Pilietinio ir tautinio ugdymo projektas ,,Kalėdų belaukiant“
Kad kiekvieno namus aplankytų Šv. Kalėdų angelas, atnešdamas į namus ramybę ir darną, širdį pripildydamas Meilės ir atjautos, net tris adventinio laikotarpio sekmadienius rajono bažnyčiose vyko rajoninis muzikinis projektas ,,Kalėdų belaukiant“. Buvo surengti trys koncertai, kurie vyko Ylakių, Mosėdžio ir Skuodo bažnyčiose.
Koncertuose dalyvavo 253 rajono moksleiviai ir 23 juos ruošę muzikos pedagogai. Už bendradarbiavimą ir visokeriopą paramą dėkojame:
- Skuodo Švč. Trejybės bažnyčios Dekanui kunigui Sauliui Damašiui;
- Ylakių Viešpaties apreiškimo mergelei Marijai bažnyčios klebonui kan. vicedekanui Vytautui Petrauskui;
- Mosėdžio Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios klebonui kan. Juozui Vaičiui;
- UAB MITTET direktorei Jūratei Kabalinienei;
- Gimnazijos mokytojoms Jūratei Jurkuvienei, Daivai Butkienei ir Irenai Rabašauskienei, bei koncerto vedėjui mokiniui Povilui Mažrimui.
Projekto autorė Jolanta Raišutienė – Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos muzikos mokytoja.
Kristijono Donelaičio jubiliejinių metų užbaigimas Skuode
Atrodo, jog Skuodo mieste vykstantys renginiai turi tendenciją pritraukti tiek dalyvių, kad uodas snapo neįkiš. Kaip ir šiek tiek anksčiau vykęs susitikimas su poetu Justinu Kubiliumi, dabar konferencija „Kristijono Donelaičio jubiliejinius metus užbaigiant“ sulaukė didelio būrio klausytojų, tarp kurių buvo ir mokinių, atėjusių pasigaudyti minčių apie K. Donelaitį savo būsimiems rašiniams, ir šiek tiek vyresnių renginio dalyvių, kurie taip pat energingai rašėsi mintis, išsakytas pranešėjų.
Taigi, renginys prasidėjo muzikos akcentu, po to konferencijos svečius bei dalyvius sveikino LR seimo narė Audronė Pitrėnienė. Ji pasidalijo įspūdžiais, patirtais per visus K. Donelaičio jubiliejinius metus. Ypač pasidžiaugė keliais LR seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto apsilankymais Tolminkiemyje, kur 36 metus gyveno, dirbo pastoriumi bei kūrė mūsų didysis klasikas. Seimo narė pasidžiaugė, kad kiekvieną kartą lankydamasi Tolminkiemyje, sutikdavo žmonių iš Lietuvos – susipažino su gydytojų būriu iš Telšių, kurie, savarankiškai susiorganizavę kelionę, nusprendė paminėti Donelaičio jubiliejų bažnyčioje, kurioje pastoriavo K. Donelaitis, skaitydami autoriaus poeziją. Pasak Audronės Pitrėnienės, prie Donelaičio pritinka viskas, net gitaros skambesys, jei tai daroma nuoširdžiai. Kitas jaudinantis pavyzdys – šiauliečių delegacija. Jie savo noru Tolminkiemyje suorganizavo talką – patys atsivežė grėblius, kastuvus, benzopjūklus ir sutvarkė aplinką aplink K. Donelaičio memorialą. Pati Seimo narė iš Lietuvos vežėsi vandenį tam, kad palaistytų ąžuoliukus, kuriuos pasodino K.Donelaičio garbei. Nuo tokių darbų ir prasideda mūsų tapimas žmonėmis.
Po nuoširdaus Seimo narės pasisakymo sveikinimo žodį tarė LR kultūros ministras Šarūnas Birutis. Jis akcentavo, jog Donelaitis yra vienas iš pagrindinių kultūros ramsčių, kuris perteikia mūsų tapatybę. Sveikinimo žodį tarė ir Skuodo rajono savivaldybės meras Stasys Vainoras.
Po sveikinimų Meno mokyklos salėje nuskambėjo K. Donelaičio hegzametras – ištraukas iš „Metų“ atskirų dalių skaitė Pr. Žadeikio gimnazijos mokinys Aurimas Mickus, kunigas Justinas Palubinskas, Švietimo skyriaus specialistė Aldona Jasienė ir mokytoja Laimutė Ronkaitienė.
Po emocinio akcento prasidėjo tikra INTELEKTUALINĖ PUOTA – svečių pranešimai. Savo patirtimis, atradimais, apmąstymais dalijosi 5 pranešėjai. Pirmąjį pranešimą skaitė Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto profesorius, Lietuvos mokslų akademijos mokslinis sekretorius habil. Dr. Domas Kaunas. Jo pranešimo tema – „Kristijono Donelaičio asmeninė biblioteka: rekonstrukcijos bandymas“. Pasak profesoriaus, iki šiol niekas nekalbėjo apie Donelaičio asmeninę biblioteką galbūt todėl, kad to fakto netyrė istorikai, komunikacijų mokslininkai. Domas Kaunas turėjo tikslą paneigti arba patvirtinti Donelaičio bibliotekos egzistavimą. Pranešimo pabaigoje padaryta išvada, kad Donelaitis asmeninę biblioteką turėjo, tik jos istorija nutrūko poetui mirus.
Antro pranešimo tema – „Vargo prasmė K. Donelaičio pasaulyje“. Pranešėjas – Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas dr. Regimantas Tamošaitis. Improvizuota Regimanto Tamošaičio kalba sužavėjo intelektualumu, gilumu ir nustebino K. Donelaičio ,,Metų“ galimomis sąsajomis net su šiandiena. Pavyzdžiui, kalbėtojas iškėlė klausimą, kas yra baudžiauninkas – ar tas, kuriam lažas primestas, o gal tas, kuris lekia į užsienį dirbti bet ką, kadangi vertina tik materialumą? Pasak Regimanto Tamošaičio, būtent K. Donelaičio kūrinys parodė, kokia turi būti ori visuomenė. Literatūrologas taip pat kalbėjo apie klasikos skaitymą. Kaip teigė jis, visuomenės daugumai ji nėra vertybė, nes tai rimtas dalykas, netgi auka, nes ypač K. Donelaitį skaityti reikia susikaupus. Bet, kaip teigė kalbėtojas, kuo didesnė auka, tuo daugiau gauni, be to, klasika, nors ir nėra kasdienybė, gyvena mūsų sielose ir yra orientyras aukštesnių tikslų link.
Trečioji pranešėja – Klaipėdos universiteto profesorė, Literatūros katedros vedėja dr. Roma Bončkutė. Jos pranešimo tema – „Kristijono Donelaičio įtaka Simonui Daukantui“. Remdamasi įvairiais šaltiniais, R. Bončkutė klausytojams įrodė, jog Daukantas buvo pats geriausias XIX a. K. Donelaičio skaitytojas – iš grožinės literatūros pradininko jis sėmėsi išminties, išmoko net hegzametro, kurio galima rasti ,,Būde“. O pirmasis Lietuvos istorikas buvo lyg sodraus žemaitiško žodžio mokytojas net pačiam Romualdui Granauskui.
Ketvirto pranešimo „Kalbinio „viežlybumo“ tradicija šiandienos visuomenėje: tęsime ar būsime modernūs?“ autorė – LR Valstybinės kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė. Pranešėja iškėlė rimtą problemą – nebekuriami lietuviški terminai mokslo išradimams, tyrimams ir pateikė pavyzdį – kartą ji kalbėjo su mokslininku ir paprašė lietuvių kalba parašyto mokslinio straipsnio, bet šis jai tegalėjo duoti angliškai sukurptą tekstą, tad kyla klausimas – kodėl taip nebegerbiama, nebesaugoma gimtoji kalba, kuri yra mūsų paveldėtos tapatybės ženklas?
