrona miestuose, kurie yra Malmės komunoje. Įspūdį paliko neįprastas tiltas-tunelis sujungęs Danijos sostinę Kopenhagą su Švedijos Malmės miestu. Dirbtinai sukurta sala tiltas pereina į tunelį. Šis unikalus tunelis nutiestas po vandeniu ir iki šiol nematytas nė vienoje pasaulio šalyje. Todėl keletą valandų pasigrožėjome senovine Danijos sostine Kopenhaga.
Šis praktinis seminaras ne tik suteikė daug žinių apie medijas, kurios vaidina ypač svarbų vaidmenį formuojant žmonių elgesį, įsitikinimus, daro įtaką asmeniniam, grupės, šalies ar tarptautiniam gyvenimui, tačiau praturtino žiniomis, naujais patyrimais.
Istorijos mokytoja Irena Nomgaudienė.
Konferencija „Pranciškaus Žadeikio vardas mus įkvepia”
Šių metų balandžio 6d. Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje vyko 21-oji regioninė projektinių darbų konferencija „Pranciškaus Žadeikio vardas mus įkvepia“. Į kvietimą joje dalyvauti ir savo darbus pristatyti atsiliepė Gargždų „Vaivorykštės”, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės, Salantų, Mosėdžio gimnazijų mokytojai ir mokiniai bei mūsų gimnazijos atstovai. Konferencijos dalyvius savo sukurta daina apie mokyklą, kurioje sutikta pirmoji meilė, kur mokomasi svajoti, sveikino trečios gimnazinės klasės mokinė Monika Rimkutė, ją ruošė mokytoja ekspertė Jolanta Raišutienė, bei gimnazistų meninė kompozicija „Tiesa”, kurią paruošė vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja Daiva Butkienė. „Juk svarbu mums visiems žinoti tiesą, turėti vertybių, būti išklausytiems ir suprastiems, gyventi taip, kad suprastume, jog esame reikalingi, sumanūs, kad galėtume pasidalinti, pasakyti kitiems. Taigi dalinkimės, džiaukimės, siekime, lygiuokimės, “ – skelbė vedėjai gimnazistai Irma, Eva, Inesa ir Jokūbas. Tardama sveikinimo žodį mokinių mokslinių tiriamųjų, kūrybinių darbų organizavimo koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vida Stončaitienė džiaugėsi, kad mato tiek daug atvykusių svečių, akademinės bendruomenės atstovų, sakė, kad svarbiausia tikslas – pasirodyti, kokie mes protingi, ir linkėjo gero darbo, puikių įžvalgų, siekio būti tobulesniems. Tada prisiminimais apie nuveiktus darbus, patirtus įspūdžius kelionių metu pasidalino „Pažinimo labirintais” nariai Baltramiejus ir Modestas. Kaip sakė vedėjai, padrąsinti ir gerai nuteikti keliavome toliau ir buvo pats laikas pristatyti vertinimo komisijas, nes kiekvienas darbas turi būti išgirstas,aptartas ir įvertintas.
Darbas vyko gamtos, tiksliųjų mokslų grupėje, kurios komisijos nariai buvo: K. Jucevičius, LŪS Skuodo skyriaus pirmininkas, V. Andrašūnas, KU, Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto Gamtos mokslų katedros laborantas, D. Baužienė, Skuodo valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė bei kalbų, menų ir socialinių mokslų grupėje, kurios komisijos nariai buvo: G. Misiukevičienė, KU, Menų akademijos Muzikos katedros lektorė, E. Untulis, režisierius, dramaturgas, prozininkas, žurnalistas, Skuodo žemaičių teatro įkūrėjas, J. Šleinienė, Skuodo muziejaus istorikė.
Konferencijos uždarymo metu komisijos nariai aptarė mokinių projektinius darbus, nurodė pastabas, pateikė pasiūlymus ir kiekvienoje sekcijoje išrinko po tris geriausius darbus. Kalbų, menų ir socialinių mokslų grupėje III-ąją vietą laimėjo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinės Ugnės Drungilaitės kūrybinis projektinis darbas „ Alisa stebuklų šalyje“ (darbo vadovė Valdonė Karaliūnienė). II-oji vieta atiteko taip pat Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinei Livetai Duoblytei už projektinį darbą „Psichinę ir proto negalią turinčių žmonių integracijos ir pagalbos jiems galimybės Kretingos rajone” (darbo vadovė Daiva Martinkuvienė). I-ąją vietą užėmė mūsų, Skuodo Žr. Žadeikio gimnazijos mokiniai Auksė Jokubauskaitė, Jurgita Noreikaitė, Darius Odinas, pristatę kūrybinį projektinį darbą „ Pasitinkame gimnazijos 100 – metį” (darbo vadovė metodininkė Laima Vaitulevičienė).
Gamtos, tiksliųjų mokslų grupėje III-ąją vietą pelnė Kretingos rajono Salantų gimnazijos mokinė Neda Varapukauskaitė už projektinį darbą „Katalazės reikšmė ląstelei ir organizmui” (vadovė Rasa Bumblienė). Labai noriu pasidžiaugti, kad antrąją ir pirmąją vietas laimėjo mūsų gimnazijos mokiniai. Taigi II – oji vieta atiteko Indrei Sabaliauskaitei už projektinį darbą „Ortodontinio gydymo galia” (darbo vadovė Juneta Kubilienė), o I -ąją vietą laimėjo Eglė Daukaitė ir Simona Litvinaitė už projektinį darbą „Kuršių Marių Nidos uosto vandens kokybės įvertinimas pagal fitoplanktono rūšinę sudėtį” (vadovė Irena Kondrotienė).
Žiūrovų simpatijos ir prizai atiteko mūsų gimnazijos mokiniams Monikai Rimkutei ir Edvinui Riepšui už kūrybinį projektinį darbą „Kūrybos sūkuryje” bei Indrei Sabaliauskaitei už projektinį darbą „Ortodontinio gydymo galia”.
Vertinimo komisijų pirmininkai sveikindami pabrėžė, kad visi mokiniai susidorojo su sudėtingomis užduotimis, kad įdėta daug triūso, kad daug puikių darbų, ir palinkėjo sveikatos, gerbti save ir mokytojus, daryti tokius darbus, kurie įrodo mūsų pranašumą ir tobulėjimą.
Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti linksmais šokiais ir dainomis, padėkos raštais, o geriausių darbų autoriai – specialiais raštais, atminimo dovanėlėmis ir fotosesija su visais laimėtojais.