Konferenciją apibendrino LRS kanceliarijos Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas. Jis kalbėjo apie Kristijono Donelaičio jubiliejinių metų programą Lietuvoje ir pasaulyje, buvo parodyta vaizdo medžiaga apie LR Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto veiklą Karaliaučiuje jubiliejiniais Kristijono Donelaičio metais.
Taigi informacijos visi konferencijos dalyviai gavo tikrai daug. Labai svarbu, kad ją skuodiškiams suteikė tikras Lietuvos intelektualinis elitas. O už galimybę būti, klausytis, sužinoti dėkojame konferencijos organizatoriams – Skuodo viešosios bibliotekos darbuotojams ir LR seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui ir jo pirmininkei Audronei Pitrėnienei.
Viktorija Litvinaitė, III c klasės mokinė
„AIDS: geriau žinoti!“
Gruodžio 1 –oji – pasaulinė AIDS diena. II gimnazijos klasių mokiniai ją paminėjo dalyvaudami pasaulinės AIDS dienos „Protmūšyje“. Sveikatos priežiūros specialistė Vilma Donielienė priminė žinojimo, supratimo ir supratingumo prasmę ir būtinybę.
Renginį vedę ketvirtokai Urtė Jucevičiūtė ir Dovydas Šakalys pristatė vertinimo komisiją, kurią sudarė VGK narės: direktorės pavaduotoja ugdymui Vida Stončaitienė, soc. pedagogė Ingrida Momkienė, mokytojo padėjėja Vilma Vaškienė. Dalyviai klausėsi vedėjų pasakojimo apie ŽIV, AIDS užsikrėtimo galimybę, toleranciją, Lietuvos AIDS centro įkūrimą. Susidomėjimo sulaukė raudonojo kaspino istorija. Įdėmiai klausyta, kaip išvengti ŽIV, kiek ŽIV atvejų fiksuota Lietuvoje, kiek gimtajame Skuode.
Sudėtingi, reikalaujantys susikaupimo ir mąstymo klausimai įtraukė komandas į rimtas diskusijas ieškant teisingo atsakymo. Būta ginčų, būta ir juoko. Atsakyti visi klausimai, jei ne komandų, tai vedėjų. Svarbiausia, kad išgirsta, sužinota, išmokta.
Direktorės pavaduotoja ugdymui Vida Stončaitienė, apibendrindama rezultatus, pagyrė visas komandas už domėjimąsi, atsakingumą, dėmesingumą, žinias ir įteikė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro padėkas už dalyvavimą protmūšyje „AIDS: geriau žinoti!“, skirtą pasaulinei AIDS dienai paminėti.
„Angelo žinia”
Gimnazijos mokiniai, lankantys neformaliojo ugdymo užsiėmimus “Kūrybinės dirbtuvės”, sukūrė piešinius respublikiniam vaikų kūrybiniam konkursui “Angelo žinia”. Konkursą organizuoja Raseinių rej. Šiluvos gimnazija.
Piešinius kūrė : Ingrida Jucytė 2c g.kl., Milda Jurkutė 3a g.kl., Gitana Stubrauskaitė 1a g.kl., Rugilė Normantaitė 1b g.kl., Kristina Serapinaitė 3d g.kl.
Respublikinis žemaitiškų skaitymų konkursas
Penktadienį, lapkričio 21 d., Bartuvos progimnazijoje vyko respublikinis žemaitiškai skaitančių konkursas, skirtas Simono Daukanto 221 – osioms gimimo metinėms. Tarmės entuziastų susirinko tikrai daug – nuo darželinukų iki suaugusių skaitovų iš Skuodo, Kretingos, Plungės rajonų, Mažeikių ir Klaipėdos miestų. 10 – 12 klasių mokinių grupėje Skuodui atstovavo mūsų gimnazijos moksleiviai Gintarė Žukauskaitė (IV a ) ir Vilius Kaupas (III a). Džiaugiamės jų sėkme – Vilius laimėjo antrąją vietą, o Gintarei atiteko pirmoji vieta. Sveikiname!
KALBA.LT
Lapkričio 12 d. gimnazijoje lankėsi KALBA.LT. atstovas Vytautas. Kiekvienais metais apsilankantis gimnazijoje,visada turi ką pasakyti mokiniams. Malonu klausytis, kai kalba patirtį turintis žmogus,nes baigęs mokslus Lietuvoje, vėliau studijavo Danijoje, magistrinį darbą gynėsi Anglijoje. Tad ir asmeninė, ir darbinė patirtis padeda suteikti žinių abiturientams.Jaunam žmogui, besirenkant karjerą, svarbiausia yra suderinti norus ir galimybes, o neturint nė žalio supratimo, kokios profesijos trokštama, pirmiausia reikėtų susiaurinti pasirinkimų sąrašą. „Įsivardijus savo svajones ar norus, svarbu panagrinėti ir savo gebėjimus: „Kitas momentas – ar aš turiu tam gabumus, gebėjimus? Kai pradedi apie tai galvoti, iškyla klausimas: o kokių gabumų, gebėjimų reikia šitam norui realizuoti? Tada pasiimi veidrodėlį ir žiūri pats mielai į save – turiu aš tuos gebėjimus ar neturiu“, – komentavo karjeros specialistas. Įsivertinant savo gabumus, reikia būti kritiškiems, nes geriausi pasaulio universitetai – tik „olimpiadiniams“ vaikams. „Kartais, pasak karjeros konsultanto, žmogus turi nelavintus gabumus – tada esą reikėtų žiūrėti, ar jaunuolis turi laiko gabumams išlavinti.Vytautas nurodė, patarė, kad tik kai dera žmogaus norai ir gabumai, atsiranda specialybė.
Poezijos ir intelektualumo pamoka…
2014 metai, lapkričio dešimta diena. Pilnut pilnutėlė Skuodo viešosios bibliotekos salė – vieni sėdi, kiti stovi, bet visų ausis pasiekia poezijos eilutės, sklindančios iš aktorės lūpų. Kas gi vyksta? Ogi susitikimas su kritiku, redaktoriumi, eseistu bei poetu Justinu Kubiliumi, kilusiu iš Skuodo rajono. Renginys buvo skirtas jo šešiasdešimtojo gimtadienio proga. Visi susirinkusieji turėjo galimybę pasiklausyti autoriaus poezijos, kurią skaitė aktorė Edita Zizaitė, „Versus aureus“ vyr. redaktorės Onutės Gudžiūnienės minčių apie Justino Kubiliaus poeziją ir eseistiką, bet, be abejo, įdomiausia buvo išgirsti paties poeto mintis, samprotavimus apie gyvenimą ir kūrybą. Justinas Kubilius pasidalino savo įžvalgomis, koks turėtų būti šiuolaikinis menas, kaip kartais būna sunku parašyti naują eilėraštį, taip pat poetas išreiškė savo požiūrį apie kritiką. Pasak jo, tai turėtų būti mąstymas apie kūrinį, o ne nuosprendžių skelbimas. Viena iš Justino Kubiliaus knygų – „Tėvas: nerimo formos“. Beje, renginio pabaigoje, kai lyg iš gausybės rago pasipylė sveikinimai jubiliatui, poeto brolis, tardamas sveikinimo žodžius, susiejo vieną iš bendrų vaikystės prisiminimų su šia knyga. Žinoma, sveikino ne tik brolis, bet ir Savivaldybės atstovai, Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos direktorė Gražina Skarienė ir pavaduotoja Danutė Kazlauskienė, kurios pasidžiaugė, kad būtent mūsų gimnazija išugdė ir į gyvenimą išleido tokį puikų poetą, taip pat bendrais prisiminimais pasidalino rašytojo vaikystės draugė Irena Žvinklienė bei studijų laikų draugas Eugenijus Zabitis ir jo žmona Dalia Zabitienė, kuriai poetas padėjo išleisti eilėraščių knygą.
Įspūdžių daug, tikimės, jog tokių intelektualių renginių dar bus ne vienas.