Balandžio 7 dieną mūsų gimnazijoje svečiavosi Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) konsultantė Odeta Kardauskė, kuri taip pat yra kilusi iš mūsų rajono. Konsultantė pristatė 2017, 2018 prašymų pildymo tvarką ir dalį 2019 metų bendrojo priėmimo prašymų pildymo naujovių, LAMA BPO informacinės sistemos naudojimo taisykles, akcentuotos klaidos, kurias dažniausiai daro abiturientai pildydami studijų prašymus, aptarė populiariausias studijų programas. Įvardijo svarbiausius dalykus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui, kaip susikurti savo paskyrą, kad prašymą galima koreguoti, kad pirmenybės stojant nesuteikia registracijos data, kad svarbu nepamiršti įsikelti atestato duomenis, kai jie jau yra išspausdinami gimnazijoje, kiek galima nurodyti pageidavimų, kad už savanorystę, jei savanoriaujama mokantis, papildomi balai nepridedami, įskaitoma, jei savanoriaujama po mokyklos baigimo daugiau nei 3 mėnesius. Informavo apie 2018 metų stojamųjų naujoves, kaip norint įstoti į valstybės finansuojamą vietą, kad iš matematikos egzamino reikia gauti 36 taškus, išskyrus stojimą į humanitarinius mokslus, tada pakanka ir patenkinamo įvertinimo. Papasakojo apie konkursinio balo skaičiavimą ir jo sandarą, papildomus stojamųjų balus. Sužinojome, jog Vilniaus universitete yra didžiausias konkursinis balas, kokios studijų kryptys buvo populiariausios universitetuose ir kolegijose. Taip pat konsultantė atsakė ir į pateiktus klausimus užsiėmimo metu ir individualiai. Susitikimas buvo reikalingas ir naudingas ne tik abiturientams, bet ir trečių klasių gimnazistams.
Eglė Mažrimaitė, III b klasė
„TELŠIŲ VYSKUPIJA: VAKAR IR ŠIANDIEN“
Kovo 24d. įvyko kūrybinės raiškos renginys, skirtas Telšių vyskupijos 90-mečiui paminėti, 8-9 klasių mokiniams Mosėdžio gimnazijoje. Į renginį atvyko ne tik Skuodo rajono tikybos mokytojos su mokiniais, bet ir kolegės iš Telšių miesto bei rajono, Plungės ir Šilalės. Tarp 13-os kūrybinės raiškos darbų puikavosi ir mūsų gimnazijos 1 a klasės mokinių Raimondos Kervytės ir Oksanos Petkutės piešinys ir pateiktys „TELŠIŲ KATEDRA“. Mokiniams ir mokytojoms įteikti Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės Renatos Kilijonienės pasirašyti padėkos raštai.
Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“ 2017
Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Šiemet per veiksmo savaitę buvo skatinami visi vaikai ir suaugusieji pastebėti patyčias, pranešti apie jas ir taip jas stabdyti.
Visą kovo mėnesį rajono mokyklų mokiniams buvo paskelbtas skrajučių konkursas „Nebūk abejingas. Stabdyk patyčias“, kurį inicijavo Skuodo rajono socialinių pedagogų – psichologų metodinis būrelis. Mūsų mokyklos mokiniai šiame konkurse taip pat aktyviai dalyvavo. Tarp geriausiomis skrajutėmis savo amžiaus grupėje buvo atrinkti Ingridos Jucytės (4c g kl.) ir Ramintos Jonauskaitės (2c g kl.) darbai (mokines ruošė informacinių technologijų mokytoja I. Rutienė). I. Jucytės darbas buvo atspausdintas spaustuvėje ir platinamas Skuodo miesto ir rajono bendruomenėms akcijos metu.
I. Jucytė (4c g kl.) R. Jonauskaitė (2c g kl.)
„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ metu mokykloje vyko įvairiausios veiklos. Pirmadienį mokiniai klausėsi radijo laidos, antradienį vyko susitikimas su antrų gimnazijos klasių mokiniais. Susitikimo metu socialinė pedagogė mokiniams pateikė anketinės apklausos „Patyčių paplitimas gimnazijoje“ rezultatus, su mokiniais diskutavo Skuodo vaiko teisių apsaugos specialistas Tomas Matutis.
Ketvirtadienį, septynių rajono ugdymo įstaigų mokinių komandos varžėsi rajoniniame protų mūšyje „Nelik abejingas“ (organizavo soc. pedagogė I. Momkienė). Smagu mokiniams buvo pasitikrinti žinias ir prisiminti, ką jie žino apie patyčias. Komandų atsakymus vertino solidi komisija, kurioje buvo Skuodo švietimo skyriaus specialistė L. Vasiliauskienė, Bartuvos progimnazijos psichologė L. Šakalienė, Skuodo lopšelio-darželio socialinė pedagogė R. Vizgaudienė ir Mosėdžio gimnazijos socialinė pedagogė D. Baužienė.
Įveikus tris protų mūšio turus ir susumavus rezultatus paaiškėjo žaidimo nugalėtojai – Skuodo r. Mosėdžio gimnazijos komanda „Grafenas“.
Vėliau akcijos dalyviai rinkosi Skuodo mieste aikštėje prie meno mokyklos. Pirmiausia buvo apdovanoti skrajučių konkurso „Nebūk abejingas. Stabdyk patyčias“, protų mūšio nugalėtojai. Mokiniai apdovanojo Švietimo skyriaus, P. Žadeikio gimnazijos padėkomis ir prizais. Po oficialių kalbų ir apdovanojimų akcijos dalyviai buvo pakviesti šokti linijinius šokius. Bendras šokis suvienijo visus akcijos dalyvius bendram siekiui – visiems gyventi draugiškai, nesityčiojant. Akcija užbaigta skrajučių dalinimu Skuodo miesto žmonėms. Taip buvo siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į patyčias ir raginti reaguoti į jas, stabdyti netinkamai besielgiančius vaikus.
Socialinė pedagogė Ingrida Momkienė
Mūsų gimnazistai – konkurso RAŠTINGIAUSIAS RAJONO MOKSLEIVIS prizininkai
Trečiadienį, kovo 22 dieną, vyko RAŠTINGIAUSIO RAJONO MOKSLEIVIO konkursas. Štai jie – raštingiausi mokiniai – konkurso nugalėtojai:
IX KLASĖ – Iveta Girdžiūnaitė (I a kl.; mokytoja L. Ronkaitienė) – III vieta;
Milda Sėlenytė (I b kl.; mokytoja B. Tamašauskienė) – III vieta.