Viktorija Litvinaitė, IIIc klasė
„Skaitima žemaitėška“
Penktadienį, spalio 24 d., Skuodo muziejuje vyko konkursas „Skaitima žemaitėška“, skirti mūsų žemiečio Simono Daukanto 221 – osioms gimimo metinėms. Gimnazijos skaitovų: Gintarės Žukauskaitės, Jolantos Januškaitės, Editos Grigutytės ir Viliaus Kaupo,- tarmiškas žodis skambėjo tarp 36 įvairių amžiaus grupių žemaičių kalbos mylėtojų.
Džiaugiamės, kad dvi pirmąsias prizines vietas 10 – 12 klasių amžiaus grupėje laimėjo mūsų gimnazistai Vilius Kaupas (II vieta) ir Gintarė Žukauskaitė (I vieta). Sveikiname laimėtojus ir linkime jiems sėkmės respublikiniame šio konkurso etape.
Spalio 24 d. neįprasta diena gimnazijoje. Paskutinė savaitės diena, diena, kai po pamokų prasidės Rudens atostogos mokiniams. Šis penktadienis dar gausus renginiais: rajoninis žemaitiškų skaitymų konkursas, mokyklinis LMP rinkimų turas. Rinkimuose dalyvauja net keturi kandidatai: R.Rimgailaitė, L.Jucius, B.Žukausakas, V.Alseikaitė. Po pamokų rinkimų komisija suskaičiavo balus ir po šešių pamokų vykusiame renginyje „Ieškome talentų“ galime paskelbti rezultatus. Rinkimai įvyko, nes balsuoti atėjo virš 52 % mokinių. LMP rinkimų mokyklinį turą laimėjo Romualda Rimgailaitė ( 2 c klasė).
Po 6 pamokų aktų salėje vyko renginys „IEŠKOME TALENTŲ“. Suspindo įvairiaspalvis savo talento pristatymas, įvairūs žanrai: muzika, gimnastika, dailė, choreografija. Reikli komisija – gimnazijos direktorė G.Skarienė, direktorės pavaduotoja ugdymui V.Stončaitienė, muzikos mokytoja ekspertė J.Raišutienė, mokinių prezidentūros atstovė G.Žukausakitė lapkričio 14 d. atstovauti gimnaziją išrinko V.Prialgauską (1 d.klasė ), I.Čepauskaitę ir E.Matutytę (1 c klasė), D.Žukauską (4 a klasė). Komisija po renginio dar bendravo su konkurso dalyviais, pateikė pasiūlymų, kaip būtų galima patobulinti pasirodymus. SĖKMĖS mūsų dalyviams!
„Euroscola“
Mes laimėjom! Vasario 13 vykstame į Srtasbūrą!“ – vienas per kitą skubėjo pranešti šią žinią penki gimnazistai savo artimiesiems, savo draugams. Laimingi sugužėjo į mokyklinį autobusiuką, pilni emocijų ir entuziazmo. Pirmoji vieta! Mes išties laimėjom – kelionę į Strasbūrą 24 mokyklos mokiniams ir dviems lydintiems mokytojams. Mat tokios yra „Euroscolos” konkurso sąlygos: į Strasbūrą važiuoja trys komandos, užėmusios pirmąsias vietas.
Mūsų gimnazija savo jėgas šiame konkurse bandė ir pernai, vyko į Europos namus Vilniuje ir užėmė devintąją vietą tarp septiniolikos dalyvavusiųjų. Šiemet pagaliau pavyko: Urtė Jucevičiutė, Živilė Mackevičiūtė,Vitalija Dapšauskaitė, Klaudijus Garmus, Martynas Kiltinas parvežė dovanų ne tik sau, bet ir savo draugams šaunią kelionę į Europos parlamentą.
Konkurso dalyviai privalo parengti vienos minutės prisistatymą ,po to teko pademonstruoti žinias apie Eurpos Sąjungą, jos institucijas, istoriją, veiklą, apie Europos Sąjungos šalis ir kandidates, žinomiausias asmenybes ir pareigūnus. Norime padėkoti visiems, kurie suprato mus, palaikė mūsų tikslo siekimą.Dėkojame gimnazijos Direktorei už puikų pasveikinimą pirmadienį aktų salėje.Tai buvo tarsi antras emocijų pliupsnis po penktadienio žinios. Malonu pajusti, žinoti,kad tu esi reikalingas, kad pasiekimais domisi visa bendruomenė, tik aišku gaila, kad vykti į Strasbūrą turi galimybę tik 24 gimnazistai, gaila,kad po šio laimėjmo (pagal konkurso sąlygas) gimnazija šiame konkurse negalės dalyvauti 2 metus, bet gyvenkime ta mintimi ir viltimi, kad užaugs nauja komanda ir pasieks tokių pačių rezultatų. Sėkmės komandai ruošiantis atstovauti Lietuvą Strasbūre vasario 13 dieną!
„Štai ir mokyklos durys.
Atveri jas, giliai įkvepi, iškvepi…
Ir vėl į mokyklą, tik šį kartą ne mokytis“
Gerbiami mokytojai, klasių auklėtojai,
Spalio 16 dieną Pranciškaus Žadeikio gimnazija organizuoja ATVIRŲ durų dieną I gimnazijos klasių mokinių tėveliams.
Tėveliai turės galimybę lankytis tos dienos pamokose .
17 .00 val. maloniai kviečiame Jus į I gimnazijos klasių mokinių Tėvų susirinkimą.
DARBOTVARKĖJE
17.00 val. AKTŲ SALĖJE
* Veiklos kryptys 2014 – 2015 m. m.
Pranešėja gimnazijos direktorė G. Skarienė
*Reikalavimai besimokantiems I gimnazijos klasėse.
*SUSIRINKIMAI KLASĖSE (po bendrosios dalies).
Konferencija „Mano turtas – dangus mėlynas ir sugraudinta širdis“
Spalio 10 dieną, jau nutilus vasaros atostogų šurmuliui, Skuodo meno mokykloje vyko Skuodo viešosios bibliotekos organizuota konferencija „Mano turtas – dangus mėlynas ir sugraudinta širdis“, skirta paminėti šimtąsias poeto, vienuolio, teologijos daktaro, visuomenės veikėjo, eseisto Leonardo Andriekaus gimimo metines. Į renginį susirinko ne tik vyresni klausytojai, bet ir gausus būrys mokinių iš Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos, kuriems buvo labai įdomu susipažinti su Leonardo Andriekaus biografija, asmenybe ir kūryba. Konferencija buvo pradėta muzikiniu akcentu – visi galėjo pasiklausyti smuikų ir fortepijono darnaus skambesio, taip pat LR Seimo narės Audronės Pitrėnienės pasveikinimu ir mažų dovanėlių įteikimu renginio organizatoriams ir pranešimų apie šią atmintiną asmenybę skaitytojams.
Po konferencijos atidarymo žodis suteiktas pranešėjams. Pirmąjį pranešimą, pavadintą „Pasilikau tik dangų mėlyną“, skaitė dr. Virginija Paplauskienė. Iš jo sužinota, koks buvo Tėvo Leonardo Andriekaus kūrybos ir gyvenimo kelias. Paaiškėjo, jog ši asmenybė kilo iš Barstyčių, mokėsi šio miestelio pradinėje mokykloje, po to Sedos progimnazijoje, o galiausiai Kretingos pranciškoniškoje berniukų gimnazijoje. Likimui nubloškus į JAV, Leonardas Andriekus buvo aktyvus lietuvių išeivijos narys, rūpinosi kitais lietuvių rašytojais, o ypač Alfonsu Nyka – Niliūnu, taip pat 10 metų buvo Lietuvių rašytojų draugijos JAV pirmininkas ir ypač dirbo, kad būtų atgauta Lietuvos nepriklausomybė – dalyvavo įvairiose demonstracijose ir protestų mitinguose. Pranešimas buvo labai šiltas ir emocingas – iš jo buvo galima suvokti, kiek širdies įdėjo pranešėja tyrinėdama šio didžio žemaičio gyvenimą ir veiklą.