X KLASĖ – Perla Šilinskaitė (II b kl.; mokytoja L. Ronkaitienė) – II vieta;
Gabrielė Šertvietytė (II d kl.; mokytoja Z. Piekuvienė) – III vieta.
XI KLASĖ – Indrė Sabaliauskaitė (III c kl.; mokytoja V. Stončaitienė) – III vieta;
Baltramiejus Žukauskas (III c kl.; mokytoja V. Stončaitienė) – III vieta;
Rugilė Normantaitė (III b kl.; mokytoja B. Tamašauskienė) – III vieta.
SVEIKINAME!
METŲ SKATYTOJAI – I a klasės komanda
Netiesa, kad visi jauni žmonės knygą iškeitė į mobilųjį telefoną. Tokį stereotipą paneigė penktadienį, kovo 24 dieną, Ylakių gimnazijoje vykęs jau ketvirtasis, tradiciniu tapęs renginys, – perskaitytų knygų pristatymo šventė – konkursas, antri metai vadinamas „Knygos – minčių laivai“. Iš įvairių rajono mokyklų atvykę trijų amžiaus grupių (I – IV, V – VIII ir IX – XII kasių) moksleiviai komisijai ir klausytojams pristatė net 14 knygų. Mokinai pasirinko įvairias knygų interpretavimo formas – žodinį pristatymą, iliustravimą, inscenizavimą, šokį, net repą… Kalbėjo po vieną, žaidė knygos situacijomis ir veikėjais grupėmis – išradingumui nebuvo ribų, tačiau, kaip apibendrindama kalbėjo vertinimo komisijos pirmininkė D. Zabitienė, ne visi dalyviai įsigilino į konkurso nuostatus ir pamiršo, kad knygų pristatymas – tai ne teatras, tad vien vaidybos neužtenka – reikia pristatyti autorių, knygos temą, idėją, išreikšti savo požiūrį į skaitytą knygą, todėl užduotis mokiniams ir jų mokytojoms buvo sunkokas – suderinti kūrybiškumą ir taisykles ne taip lengva.
Šventėje – konkurse dalyvavo dvi mūsų gimnazijos komandos – I a klasės mokinių grupė (mokytoja L. Ronkaitienė) „repavo“ pagal buvusio mūsų gimnazijos mokinio Karolio Petrylos ir Vytauto Ironvyto Medinecko knygą ,,Vagis mokykloje“, o I b klasės merginos (mokytoja B. Tamošauskienė) surengė viktoriną pagal Romualdo Granausko knygą „Trečias gyvenimas“. Džiaugiamės, kad IX – XII klasių grupėje METŲ SKAITYTOJŲ titulą pelnė mūsų REPERIAI – I a klasės komanda, kuri sugebėjo sujungti originalumą su nustatytomis pristatymų taisyklėmis. Linkime šauniesiems pirmokams neprarasti entuziazmo ir toliau džiaugtis SKAITYMO MALONUMU, o kitus džiuginti savo KŪRYBIŠKAIS, ORIGINALIAIS KNYGŲ PRISTATYMAIS.
Mokytoja L. Ronkaitienė
Keletas akimirkų iš konkurso – šventės…
Regioninis meninio skaitymo konkursas
Prie pavasario saulės suteiktų gerų emocijų ir praskaidrintos nuotaikos kovo 18 d. prisidėjo ir šaunūs skaitovai, sugužėję į Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninį etapą Skuode. Šią gražią lietuviško žodžio šventę organizavo Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius bei Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija. Organizaciniais darbais rūpinosi Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Renata Kilijonienė bei Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Kazlauskienė ir šios gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos.
Konkurso dalyvių pasirodymus vertino komisija: pirmininkė doc. dr. Danutė Vaigauskaitė – Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Teatro katedros vedėja, scenos kalbos pedagogė, komisijos narės Renata Kilijonienė – Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, Jūratė Jurkuvienė – Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos vyresnioji lietuvių kalbos mokytoja.
Konkursą žemaitiškais žodžiais pradėjo Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos mokinės, pristatydamos mokytojos J. Jurkuvienės paruoštą kompoziciją „Žuodi, būk”. Sveikinimo žodį tarė Skuodo Per. Žadeikio gimnazijos direktorė G. Skarienė. Taip pat skaitovus drąsino ir dalijo patarimus, kaip nugalėti scenos baimę komisijos pirmininkė Danutė Vaigauskaitė. Pirmiausiai pasirodė 5 – 8 klasių moksleiviai. Įvairaus žanro kūrinius bei jų ištraukas skaitė dvylika šaunių šios klasių grupės konkurso dalyvių. Šioje amžiaus grupėje mūsų rajonui atstovavo Skuodo rajono Ylakių gimnazijos 5 klasės mokinys Juozas Varapnickas (mokytoja Virginija Šarlauskienė), kuris skaitė J. Erlicko eilėraštį „Slieko gyvenimas“. Juozas neparastai sužavėjo ne tik publiką, bet ir komisijos narius savo subtiliu humoru ir filosofiniais pastebėjimais apie gyvenimą. Jis savo amžiaus skaitovų grupėje užėmė garbingą II-ąją vietą, kuria pasidalino su Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 5 klasės mokiniu Dominyku Vaitiekumi bei Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 8 klasės mokine Vygaile Valatkaite. I-ąją vietą pelnė Gargždų muzikos mokyklos 8 klasės mokinė Austėja Gindulytė (mokytoja Laima Jusčienė). Konkurso dalyviams komisija skyrė ir tris trečiąsias vietas: aštuntokei Simonai Butkutei iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, septintokei Ugnei Grumblytei iš Plungės senamiesčio mokyklos, šeštokei Arvydei Paulauskaitei iš Kartenos mokyklos – daugiafunkcio centro.
Vertinimo komisija 9 – 12 (1g – 4g) klasių grupėje skyrė net dvi pirmąsias vietas, atverdama kelią į respublikinį etapą Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos 4g klasės mokiniui Džiugui Girijotui (mokytoja Rasa Rusteikienė) ir Ievai Lingytei, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos ketvirtokei (mokytoja Nijolė Dovidauskienė). Džiugas skaitė ištrauką iš A. Škėmos romano ,,Balta drobulė“, o Ieva – iš A. Ramono knygos ,,Ramybės kalva“. Trys antrosios vietos atiteko Kotrynai Elzei Kuliešiūtei iš Plungės rajono Platelių gimnazijos, Jokūbui Šakiui iš Mažeikių Gabijos gimnazijos ir reikia pasidžiaugti, kad tarp jų pakliuvo ir mūsų rajonui atstovavusi Skuodo Pr. Žadeiko gimnazijos 2g klasės mokinė Perla Šilinskaitė (mokytoja Laimutė Ronkaitienė). Ji skaitė ištrauką iš R. Granausko apysakos „Gyvenimas po klevu“. Perlą sveikindami linkime kitais metais laimėti pirmąją vietą ir patekti į respublikinį etapą. III-iosios vietos laimėtojais tapo Telšių „Džiugo“ gimnazijos 3g klasės mokinys Laurynas Petraitis, mūsų rajonui atstovavęs Skuodo rajono Ylakių gimnazijos 4g klasės mokinys Gintaras Ružauskas ir 2g klasės mokinys Liutauras Vyšniauskas iš Pranciškonų gimnazijos.