Antrąjį pranešimą „Leonardo Andriekaus gyvenimas ir kūryba: asmenybės universalėjimas“ skaitė dr.poetas Dainius Sobeckis. Po kavos pertraukos buvo išklausyti dar du įdomūs pranešimai – vienuolio pranciškono Bernardo ir Barstyčių vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Elinos Rusteikienės. O konferencijos pabaigoje jautriai apie savo dėdę kalbėjo Leonardo Andriekaus dukterėčia – jo sesers dukra.
Po pietų konferencijos organizatoriai pakvietė dalyvius į Skuodo Šventos Trejybės bažnyčią, kur po šv. Mišių buvo skaitoma Leonardo Andriekaus poezija.
Tą dieną Skuodą pasiekė stiprus intelektualinis užtaisas – tie, kurie buvo konferencijoje, tikrai jį pajuto.
Viktorija Litvinaitė, III c klasė
Festivalis – „Gyvasis vanduo“
Sekmadieni vokalinis ansamblis „Gimnazistai“ dalyvavo IV-ąjame gyvos muzikos festivalyje „Gyvasis vanduo“, kuris vyko Salantų kultūros centre.Tai puiki proga naujam kolektyvui išbandyti savo jėgas, parodyti save, o ir pasimokinti iš kitų. Festivalyje dalyvavo:
,,Kūrybinės partnerystės”
Vakar, rugsėjo 23 dieną, Vilniuje įvyko projekto ,,Kūrybinės partnerystės” Tinklo susitikimas, kuriame dalyvavo 300 žmonių iš visos Lietuvos – tai mokyklų, vienerius, dvejus ar trejus metus dirbusių projekte ,,Kūrybinės partnerystės”, atstovai. Renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos komanda: direktorė G. Skarienė, mokytojos L. Vaitulevičienė ir L. Ronkaitienė bei projekto dalyvės ,,Tyrinėjanti klasė” (dabartinės III c) reprezentantai Ž. Mackevičiūtė, D. Kildaitė ir K. Garmus. Visos mokyklos turėjo parengti savo patirties projekte istorijas ir kūrybiškai jas pristatyti. Taigi mūsų gimnazijos komanda savo patirtį projekte perteikė leisdami klausytojams ją pajusti klausa, rega, uosle – pasipuošę spalvingomis De Bono kepuraitėmis, atlikome faktologų, emocijų žmonių, menininkų ir praktikų vaidmenis: susitikimo dalyviai klausėsi mokytojos L. Ronkaitienės ir Deimantės pasakojimų, buvo sužavėti Živilės atliekama klasės kvepalų ,,Po lietaus” reklama, o Klaudijus leido renginio dalyviams vienetiniais kvepalais net pasikvėpinti. Po pristatymų kūrybiškais metodais istorijos buvo aptarinėjamos, diskutuota, pasidžiaugta, pasidalinta…
Antroji renginio dalis – ,,Kūrybinė laboratorija”: 300 žmonių kūrė ,,Kūrybiškos mokyklos” projektą dirbdami įvairiais kūrybiškais metodais – organizatoriams nei energijos, nei išradingumo, nei nuotaikos netrūko, o dalyviai ir judėjo, ir vaikščiojo, ir sukritę salėje ant grindų piešė, projektavo, diskutavo… Iš tikrųjų mes MOKĖMĖS, tik kitaip…Ko gero, daugumai taip mokytis tikrai patiktų, reikia tik šias idėjas priimti, jas skleisti ir…KEISTIS KARTU…
Baigiamoji projekto ,,Comenius Regio“ konferencija
2014 metų birželio 3 dieną Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje vyko tarptautinio Comenius Regioprojekto „Owoc“ baigiamasis renginys. Jame dalyvavo Bulgarijos miesto Kubrat savivaldybės, to paties miesto Kultūros centro bei mokyklų atstovai, taip pat atstovai iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos, Skuodo savivaldybės ir Tėvų asociacijos. Pirmojoje renginio dalyje, sugiedojus abiejų valstybių himnus, mus džiugino gimnazistų pasirodymai, kurie sužavėjo ir svečius. Dainavo mokyklos ansamblis, šoko mokiniai. Renginyje nuolat skambėjo rusų kalba, todėl tai buvo puiki proga jaunimui patobulinti ir savo užsienio kalbos žinias.
Antroji dalis buvo oficialesnė, vyko dalykinė konferencija – abiejų šalių atstovai kalbėjo apie projekto rezultatus ir jo tęstinumo galimybes.
Renginio pabaigoje buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo spaudos atstovė iš Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“, gimnazijos mokytojai ir mokiniai. Moksleiviai svečiams iš Bulgarijos uždavė įvairiausių klausimų. Jauniesiems gimnazijos žurnalistams iš svečių buvo malonu išgirsti, kad jiems mūsų gimnazistai atrodė labai intelektualūs, mandagūs ir drausmingi. Bulgarė direktoriaus pavaduotoja Silvija apgailestavo, kad neturėjo daugiau laiko pabendrauti su moksleiviais. Svečiai teigė, kad jiems buvo netikėta, jog lietuviai daugybę dalykų geba pasidaryti savomis rankomis. Kaip pavyzdį jie pateikė juostų audimą, su kuriuo buvo supažindinti dar vasarą vykusiame susitikime.
Visą renginį vainikavo rožių sodinimas prie mokyklos koplytstulpio. Taip buvo nutiestas lyg draugystės tiltas tarp Bulgarijos ir Lietuvos, nes pirmosios buvo pasodintos rožės, atskraidintos iš pačios Bulgarijos.
Abiejų šalių atstovai džiaugėsi užsimezgusia draugyste ir neįkainojama patirtimi, įgyta projekto metu. Norėtumėme padėkoti gimnazijos direktorei Gražinai Skarienei už puikiai atliktą projekto koordinatorės darbą ir suteiktas nuostabias akimirkas tiek gimnazijos mokytojams, tiek ir mokiniams. Tokių projektų mokykloje galėtų būti daugiau, nes būtent tarptautinės partnerystės kuria šviesesnę, globalesnę ir tolerantiškesnę visuomenę.
Greta Zalonskytė, Urtė Jucevičiutė, Dovydas Šakalys – spaudos konferencijos jaunieji žurnalistai
Įspūdžiai po konkurso „Aš pažinau karalių tavyje“
Birželio 5 diena. Štai ir vėl aš, Viktorija Litvinaitė, tik šįkart jau dešimtokė, dalyvavau kasmetiniame, jau apie penkiolika metų vykstančiame poeto Vytauto Mačernio gimtadienio paminėjime, kurį organizuoja Mažeikių rajono Sedos Vytauto Mačernio gimnazija. Šia proga ji rengia rašinio, esė ir savos kūrybos konkursą „Aš pažinau karalių tavyje“ (kuriame dalyvavau aš) bei Vytauto Mačernio eilėraščių iliustravimo konkursą, kurio dalyvės buvo šeštokė Asta Bružaitė ir septintokė Rugilė Mileriūtė iš Skuodo Bartuvos progimnazijos. Taigi į šią šventę mes vykome drauge su šiomis mergaitėmis, o lydėjo mus Bartuvos progimnazijos dailės mokytoja Audrona Žutautienė.
Taigi, paminėjimas šiemet vyko ne pačioje gimnazijoje – ten tiesiog galėjome susipažinti su iliustratorių kūrybiniais darbais – jų buvo nemažai, bet ne tiek daug, kiek praėjusiais metais.