Paskutinė konkurso dalis buvo skirta poetinėms kompozicijoms. 5 – 8 klasių grupėje buvo viena kompozicija „Autobuso ašara“, pagal Aido Jurašiaus literatūrinį kūrinį, iš Mažeikių senamiesčio pagrindinės mokyklos. Šiai kompozicijai vertinimo komisija skyrė II vietą. Taip pat II vietą laimėjo kompozicija „Aš čia – tu čia“ iš 9 – 12 klasių grupės- tai Mažeikių Gabijos gimnazijos mokiniai. Trečią vietą laimėjo poetinė kompozicija „Aitvarui broliui“ iš Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos. Pirmąją vietą pelnė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistai, parodę kompoziciją „Kol mylėsi. Per amžius“, pagal E. Malūko romaną „Karalienė Barbora“ (mokytoja Rasa Rusteikienė)
Paskelbus rezultatus ir pasveikinus laimėtojus, konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Danutė Vaigauskaitė išsakė savo pastebėjimus ir palinkėjimus, negailėjo gražių žodžių ir patarimų mokinius ruošusiems mokytojams.
Taigi norisi palinkėti laimėtojams sėkmės respublikiniame etape ir patvirtinti, kad gerų emocijų gali suteikti ne tik pavasario saulė.
Mokytoja Bronislava Tamošauskienė
Nuotraukoje mūsų gimnazijos mokinė Perla Šilinskaitė, 2g klasės mokinė, laimėjusi šiame konkurse II vietą.
Nuoroda dėl mokslo metų trukmės,
Informuoju, kad šiuo metu vyksta Švietimo komiteo posėdis LR Seime, jame dalyvauja Kauno ir Vilniaus atsovai.
Šiuo metu raginu visus užpildyti anketą pagal nuorodą dėl mokslo metų trukmės. Šią apklausą inicijavo švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (Navicko A.). Išplatinkiteapklausos nuorodą bendruomenėse.
http://apklausa.lt/f/ar-pritariate-mokslo-metu-ilginimui-99q6ant.fullpage
lmva Ramutė
„P. Žadeikio vardas mus įkvepia“
mokyklinė projektinių darbų konferencija
2017-03-13
Koncertas Skuodo visuomenei
Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną mūsų gimnazijos kolektyvas surengė koncertą „Mano žemė”, į kurį pakvietė visą Skuodo visuomenę. Koncertas vyko Skuodo kultūros namuose, kur kiekvieną atvykusį dalyviai pasitiko su duona ir druska bei rankų darbo suvenyru. Koncerte dalyvavo gausus būrys gimnazistų, jų tėvelių, mokytojai. Skambėjo liaudies dainos, susirinkusius džiugino tautinius šokius šokančios poros. Patriotines eiles apie gimtąją žemelę nuotaikingai deklamavo lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Jurkuvienė. Visus žavėjo įvairūs rateliai, žaismingi judesiai ir dalyvių persirikiavimai koncerto metu, betarpiškas bendravimas su publika, žiūrovų salės apjuosimas.
Kad šitas kolektyvas puikiai pasirodytų, prisidėjo daug žmonių: direktorė Gražina Skarienė, pavaduotoja Danutė Kazlauskienė, muzikos mokytoja Jolanta Raišutienė, Laima Vainorienė ir jos vyras Stasys Vainoras, mokytojos Rastida Valbasienė, Kristina Pertulevičiutė, Jūratė Jurkuvienė, Simona Jurčė, Vilma Vaškienė ir Aurelijus Pitrėnas. Koncerte dalyvavo ir gimnazijos tarybos pirmininkė Jolanta Ažondenienė, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Renata Kilijonienė ir jos vyras Saulius Kilijonas.
Aišku, kad tokio puikaus koncerto dalyviai nusipelnė prizų ir dovanų. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Aldona Jasienė koncerto organizatoriams įteikė padėkos raštus, netrūko dovanų ir gėlių. O pati gražiausia dovana skuodiškiams – tai gimnazijos kolektyvo koncertas.
Mokytoja Bronė Tamošauskienė
Rajoninė ateitininkų popietė „Ateitis kartu“
Vasario 21d. Skuodo P. Žadeikio gimnazijoje susibūrę rajono ateitininkai konferencijoje „Ateitis kartu“ (pagal kuopos idėjos projektą) kalbėjo apie gyvybės svarbą, gyvenimo prasmę bei dirbo grupėse. Konferencijos organizatorė – P. Žadeikio gimnazijos šv. Juozapo ateitininkų kuopa, vadovaujama tikybos mokytojos Simonos Jurčės.
Ateitininkai susitikimą pradėjo nuo šv. Mišių Skuodo Švč. Trejybės bažnyčioje. Po jų visi susirinko gimnazijoje, kur įvyko konferencija. Konferencijos tikslas – giliau pažinti ateitininkus, ugdyti dvasinį pasaulį, auginti save kaip asmenybę ir mokytis būti naudingu visuomenėje.
Sveikinimo žodžius tarė P. Žadeikio gimnazijos direktorė Gražina Skarienė, pasidžiaugusi, kad mokiniai rūpinasi dvasiniu gyvenimu, bei palinkėjusi savo veikla pritraukti kuo daugiau dalyvių; o laikas praleistas konferencijoje, leis patobulinti savo asmenybę.
Virgilija ir Domininkas Lizdeniai iš Mažeikių dekanato šeimos centro/Krizinio nėštumo centro skaitė pranešimą „Kodėl kartu? Kodėl ne po vieną?“ ir akcentavo tavo svarbą gyvybės, už kurią kiekvienas iš mūsų turi būti dėkingas savo tėvams. „Mes gimėme specialiai, nes Dievas to nori. Ir nori, kad būtumėte iki tol, kol jam reikės, kol atliksite savo misiją“, – teigė Virgilija.
Klaipėdos dvasinės pagalbos jaunimo centro atstovas Žilvinas Vaišnoras kalbėjo tema „Savireguliacija. Vienintelė Tavo kliūtis – Tu pats“. Jis akcentavo, kad reikia ne manyti, kad galima ką nors nuveikti, o imti ir daryti. Mes galime pasiekti daugiau, tik siekius reikia įgyvendinti dabar, o ne atidėliojant, nes gyvenimas trumpas.
Po pertraukos dirbta trijose darbo grupėse, kurioms vadovavo Virgilija ir Domininkas Lizdeniai iš Mažeikių dekantato šeimos centro/Krizinio nėštumo centro, Klaipėdos dvasinės pagalbos jaunimui centro savanoriai Žilvinas, Roberta ir Gintarė, Neda Žutautaitė – LMS Skuodo raj. mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė. Grupėse kalbėta apie šeimą, kuo galima būti naudingais visuomenei ir kt. P. Žadeikio gimnazijos direktorė G. Skarienė, padėkojusi už prasmingą konferenciją, rajono tikybos mokytojams ir lektoriams įteikė padėkos raštus. Refleksiją apvainikavo bendruomeniniai šokiai.
Parengta pagal Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ informaciją
Gimnazijos apkabinimas
Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijoje Vasario 16-oji paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtais renginiais. Šiemet šią mūsų tėvynei svarbią datą buvo nuspręsta paminėti originaliu būdu – klasės galvojo vėliavos spalvų akcentus ar aprangą: a klasės – geltoną; b klasės – žalią; c klasės – raudoną; d klasė – pasirinko spalvą. Pasibaigus antrai pamokai visi linksmai nusiteikę rinkomės gimnazijos kieme, kur buvo iškilmingai giedamas himnas. Tada visa bendruomenė rikiavosi lauke, ir jaunų žmonių grandinė apjuosė savo gimnaziją, dalyvaudami akcijoje „Apkabinkim gimnaziją kaip Lietuvą“. Apkabinome gimnaziją, apsikabiname, skandavome, dainavome, fotografavomės. Pertraukų metu vyko klasių fotosesijos aktų salėje.
Nepriklausomybės paskelbimo dienos minėjimas toliau vyko sporto salėje, kur po gimnazijos mokinių prezidento Gintaro Gutausko raiškaus įžanginio žodžio, deklamuojant J. Jakšto eilėraštį „Ar tu dar alsuoji, lietuviškas žodi?”, prasidėjo kalbos nuo „bačkos”. Kalbas apie Lietuvą, patriotiškumą ir meilę tėvynei sakė a, b, c klasių atstovai.
Minėjimą tęsė a, b, c klasių grupės, kurios dainavo įvairias lietuvių liaudies dainas. Skambėjo lietuviškos dainos apie pagarbą ir meilę gimtajam kraštui, tokios kaip „Ant kalno mūrai“, „Palinko liepa šalia kelio“, „Oi neverk, matušėle“, „Žemėj Lietuvos”.
Kai šventės metu prasidėjo raštingiausio moksleivio , gražiausios fotosesijos, olompiadų apdovanojimai, pagalvojau- gal ne be reikalo labai populiarus yra posakis, kad jaunimas yra Lietuvos ateitis. Juk laimėtojų mes turime nemažai:
Lietuvių kalbos ir literatūros 9 – 12 klasių olimpiados rajono etape II vieta atiteko Liucijai Rancaitei (II b gimn. kl., mokytoja L. Ronkaitienė), III vieta Gabrielei Šertvietytei (II d gimn. kl., mokytoja Z. Piekuvienė).
Meninio skaitymo šventės – konkurso rajono etape III vieta atiteko Gintarui Gutauskui (III gimn. kl., mokytoja D. Butkienė); II — Ronetai Skurdauskaitei (III gimn. kl., mokytoja D. Butkienė); o I — Perlai Šilinskaitei (II gimn. kl., mokytoja L. Ronkaitienė).
Anglų kalbos olimpiados (11 kl.) rajono etape Edvinas Riepšas , IIIc gimn. kl, užėmė I vietą; mokytojas Žydrūnas Ramanavičius. Kamilė Jonkutė, IIIa gimn. kl., užėmė II vietą; mokytojas I. Viščiūnas. Laurynas Danius, IIIb gimn. kl., užėmė III vietą; mokytojas I. Viščiūnas. Respublikinio anglų kalbos konkurso (9 – 10 kl.) rajono etape Vilius Šličius, Ia gimn. kl., užėmė I vietą; mokytojas I. Viščiūnas. Gabrielė Šertvietytė, IId gimn. kl, užėmė II vietą; mokytojas Ž. Ramanavičius. Elijus Savickis, IIc gimn. kl., užėmė III vietą; mokytoja L. Vyšniauskienė.
Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajono etape I vieta atiteko Mariui Perminui (I a gimn. kl., mokytoja J. Lukienė), II – Baltramiejui Žukauskui (III c gimn. kl., mokytoja J. Lukienė), II – Gretai Žumbytei (IV a gimn. kl., mokytoja J. Lukienė).
Lietuvos mokinių chemijos olimpiados rajono etape I vieta atiteko Mildai Sėlėnytei (I b gimn. kl., mokytoja J. Kubilienė), II – Rugilei Kusaitei (I c gimn. kl., mokytoja J. Kubilienė), I – Liucijai Rancaitei (II b gimn. kl., mokytoja J. Kubilienė), I – Gvidui Girui (IV b gimn. kl., mokytoja J. Kubilienė).
Lietuvos mokinių biologijos olimpiados rajono etape I vieta atiteko Mildai Sėlėnytei (I b gimn. kl., mokytoja I. Kondrotienė), III – Aurimui Būtai (I c gimn. kl., mokytoja I. Kondrotienė), I – Liucijai Rancaitei (II b gimn. kl., mokytoja I. Kondrotienė), III – Adelei Pauragaitei (II d gimn. kl., mokytoja I. Kondrotienė), I – Dovilei Motiejauskaitei (III a gimn. kl., mokytoja I. Kondrotienė), II – Gretai Žumbytei (IV a gimn. kl., mokytoja I. Kondrotienė).