Po trumpo vizito Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje išvykome į Šarnelę, didžiojo poeto gimtinę. Aplankėme septynias poeto eilėraščių ciklo „Vizijos“ vietas – kiekvienai eilėraščio daliai skirtas akmuo su jame iškaltomis Vytauto Mačernio vizijų eilutėmis. Gimnazijos direktorė Genoveita Gricienė visiems renginio dalyviams papasakojo apie sunkų šių akmenų atsiradimą „Vizijų“ vietose, nes, pasak jos, nebuvo lengva atitempti akmenį iki numatytos vietos, be to, žemės plotų savininkai ne visada duodavo leidimą palikti akmenį jų žemės valdose, bet šios idėjos sumanytojas Žemaičių Kalvarijoje gyvenęs kraštotyrininkas Konstantinas Bružas, Sedos gimnazijos direktorė Genoveita Gricienė bei dar keli pagalbininkai, tarp kurių buvo ir kunigas, vis tiek įgyvendino savo planą vieną naktį nugabenę akmenį į jam skirtą vietą, kur jis iki šiol tebeguli ir kiekvienam atėjusiam primena Vytautą Mačernį.
Prie poeto kapo buvo prisiminta jo mylimoji Bronė Vildžiūnaitė, kuri ir po daugybės metų širdyje brangino šio žmogaus atminimą, išsaugojo, o paskui muziejui padovanojo jo kadaise atsiųstą voką su tuščiu popieriaus lapu, kuris galbūt ir reiškė atsisveikinimą amžiams. Po direktorės kalbos mokiniai paskaitė poeto eilėraščių ištraukų, atliekamomis dainomis suvirpino ne vieno širdį.
Gimnazijos žurnalistės paprašė manęs atsakyti į keletą klausimų apie šventę: koks Vytauto Mačernio eilėraštis man labiausiai patinka, ką galima atrasti skaitant jo poeziją, o aš paklausiau jų nuomonės apie kasmetinį poeto paminėjimą, ar joms patinka keliauti „Vizijų“ takais, prisiminti poeto gyvenimą, per kurį, kaip direktorė minėjo šiek tiek anksčiau, jis nuveikė daugiau nei kitas padarytų per 70 metų.
Renginys buvo užbaigtas konkursų dalyvių apdovanojimu – rašinio, esė ir savos kūrybos konkurse užėmiau I vietą. Vis dėlto, kad ir kaip gaila, šįmet konkurse dalyvavo tik 10 mokinių, o, kaip vėliau sužinojau iš direktorės Genoveitos Gricienės, anksčiau būdavo svečių net iš Klaipėdos bei Vilniaus, bet, matyt, pasak jos, kaip kad upėj būna potvynių ir atoslūgių, taip kinta ir konkurso dalyvių skaičius kiekvienais metais.
Taigi, šventę užbaigus su gera nuotaika (o tokia ji buvo per visą renginį, nes tikrai visi dalyviai jautė malonią aurą, kurią dar jaukesnę darė netikėtai iš po debesų išlindusi saulutė), beliko grįžti į Skuodą. Tikiuosi, kitais metais taip pat dalyvausiu šioje tradicinėje šventėje, nes tas, kas prisilietė prie Vytauto Mačernio poezijos ir jo asmenybės, vis nori grįžti ten, iš kur į DIDŽIĄSIAS DVASINES AUKŠTUMAS išėjo šis poetas.
Viktorija Litvinaitė, IIc klasės mokinė
GEDULO IR VILTIES DIENA
1941 m. birželio 14 d. 3 val. nakties NKVD pradėjo masinius lietuvių areštus ir trėmimus – Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Birželio 5 d. mūsų gimnazijos mokiniai paminėjo Gedulo ir Vilties dieną. Tremtiniams paminėti rengėme pilietinę akciją ,, Kad ne auksinės vasaros….“
Akcijai pasiruošti padėjo istorijos mokytoja Irena Nomgaudienė.
Štai ir baigėsi projektas „Kūrybinės partnerystės“…
Taigi taigi, kas įvyko per šiuos mokslo metus, kol buvome projekto ,,Kūrybinės partnerystės“ ,,Tyrinėjanti 2c klasė“? Viskas prasidėjo nuo pažinties su kūrybos agentu (KA) Algirdu Sabaliausku, marketingo specialistu iš Klaipėdos, kuris padėjo mums pažinti save, vieniems kitus ir įsivertinti savo kūrybiškumą įvairiais kūrybiniais metodais.
Ir štai, įvertinus mūsų klasės įvairius gebėjimus, imta mąstyti, kokią temą galėtume pasirinkti, kad atsikratytume mąstymo, jog mokytis reikia tik dėl pažymio, o imtume mėgautis pačiu mokymosi procesu – ir ypač tiksliųjų mokslų. KA Algirdas mums ieškojo tam tinančio KP (kūrybos praktiko). Atvykus Kūrybos praktikei – Vilniaus universiteto Teorinės Fizikos ir Astronomijos Instituto Atomo teorijos skyriaus vyr. mokslo darbuotojai Jelenai Tamulienei – imta mąstyti apie praktinę veiklą: iš pradžių svarstėme apie sveiko maisto tyrimus, eterinių aliejų ir kvepalų gamybą. Tiesa, kaip dažnai būna visose komandose, kilo ir nesutarimų, bet galiausiai juos visus taikiai išsprendėme ir priėmėme bendrą sprendimą gaminti kvepalus.
Taip susiformavo dvi komandos – kvepalų gamintojų ir reklamuotojų. Abi grupės atliko savo užduotis, pavyzdžiui, gamintojai turėjo keliais būdais ištirti mėginius, į kurių sudėtį įėjo įvairiausi ingredientai: levandos, mėtos, tujos, netgi saulėgrąžų aliejus. Viena iš gamintojų grupelių tyrimą atliko taip: sudėjo ingredientus į specialų indą ir nelietė jų pusvalandį, o paskui tikrino, ar nepakito mišinio kvapas, taip pat nustatė, kiek ilgai laikėsi ta pati spalva. Grupelė taipogi pjaustė bei tarkavo citrinas tam, kad sužinotų, kada būna stipresnis kvapas. Galų gale kvepalus gamino dviem būdais – distiliavimo ir elektrolizės.
Dizaineriai bei reklamuotojai taip pat nesėdėjo be darbo – jiems teko apklausinėti žmones mieste tam, kad sužinotų, koks kvepalų aromatas jiems labiausiai patinka, už kokią kainą sutiktų pirkti juos, taipogi, ar iš viso apklaustuosius sudomintų mokinių gamybos kvepalai. Ši grupė taip pat turėjo sukurti internetinį puslapį, kuriame susidomėję asmenys galėtų sužinoti daugiau apie kvepalus „Po lietaus“.
Kūrybinio darbo turėjo ir pedagogai – veikė „Mokytojų klubas“, kuriame jo nariai plėtė savo žinias apie kūrybiškus mokymo(si) metodus ir patys turėjo galimybę vesti netradicines pamokas netradicinėse aplinkose netradiciškai vertindami ir t.t.
Po intensyvaus pusės metų darbo atėjo diena, kai liko parodyti rezultatą. Taigi gegužės 23 dieną Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje įvyko projekto „Kūrybinės partnerystės“ baigiamoji konferencija, per kurią pristatytas 2c klasės produktas – kvepalai „Po lietaus“. Renginį vedė 2c klasės mokinė Živilė Mackevičiūtė, kuri pati iš dalies pristatė projektą bei kvietė kalbėti gimnazijos direktorę Gražiną Skarienę, papasakojusią klausytojams, kaip 2c klasė atsidūrė „Kūrybinių partnerysčių“ projekte. Po to 2 c klasės auklėtoja, projektą kuruojanti mokytoja Laimutė Ronkaitienė atskleidė paslaptį, ką gi veikė dešimtokai bei „Mokytojų klubas“ per tą laiką, kol gimnazijoje vyko minėtas projektas. Tiek direktorė, tiek mokytoja ragino kitais metais tęsti projektą kitame statuse, t.y. tapti ,,Pokyčių mokykla“ (šiemet buvome ,,Tyrinėjanti mokykla“).
Kalbėjo ir KA Algirdas Sabaliauskas bei KP Jelena Tamulienė, kurie papasakojo apie darbą Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje. (Pasirodo, Vilniuje Skuodą projekto kūrėjai vadina Lietuvos Naująja Zelandija).
Po suaugusiųjų kalbų mokinių atstovai iš dizainerių ir gamintojų grupių pristatė savo veiklą nuotraukomis bei specialiai konferencijos proga sukurtu filmuku. Na, o po kalbų ir parodytų vaizdų visi susirinkusieji (o jų buvo nemažas būrys – Aldona Jasienė, Skuodo švietimo skyriaus vyr. specialistė, gimnazijos administracija ir mokytojai, projekto ,,Lyderių laikas – 2“ pilotinė 5 klasė su savo auklėtoja Violeta Andrikiene iš Bartuvos progimnazijos, dešimtų bei vienuoliktų klasių atstovai bei, žinoma, 2c klasės mokinių tėvai) galėjo pauostyti kvepalų „Po lietaus“ ir netgi jų nusipirkti.
Renginiui artėjant į pabaigą, gimnazijos direktorė apdovanojo Padėkos raštais kūrybos agentą bei kūrybos praktikę ir 2 c klasę.
O projekto įsivertinimas su Algirdu Sabaliausku (KA) ir Jelena Tamuliene (KP) vyko netradicinėje aplinkoje – prie Skuodo jūros, kur pasidžiaugta bendru darbu ir rezultatais.
Viktorija Litvinaitė, 2c klasės mokinė
LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIO FESTIVALIO LENGVOSIOS ATLETIKOS KOMANDINĖS ATSKIRŲ RUNGČIŲ VARŽYBOS ŠIAULIUOSE 2014 m. gegužės 16 d.
Šeši mūsų gimnazistai gegužės 16 d. dalyvavo LIETUVOS MOKINIŲ OLIMPINIO FESTIVALIO LENGVOSIOS ATLETIKOS KOMANDINĖSE ATSKIRŲ RUNGČIŲ VARŽYBOSE, kurios vyko Šiauliuose. Netgi du iš jų laimėjo pirmas vietas ir aplenkė Panevėžio, Kauno, bei Vilniaus sportininkus.
Šuolis į tolį vaikinai
1 vieta Ramūnas Kleinauskas 7,35 m Treneris A.Donėla
7 vieta Vilius Mileris 6,37 m Treneris A.Donėla
B/k Lukas Siksnis 5,85 m Treneris A.Donėla
100 m bėgimas vaikinai
4 vieta Robertas Gėrikas 11,36 sek. Treneris A.Donėla
Rutulio stūmimas vaikinai (5 kg)
1 vieta Julius Malotkinas 19,82 m Treneris A.Jasmontas
8 vieta Mantas Jasmontas 14,24 m Treneris A.Jasmontas
B/k Vilius Ašoklis 12,34 m Treneris A.Jasmontas
Kūrėjų šventė gimnazijoje „Noriu prabilti“
Gegužės 14 dieną šeštą valandą vakaro gimnazijos kieme, tarp baltai pražydusių obelų, įvyko tikra kūrėjų šventė. O kaipgi kitaip – juk susirinko nemažas būrelis žmonių – buvo ir pradinukų, ir vyresnių mokinių, taip pat mokytojų, kuriems patinka kurti, groti įvairiais muzikos instrumentais bei dainuoti arba tiesiog pasiklausyti kūrybingų žmonių minčių, išlietų sąsiuviniuose ar galų gale paprastuose lapeliuose.
Eilėraščiais apie pavasarį šventę pradėjo pavaduotoja ugdymui Danutė Kazlauskienė, o po to lyg tikra vaidilutė pasirodė dešimtokė Milda Jurkutė, kuri dalyvių paklausinėjo apie Mildos šventę – ir neveltui, juk šventėme ir ją (tiesa, tikroji deivės Mildos diena yra gegužės 13 dieną, bet dėl prasto oro šventė buvo perkelta į kitą dieną). Taigi, teisingai atsakę į klausimus, gavo po dovanėlę, o po to kūrėjai paskaitė savo eilėraščius, pasakas bei kitokių žanrų tekstus. Renginyje taip pat buvo galima išgirsti gitarų bei fleitų skambesį, kuris tiesiog užbūrė klausytojus ir leido labiau įsigilinti į išsakytas kūrėjų mintis. Po to, kai visi prabilo (o tai ir yra šio renginio tikslas), šventę daina užbaigė Živilė Mackevičiūtė. Tikimės, jog kitais metais į šį renginį susirinks dar daugiau jaunųjų kūrėjų.
Viktorija Litvinaitė, IIc kl.
Stažuotoja iš Alytaus mūsų gimnazijoje
ŠMM, Pilietinių iniciatyvų centras ir Ugdymo plėtotės centras vykdo Europos struktūrinių fondų remiamą projektą Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra. Gegužės 5 – 9 dienomis mūsų gimnazijoje stažavosi ekonomikos – geografijos mokytoja Virginija Klusevičienė iš Alytaus Jotvingių gimnazijos. Stažuotoja pasirinko šio straipsnio autorės (mokytojos L. Ronkaitienės) parengtą programą NAUJŲ METODŲ, ORIENTUOTŲ Į MOKYTOJO IR MOKINIŲ BENDRADARBIAVIMĄ, BEI ĮDOMIŲ, KŪRYBIŠKUMĄ SKATINANČIŲ UŽDUOČIŲ TAIKYMAS ŠIUOLAIKINĖJE PAMOKOJE.
Pirmą stažuotės dieną stažuotoja susitiko su gimnazijos direktore Gražina Skariene, pavaduotojomis Danute Kazlauskiene ir Vida Stončaitiene. Susitikimo metu buvo pristatyti gimnazijos prioritetai, tikslai ir uždaviniai, pateikta informacija apie ugdomąją gimnazijos veiklą, popamokinio darbo sistemą.
Vienas iš stažuotės programos uždavinių buvo pasidalinti gimnazijos sukaupta metodine patirtimi, nukreipta į mokymą(si) bendradarbiaujant bei kūrybiškumo ugdymą – stažuotoja buvo supažindinta su stažuotės programos autorės pranešimų, skaitytų regioninėse ir respublikinėse konferencijose, medžiaga, priemonėmis, eksponuotomis metodinėse parodose. Taip pat jai buvo sudarytos galimybės susitikti su ekonomikos mokytoja, europinių projektų koordinatore Onute Malūkiene. Susitikimo su vertinimo projekto koordinatore mokytoja Janina Baškiene metu stažuotoja buvo supažindinta su diagnostinio, formuojamojo vertinimo specifika, praktiniais vertinimo pavyzdžiais.
Per savaitę stažuotės dalyvė stebėjo 6 programos autorės vedamas lietuvių kalbos pamokas I a, II c klasėse bei III a, b, c, d klasių lietuvių kalbos grupėje, taip pat geografijos pamoką, vedamą mokytojos Rimos Viršilienės. Pamokose buvo pristatyti įvairūs aktyvūs mokymo (si) metodai: ,,Laisvasis rašymas“, ,,4 x 4“, ,,Knygų furšetas“ (su meile talkinant bibliotekos vedėjai Danutei Pakulienei bei skaityklos vedėjui Donatui Žvaginiui), ,,Atviros erdvės diskusija“, refleksijos metodas ,,Pozityvusis tyrinėjimas“, prezentacijos metodas ,,Pecha – Kucha“ ir kt. Stažuotoja galėjo pamatyti aktyvią mokinių veiklą pamokose – kaip jie ekspromtu taiko aktyvius metodus, patys modeliuoja įdomias užduotis bei pristato kūrybines namų darbų užduotis.
Gegužės 8 dieną viešnia stebėjo II c klasės ir Mokytojų klubo veiklas projekto ,,Kūrybinės partnerystės“ užsiėmime. Taip pat jai buvos sudarytos galimybės susipažinti su įvairiomis gimnazijos edukacinėmis erdvėmis – mokyklos muziejų ir Žemaičių klėtelę pristatė istorijos mokytoja I. Nomgaudienė.