Šventės metu apdovanoti konkurso „Raštingiausias rajono mokinys“ 1-ojo etapo laimėtojai: Iveta Girdžiūnaitė (I a gimn. kl., mokytoja Laimutė Ronkaitienė), Liucija Rancaitė (II b gimn. kl., mokytoja Laimutė Ronkaitienė), Perla Šilinskaitė (II b gimn. kl., mokytoja Laimutė Ronkaitienė), Baltramiejus Žukauskas (III c gimn. kl., mokytoja Vida Stončaitienė), Indrė Sabaliauskaitė (III c gimn. kl., mokytoja Vida Stončaitienė), Rugilė Normantaitė (III b gimn. kl., mokytoja Bronislava Tamošauskienė), Aistė Būtaitė (III a gimn. kl., mokytoja Daiva Butkienė), Greta Žumbytė (IV a gimn. kl., mokytoja Laimutė Ronkaitienė). Gražiausios klasių fotosesijos konkurse I vietą laimėjo II b klasė, II – II c klasė, III – II d klasė.
Minėjimo pabaigoje direktorė G. Skarienė padėkojo visiems už dalyvavimą šventėje ir paragino dalyvauti kituose šiai progai skirtuose renginiuose. Verta pasidžiaugti, kad Nepriklausomybės paskelbimo 99-ąsias metines gimnazijos bendruomenė šventė linksmai ir išradingai, pasiekusi puikių rezultatų.
Mokytoja Bronislava Tamošauskienė
„Nebūk abejingas. Stabdyk patyčias“
Sveikiname mokinius, pirmą pusmetį baigusius 9 – 10
•Mildą Sėlenytę, I b
•Emilę Milinskaitę, I b
•Rugilę Jackevičiūtę, I c
•Rugilę Kusaitę, I c
•Liuciją Rancaitę, II b
•Perlą Šilinskaitę, II b
•Mildą Vainoraitę, II b
•Kariną Dapšytę, II c
•Ramintą Jonauskaitę, II c
•Simoną Bieliauskaitę, III b
•Indrę Sabaliauskaitę, III c
•Vaivą Veitaitę, IV a
Sveikiname
Anglų kalbos olimpiados (11 kl.) rajono etape (2017 01 11)
- Edvinas Riepšas , 3c gimn. kl, užėmė 1 vietą
Mokytojas Žydrūnas Ramanavičius
- Kamilė Jonkutė, 3a gimn. kl., užėmė 2 vietą
Mokytojas Irmantas Viščiūnas
- Laurynas Danius, 3b gimn. kl., užėmė3 vietą
Mokytojas Irmantas Viščiūnas
Sveikiname
Respublikinio anglų kalbos konkurso (9 – 10 kl.) rajono etape (2017 02 01)
- Vilius Šličius, 1a gimn. kl. , užėmė1 vietą
Mokytojas Irmantas Viščiūnas
- Gabrielė Šertvietytė, 2d gimn. kl, užėmė 2 vietą
Mokytojas Žydrūnas Ramanavičius
- Elijus Savickis, 2c gimn. kl., užėmė 3 vietą
Mokytoja Liuda Vyšniauskienė
Kaip išsirinkti patinkančią specialybę?
Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo, kur mokytis. Ne išimtis ir Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos moksleiviai, kurie noriai sudalyvavo tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2017”, susipažino su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.
Šis renginys vyko vasario 4-6 dienomis, bet mes turėjome galimybę ten apsilankyti vasario 3 dieną ir dalyvauti įvairiose diskusijose, pokalbiuose bei paskaitose. Paskaitų pasirinkimo galimybė buvo beribė: nuo „Kaip atrasti save standartizuotoje švietimo sistemoje?” iki „Kaip įstoti i TOP15 UK universitetų?” Visur suspėti negalėjome, todėl turėjome pasirinkti kiekvienas asmeniškai ir atsižvelgti į savo prioritetus. Žurnalas „Panelė” suorganizavo paskaitą „Laimė mėgsta ryžtingus”, kurios pranešėja buvo įžymi Lietuvos dainininkė Monika Linkytė. Ji noriai pasakojo savo sėkmės istoriją, atskleidė, kaip jai pavyko visko pasiekti, paragino jaunus žmones veikti ir nesėdėti vietoje bei maloniai atsakė į publikos užduodamus klausimus. Taip pat dalyvavome diskusijoje apie startuolius, turėjome teisę atsakyti į užduodamus klausimus, pasiklausyti žmonių istorijų bei įgyti daug motyvacijos. Kevirtų klasių gimnazistės dalyvavo paskaitose: „Pergalė išlaisvina ir įpareigoja”, „Kuo būti. Kaip pasirinkti specialybę” ir kt. Paskaitą „Pergalė išlaisvina ir įpareigoja” vedė 2013 m. Lietuvos ralio čempionas, sportinę karjerą pradėjęs būdamas dešimties metų, Dominykas Butvilas. Jis pasakojo, kaip išsikelti tikslą ir jį pasiekti savęs nežlugdant. „Sugalvoję savo tikslą, pagalvokite, ar jis netaps jūsų kalėjimu”, – teigė pranešėjas. Paskaitą „Kuo būti. Kaip pasirinkti specialybę?” vedė Algirdas Karalius, sėkmės mokytojas Nr. 1, inovatorius, greito mokymo metodų kūrėjas, verslo konsultantas. Paskaitoje buvo galima pasimokyti, kaip perskaityti 15 knygų per dieną, kaip išsirinkti patinkančią specialybę, nubraižius tam tikrą schemą ir dar daug kitų dalykų.
O kur dar lankstinukai, knygelės bei skrajutes, kurias parsivežėm iš šios naudingos parodos, apie įvairius universitetus, kolegijas, profesines mokyklas. Mano nuomone, tokių renginių reikia jaunam žmogui, kuris planuoja savo ateitį, galvoja apie ją ir kažko siekia. Tai leidžia apsispręsti, sužinoti daug ko naujo ir pradėti dar rimčiau į viską žiūrėti. Esame dėkingi savo gimnazijos administracijai bei mokytojoms, kurios sudarė sąlygas vykti ir dalyvauti į parodų rūmuose LITEXPO vykstantį renginį.
Monika Rimkutė, III b klasė
LIETUVIŠKO ŽODŽIO PUOTA
Didelį džiaugsmą galima iškovoti tik dideliu darbu. – J. V. Gėtė.
Gerbiami gimnazijos mokinių Tėveliai,
Baigėsi I pusmetis, suvesti ir išanalizuoti mokymosi rezultatai. Maloniai kviečiame Jus į Tėvų susirinkimą, kuris įvyks 2017 m. vasario 2 d. 17.00 valandą.