Stažuotoja atliko praktines užduotis – modeliavo matytų metodų, užduočių taikymą savo pamokose, rengė pristatymą refleksijai naudodama ,,Pecha – Kucha“ metodą.
Ši Stažuotė buvo puiki galimybė pasidalinti gerąja gimnazijos veiklų planavimo bei jų vykdymo patirtimi, parodyti susiklosčiusias gimnazijos tradicijas, pristatyti pasiekimus rašant ir vykdant šalies ir europinius projektus. Tai puiki mokytojų profesinės sklaidos, mokinių saviraiškos galimybė. Stažuotoja pristatė savo mokyklos veiklas – ieškota dviejų Lietuvos gimnazijų panašumų ir skirtumų, diskutuota apie mokytojų veiklos vertinimą ir įsivertinimą, ugdymo pasiekimus bei problemas. Tai dar vienas būdas bendrauti, bendradarbiauti ir mokytis vieniems iš kitų čia pat, Lietuvoje.
Taigi savaitė buvo intensyvi. Dėkoju gimnazijos administracijai, kolegoms mokytojams ir mokiniams už pagalbą dalinantis tuo, kuo mes visi kartu turtingi…
Laimutė Ronkaitienė, stažuotės programos autorė
„Jaunimas kuria sveikatos stilių“
Gegužės 7 d. Klaipėdoje įvykusioje jaunimo mokslinėje praktinėje konferencijoje „Jaunimas kuria sveikatos stilių“dalyvavo 3b klasės mokinės Urtė Jucevičiūtė ir Lymantė Piekytė. Jas lydėjo biologijos mokytoja metodininkė Juneta Kubilienė ir sveikatos priežiūros specialistė Vilma Donielienė. Gimnazistės pristatė savo projektinį darbą „Garsų poveikis žmogaus organizmui“ ir pelnė nominaciją „Originaliausias pranešimas“ . Nominantės buvo apdovanotos originaliausio pranešimo statulėle, diplomu bei atminimo dovanėlėmis.
Dainų dainelė
Mieli gimnazistai, mokytojai, tėveliai.
Šį šeštadienį, gegužės 10d.13 val.kviečiame žiūrėti ,,Dainų dainelės” konkurso koncertą per LRT ir savo balsais palaikyti gimnazistą, abiturientą Mantą Sakalauską. Konkursui Mantą ruošė muzikos mokytoja Jolanta Raišutienė.
18-oji regioninė projektinių darbų konferencija „Pr. Žadeikio vardas mus įkvepia“
Renginys prasidėjo gimnazijos himnu, direktorė Gražina Skarienė pasveikino susirinkusiuosius tardama jau tradicija tapusius Pr. Žadeikio žodžius: „Kiekvienam dalyke būsiu tikru draugu tų, kurie darbštūs, ypač tų, kurie myli savo gimtąją žemę.“ Renginio vedėjai pristatė svečius, kurie vertino konferencijos dalyvių darbus.
Projektinių darbų pristatymai buvo suskirstyti į dvi grupes: kalbų, menų, socialinių mokslų bei gamtos, tiksliųjų, technologijų mokslų. Apie 3 valandas konferencijos dalyviai pristatinėjo, gynė savo darbus ir atsakinėjo į komisijos užduodamus klausimus.
Sunkus šios dienos darbas buvo užbaigtas apdovanojimais. Iš abiejų sekcijų buvo išrinkta po 3 nugalėtojus. Kalbų, menų ir socialinių mokslų sekcijoje I-ąją vietą užėmė Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos mokinė Greta Zalonskytė, pristačiusi projektinį darbą tema „Danutės Paulauskaitės poezijos interpretacija literatūroje ir dailėje“. II-ąją vietą laimėjo taip pat mūsų gimazijos mokinės Eglė Mikaitė ir Laurynta Rušinskaitė ruošusios kūrybinį darbą „Mozaikos panaudojimo galimybės interjere, atnaujinant senus daiktus“. III-ąją vietą užėmė Klaipėdos „Vėtrungės“gimnazijos komanda su kūrybiniu projektiniu darbu „K. Donelaičio krašto ir kūrybos paslaptys“. Gamtos, tiksliųjų ir technologijų mokslų sekcijoje nugalėtojomis tapo mūsų gimnazijos mokinės Urtė Jucevičiutė bei Lymantė Piekytė pristačiusios darbą „Garsų poveikis žmogaus organizmui“. Antrosios liko moksleivės iš Salantų gimnazijos atlikusios darbą tema „Riebalai“. III-ąją vietą užėmė Viktorija Petrauskaitė iš Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, jos darbo tema „Dirvožemio tipų įtaka švino jonų pasisavinimui skirtinguose augaluose“. Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti padėkos raštais. Taip pat konferencijos dalyvius džiugino nuotaikingi mūsų gimnazijos moksleivių pasirodymai. Tiek dalyviams, tiek žiūrovams ši konferencija buvo įdomi ir labai naudinga.
Šokių šventė gimnazijoje
Balandžio 30 dieną Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija judėjo šokio ritmu. Kodėl taip teigiu? Ogi todėl, kad mūsų mokyklą ir vėl aplankė kasmetinis renginys – šokių konkursas, kuriam gimnazijos klasės rengėsi iš visų jėgų – vieni jau nuo balandžio pradžios, kiti – po Velykų atostogų, bet taip pat atsakingai: kūrė šokių žingsnelius, rinkosi temą atitinkančią muziką – o rinktis ją reikėjo pagal filmus, kurių buvo įvairių įvairiausių – nuo miuziklų „Čikaga“, „Briliantinas“ iki „Gatvės šokių“ bei „Lakas plaukams“.
Taigi balandžio 30 dieną po pamokų mokiniai, mokytojai ir gimnazijos svečiai – atstovai iš keturių Europos šalių – rinkosi sporto salėje, kur ir vyko kasmet balandžio pabaigą apvainikuojantis renginys. Dalyvius pasitiko dvi kompetentingos komisijos: „Šok su manimi“, sudaryta iš Vaivos Norvaišienės, Dovydo Pauliukaičio, Aronos Daniūtės bei specialiai iš JAV „atvykusio“ Johno Smorigino, kuris šokėjų pasirodymus komentavo angliškai, kad suprastų mūsų svečiai, bei mokytojų komisijos, į kurios sudėtį įėjo mokyklos direktorė Gražina Skarienė, choreografijos mokytoja Rima Untulytė bei direktorės pavaduotoja ugdymui Vida Stončaitienė.
Po komisijos pristatymo prasidėjo konkursas – pradžioje klasių poros šoko valsą, po to polką. Polką pašokti buvo pakviesti ir svečiai iš užsienio. Na, ir pagaliau prasidėjo savos kūrybos šokių varžytuvės – buvo įdomu, kas gi pelnys originaliausio, masiškiausio, kūrybiškiausio.., net brandžiausio šokio titulą. Pasirodymų buvo įvairių: 1c klasė sušoko tango, po kurio komisijos narys Dovydas Pauliukaitis pats panoro parodyti, kaip, jo manymu, iš tikrųjų reikia šokti šį šokį. O štai
2 c klasės vaikinai puikiai suderino šiuolaikinį, itin mums, jauniems, patinkantį šokio stilių, ir miuziklo „Mamma Mia“ muzikos takelį. Šis derinys pelnė didžiules žiūrovų ovacijas ir aukščiausius komisijos narių įvertinimus (net ir svečias iš JAV skyrė savo ,,aukščiausią balą“ – 8). Pasistengė ir 3b klasė, kuri šoko pagal filmo „Briliantinas“ muziką. Šiame pasirodyme netrūko grakštumo, jaunatviškos energijos ir sudėtingų judesių, kurie ne vienam žiūrovui atėmė žadą. Taigi tą dieną gimnazijoje netrūko teigiamų emocijų, ne vienas susimąstėme, koks gražus yra šokio menas…
Na, bet konkursai baigiasi apdovanojimais. Taigi valso konkurse pirmąją vietą laimėjo 2b klasės, o polkos – 1d klasės poros. Brandžiausius šokius sukūrusiomis klasėmis abi komisijos paskelbė 2c, 1c bei 3b klases.