• „Kalbėkimės“, literatūrinė kompozicija. 3 c gimn. klasės mokiniai, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė V.Stončaitienė
• Strateginio plano įgyvendinimas ir įžvalgos ateičiai. gimnazijos direktorė G.Skarienė. gimnazijos Tarybos pirmininkė J.Ažondenienė
• I pusmečio rezultatų apžvalga. gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui V.Stončaitienė
• Susirinkimai klasėse. ( II – III gimn.klasių tėveliai). organizuoja klasių auklėtojai Adaptacinio laikotarpio apžvalga .
(aktų salėje lieka I gimn. klasių mokinių tėveliai). soc. pedagogė I.Momkienė gimnazijos direktorė G.Skarienė Supažindinimas su brandos egzaminų aprašu.
(106 kab. renkasi IV gimn. klasių mokinių tėveliai). gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui V.Stončaitienė
Gimnazijos administracija
Rajoninė ateitininkų popietė
Š. m. sausio 27 d. gimnazijos ateitininkai dalyvavo rajoninėje ateitininkų popietėje Aleksandrijoje „Jėzau, pašaukei mane vardu…“, skirtą žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus minėjimui užbaigti. Susitikimas prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo jaunimo dvasios tėvas kun. Justinas Palubinskas, klausėmės Telšių vyskupijos ateitininkų valdybos pirmininko Pauliaus Aurylos mokymo ir pristatėme savo atsivežtą namų darbą, skirtą žemaičių krikštui. Džiaugiamės galėdami būti kartu su Skuodo rajono ateitininkais, analizuoti, mokytis ir tikėti!
Lietuvių kalbos ir literatūros 9 – 12 klasių olimpiados rajono etapas
Sausis – intensyvus dalykinių olimpiadų mėnuo. Jau įvyko ir lietuvių kalbos ir literatūros 9 – 12 klasių olimpiados rajono etapas. Sveikiname šios olimpiados prizininkes:
Liuciją Rancaitę (II b kl., mokytoja L. Ronkaitienė) – II vietos rajone laimėtoją;
Gabrielę Šertvietytę (II d kl., mokytoja Z. Piekuvienė), užėmusią III vietą.
Renginys „Darbas. Studijos. Karjera“
Mūsų kviesti, draugų paraginti, pasiilgę gimnazijos sausio 27 d. į Pr. Žadeikio gimnaziją susirinko nemažas būrys buvusių gimnazistų: Greta Markauskaitė, Dovydas Šakalys, Urtė Jucevičiūtė, Emilija Rudinskaitė, Deimantė Nikartaitė, Deivydas Nikartas, Aistė Rašimaitė, Živilė Kovienė, Audrius Deimantas, Ieva Jankutė, Paulius Sudintas, Augustas Simonavičius, Jolanta Jonuškaitė, Rokas Kiulis, Vitalija Dapšauskaitė, Elijus Každailis, Svajūnas Knieža, Deimantė Kildaitė, Viktorija Litvinaitė, Živilė Macevičiūtė, Kristina Mažeikaitė, Ksaverija Žilinskaitė, Martynas Butkus, Vilius Kaupas, Ieva Lebedytė, Milda Jurkutė, Kamilė Donėlaitė, Gabija Skruibytė, Arina Ringytė, Laurynta Rušinskaitė, Asta Jautakytė. Jie studijuoja KU, LSMU, VU, VDU, VGTU, KTU, MRU, ASU, Kauno kolegijoje, Vilniaus kolegijoje, Vilniaus dizaino kolegijoje, Tarptautinės Teisės ir verslo mokykloje. Svečiai pirmiausia rinkosi mokytojų kambaryje, iš kur po trumpų pokalbių ir susitikimo su mokytojais keliavo į kabinetus, kuriuose kalbėjosi su jų specialybėmis besidominčiais gimnazistais. Po susitikimų kabinetuose visi renginio dalyviai rinkomės aktų salėje ir tęsėme pokalbį, svečiai atsakinėjo į pavaduotojos Danutės Kazlauskienės pateikiamus klausimus. Jie pasakojo apie egzaminų sesijas ir kitas atsiskaitymų formas, apie gretutinių studijų pasirinkimo galimybes, stojimo balus, apie pragyvenimo lygį, apie gyvenimo sąlygas bendrabučiuose ir kt. Ne vieną pokalbių dalyvį sudomino įvairūs studentų patarimai ir pasiūlymai, pavyzdžiui, kad reikia save girti ir nesigailėti, pratintis prie veikos, sunkaus savarankiško gyvenimo ir darbo, kad reikia mokėti išnaudoti tinkamai net savo nesėkmes, stengtis apginti savo poziciją visur ir visada, kad reikia mylėti savo mokyklą, nes jos labai pasiilgsta. Manau, jog šio susitikimo akimirkos, įspūdžiai paskatins mus rasti įvairių būdų, kaip save realizuoti, kokią specialybę rinktis.
Eglė Mažrimaitė, III b klasė
Pilietiškumo pamoka
Sausio 19 d. mūsų gimnazijoje kartu su Skuodo rajono meru P. Pušinsku lankėsi Seimo narys, dr. Ž. Pavilionis. Apsilankymo metu svečias susitiko su II- IV klasių gimnazistais ir mokytojais. Pokalbyje su buvusiu Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi JAV ir Meksikai, politikos mokslų daktaru, o dabar Seimo nariu, dr. Ž. Pavilioniu kalbėjomės apie JAV politikos formavimo ir sprendimų kultūrą, apie tai, ko Lietuva galėtų pasimokyti iš Amerikos. Pasak Ž. Pavilionio, pirmoji pamoka – tai strateginis mokymas. Svečias savo kalboje pabrėžė, kad labai svarbi investicija į protą, nes švietimas svarbiausia sritis, kuriai turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys. Ypač akcentuotas žmogaus orumas, nes jis yra žmonių bendruomenės jėga, demokratijos kokybė. Antroji pamoka apie tai, kad ne tik žodžiais mes turime Tėvynę mylėti, bet įgyvendinti daug svarbių dalykų. Pristatydamas trečią pamoką, dr. Ž. Pavilionis akcentavo, kad tauta viską lemia ir kad svarbus kasdienis patriotinis, pilietinis ugdymas mokyklose, bendruomenėse, nes nuo mažens turime pradėti gerbti savo valstybę, turime tapti išsilavinę ir dėl savo šalies dirbantys piliečiai. Ž. Pavilionis išsakė savo požiūrį į padėtį Lietuvoje ir pasaulyje, kalbėjo apie tai, ką, jo manymu, reikėtų keisti Lietuvoje, kaip reaguoti į užsienio valstybių lyderių veiksmus. Svečias įvardijo, kad svarbiausia priežastis, dėl kurios amerikiečiai investuoja į Lietuvą ir sukuria daug darbo vietų – tai nuostabūs žmonės.
Ž. Pavilionis sulaukė klausimų ir apie Lietuvos ateitį, ko tikėtis iš JAV prezidento, apie tai, kokių tikisi permainų švietimo sistemoje. Refleksija po šios pamokos tokia: nors nebus taip gerai, kaip norėtųsi, bet reikia patiems būti stipriems, mokytis kalbų, būti darbštiems, pareigingiems, aktyviems, mylintiems savo šalį. Pagrindinis pinigas, anot dr. Ž. Pavilionio, yra žmogus, todėl reikia į jį investuoti. Juk svarbiausia vertybė – žmogus.
Mokytoja Bronė Tamošauskienė
Sausio 13 – osios minėjimas
Prieš 26 metus garbingi Lietuvos piliečiai stojo į kovą ginti tėvynės laisvę. Ir šiandien, po 26 metų, širdį virpina mažas jaudulys, o savijauta yra keista ir nesuprantama. Vos pabudus ryte užplūsta Sausio 13 – osios nuotaikos: „Pabudau ryte ir pamačiau, jog šiandien Sausio 13 – oji diena, savo kambaryje ant palangės uždegiau dvi žvakutes, nežinau kodėl… galbūt noriu, kad Lietuvos viltis niekada neužgestų.“ – tai mūsų bendraklasės mintis, išsakyta diskutuojant apie mūsų pilietinę poziciją.
Gimnazijoje Sausio 13 – oji prasidėjo kabinetuose, atmosferą šildė atminimo žvakių šviesa, o dalijamos popierinės neužmirštuolės neleido pamiršti kraupių šios dienos įvykių. Mokinių prezidentūros ruoštoje radijo laidoje buvo prisimenami žuvusieji, kurie aukojo savo gyvybę dėl mūsų laisvės. Laidos pabaigoje nuskambėjo tokie paskutiniai įsimintini žodžiai: „Niekada nenustojo degti viltis, jog Lietuva ir vėl bus laisva šalis.“ Po du mokinius iš kiekvienos klasės nešė žuvusiųjų nuotraukas, uždegdami atminimo žvakutę. Į istorijos pamokas buvo integruoti pasakojimai apie šiuos įvykius, taip pat įvairių dalykų mokytojai pasakojo savo išgyvenimus bei jausmus, kuriuos jautė ir išgyveno tą lemtingą visiems lietuviams dieną.
Tvirtai galime teigti, kad didžiuojamės, jog gyvename čia, nes Sausio 13 – oji – tai diena, kai Lietuva tapo laisva, tai diena, kuri vienijo daugybę žmonių dėl vieno tikslo – laisvės. Jeigu reikėtų stoti už tėvynę, mes neabejotume, gintume savo šalį. Lietuva turi būti laisva!
Urtė, Irma, Rugilė, III b klasė
Kviečiame dalyvauti Saugesnio interneto projekto konkursuose!
Saugesnio interneto diena visoje Europoje bus minima jau 2017 m. vasario 7 d.! Dienos šūkis – „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“ (angl. „Be the change: Unite for a better internet“). Kviečiame dalyvauti konkursuose, skirtuose paminėti Saugesnio interneto dienai:
- 4–10 m. amžiaus vaikus kviečiame dalyvauti piešinių konkurse„Vienykimės dėl geresnio interneto!“. Šiuo konkursu siekiama atkreipti jaunesniojo amžiaus vaikų dėmesį į internete tykančius pavojus. Parodykite, kaip įsivaizduojate geresnį internetą – akvarele, guašu, tušu, kreidelėmis, pieštukais ar kita jums patinkančia technika. Laimėtojai bus apdovanojami Saugesnio interneto projekto prizais su simbolika ir laimėtojų diplomais. Konkurso nuostatus rasite ČIA.
- 1–12 klasių mokinius (amžius 7–18 m.) kviečiame dalyvauti jau tradicija tapusiame konkurse „Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“. Konkursui turi būti pateikta medžiaga apie 2017 m. vasario mėn. 6–10 d. (Saugesnio interneto savaitės metu) mokykloje vykusį renginį(-ius), skirtą(-us) tarptautinei Saugesnio interneto dienai paminėti. Nugalėtojai bus kviečiami dalyvauti Saugesnio interneto dienos renginyje, kurio metu bus iškilmingai apdovanoti diplomas ir vertingais prizais su projekto simbolika. Konkurso registracijos anketą rasite ČIA. Konkurso nuostatai ČIA.
- 7–12 klasių mokinius (amžius 13–18 m.) kviečiame dalyvauti Tinklaraščių ir vaizdaraščių-filmukų įrašų konkurse, kurio tema „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“. Rašykite, filmuokite siužetus saugaus interneto temomis, dalinkitės savo tinklaraštyje ar vaizdaraštyje ir siųskite mums nuorodą. Laimėtojai bus kviečiami dalyvauti Saugesnio interneto dienos renginyje, kurio metu bus iškilmingai apdovanoti diplomais ir vertingais prizais su projekto simbolika. Konkurso registracijos anketą rasite ČIA. Konkurso nuostatai ČIA.
Sėkmės dalyvaujant!
Nacionalinis mokinių žaidimų kūrimo konkursas
Kviečiame 7–12 klasių mokinius, besidominčius Lietuvos nepriklausomybės kovų, valstybės gynybos istorija, Lietuvoje esančių pilietiškumą ir patriotizmą ugdančių bei krašto gynybos srityje veikiančių organizacijų, sąjungų, judėjimų, įstaigų veikla, sistema bei būdais, dalyvauti nacionaliniame mokinių žaidimų kūrimo konkurse.
Konkurso partneriai – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.
Sąlygos
Dalyvio anketa
Registracija vyksta iki 2017 m. sausio 20 d.
Apklausa tėveliams
Šilutės rajono savivaldybėje, gražioje Rusnės saloje, planuojama steigti Jūrų kadetų mokyklą 11-18 metų jaunuoliams (berniukams ir mergaitėms). Tai būtų bendrojo ugdymo mokykla, turinti bendrabutį ir vykdanti pagrindinio bei vidurinio ugdymo programas, suteikianti jūreivystės ir laivininkystės profesijoms reikalingos kompetencijos pradmenis. Norėtume žinoti gyventojų nuomonę apie tokios mokyklos poreikį ir prašytume atsakyti į keletą klausimų. Anketą galite rasti šiuo adresu.