Viktorija Litvinaitė, 2c klasė
Pedagoginė stažuotė Amsterdame
Šių metų balandžio 13 – 17 dienomis 15 projekto ,,Kūrybinės partnerystės“ kuruojančių mokytojų iš visos Lietuvos dalyvavo pedagoginėje stažuotėje Amsterdame (tarp jų ir šio straipsnio autorė). Per intensyvias penkias dienas stažuotojai susipažino su nepaprastai gyvybinga Olandijos sostine, kurioje susilieja 17 amžiaus istorinė atmosfera ir modernaus miesto mentalitetas. Amsterdame yra didžiausias muziejų tankumas pasaulyje (Van Gogo muziejus, Anne Frank Namai, Amsterdamo ermitažas, Rembranto namas ir kt.). Ypač Amsterdamas išsiskiria istoriniu kanalų rajonu (čia daugiau nei 50 kanalų (daugiau negu Venecijoje) ir 500 tiltų). Šis rajonas 2011 metais UNESCO pripažintas kaip pasaulio paveldo objektas. Na, o jau dviračių dviračių… Nemačius sunku įsivaizduoti, kad labiausiai Olandijos sostinėje reikia saugotis…nepakliūti po dviračių, tiesiog nardančių tarp kitų transporto priemonių, ratais… Taigi Amsterdamas labai savitas miestas – gyvas, judrus, jau balandžio mėnesį žydintis (kas nėra girdėjęs apie Olandijos tulpes…)
Iš tikrųjų šis miesatas labai greitai leidžia pajusti savo dvasią, tačiau stažuotojų iš Lietuvos pagrindinis tikslas buvo susipažinti su Nyderlandų švietimo sistema, kuri nemažai skiriasi nuo mūsų švietimo sistemos, aplankyti įvairaus tipo mokyklų, susipažinti su nevyriausybinės organizacijos MOCCA, kuri yra tarsi ,,Kūrybinių partnerysčių” ,,sesuo”, veikla.
Švietimo sistema Nyderlanduose decentralizuota – nėra valstybės priimtų bendrųjų ugdymo programų, kiekviena mokykla turi daug laisvės. Iki savo 4 gimtadienio vaikai gali lankyti lopšelį arba darželį. Nors kiekvienas vaikas mokyklą privalo pradėti lankyti nuo 5 metų, tačiau beveik visi keturmečiai jau ją lanko. Pradinis ugdymas trunka 8 metus – iki 12 metų amžiaus. Baigę pradinę pakopą, mokiniai laiko centralizuotą testą (CITO), pagal kurį privalo pasirinkti vieną iš trijų vidurinio ugdymo tipų: priešprofesinį vidurinį ugdymą (4 metų trukmė), aukštesnio lygio bendrąjį vidurinį ugdymą (5 metų trukmė) arba priešuniversitetinį ugdymą (6 metų trukmė).
Mums gali pasirodyti keista, kad pagal testo rezultatus mokiniai privalo pasirinkti udymo tipą, tačiau olandams buvo nesuprantamas mūsų klausimas, ar tėvai sutinka su vienokiu ar kitokiu mokyklos sprendimu, – čia sukurta labai darni testavimo sistema: tris kartus per metus atliekami diagnostiniai testai, rezultatai užpildomi internetinėje platformoje. Jie žymimi spalvomis – žalia, oranžine, raudona. Jei vaiko testo rezultatai du kartus pažymėti oranžine spalva, į mokyklą atvyksta inspekcija patikrinti rezultatų. Atlikus testus, rengiami patarimai kiekvienam vaikui, su jais supažindinami tėvai. Visą laiką siekiama pažangos – manoma, kad rezultatai turėtų pagerėti 7 – 8 punktais lyginant su prieš tai buvusio testo rezultatais. A rezultatas geriausias, tačiau ir šio rezultato mokiniai toliau stebimi, nes reikia įrodyti, kad ir A mokinys auga A lygmenyje. Taigi tokia sistema neleidžia abejoti tėvams, kad, išlaikęs CITO testą, jų vaikas bus teisingai nukreiptas toliau mokytis būtent į jam tinkamo tipo mokyklą – tai lemia CITO testo rezultatai ir mokytojų nuomonė. Tiesa, dauguma vidurinių mokyklų yra kompleksinės ir siūlo įvairius vidurinio ugdymo tipus, kad mokiniai, pagerinę savo rezultatą, galėtų pereiti iš vieno tipo į kitą. Mokslas Nyderlanduose privalomas nuo 5 iki 18 metų.
Šalia bendrojo ugdymo yra ir specialios mokyklos, skirtos vaikams, turintiems mokymosi ir elgesio sunkumų, – vaikai, kurie nepajėgūs mokytis ikiprofesinio vidurinio ugdymo pakopoje, gali gauti praktinį mokymą, kuris parengia juos darbo rinkai. Teko lankytis vienoje iš pagalbinių mokyklų, kurioje mokosi 180 specialiųjų poreikių, su protine negalia, labai žemo intelekto mokinių nuo 12 iki 20 metų. Šioje mokykloje daug dėmesio skiriama menams – muzikai, šokiui – ugdomas mokinių tarpusavio pasitikėjimas. Nuo 15 metų mokiniai jau dirba už mokyklos ribų. Jaunuoliams sulaukus 20 metų, karjeros koordinatorius rūpinasi jų darbo vietomis. Taigi ir baigę mokyklą negalią turintys jauni žmonės nepaliekami likimo valiai, o integruojami į visuomenę ir darbo rinką.
Amsterdamas – daugiakultūris miestas. Vienoje lankytoje pradinėje mokykloje iš 320 mokinių 70 % iš Maroko, 20 % turkų, 35 % įvairių kitų tautybių ir, anot mokyklos administracijos, kartais jie turi ir tikrą olandą. Apskritai Amsterdamo mokyklose 60 % mokinių imigrantai. Tačiau maloniai stebino tolerancija kitataučiams: ypač didelis dėmesysskiriamas pirmos kartos imigrantams, kurie nekalba olandų kalba, – mokyklos teikia paslaugą net tokių mokinių tėvams – organizuoja jiems olandų kalbos kursus. Trečios kartos imigrantas jau laikomas tikru olandu.
Būtent Amsterdamo daugiakultūriškumas ir lėmė išskirtinį švietimo sistemos dėmesį kultūriniam jaunų žmonių ugdymui. Tam ypač talkina MOCCA (įsikūrusi 2005 metais), kurios tikslas – kultūrinis jaunimo ugdymas, kultūrinio Amsterdamo palikimo svarba bei dėmesys kiekvienai kitai kultūrai. MOCCA padeda 95 % Amsterdamo mokyklų kurti savo mokyklos kultūrinio ugdymo planą, o apskritai bendrauja su 98% Amsterdamo mokyklų: 258 pradinėmis ir specialiųjų poreikių bei 85 vidurinėmis mokyklomis. Miesto valdžia 10 metų remia MOCCA programą, skiria jos įgyvendinimui 7 milijonus eurų per metus. Šios programos tikslas – per kultūros integravimą į švietimą vystyti pilietiškumą, socialinius, kalbos įgūdžius, vaikų pasitikėjimą savimi, parengti juos gyventi XXI amžiuje. Ypač didelis dėmesys per šią programą skiriamas muziejų bendradarbiavimui su mokyklomis, teatrui, muzikai. Ypač puikių rezultatų pasiekė Amsterdamo LEER orkestras (Vaikų orkestras) – prieš 8 metus jame buvo 20 vaikų, dabar orkestre klasikinę muziką groja 2500 vaikų. Dažniausiai tai imigrantų vaikai, kuriems muzikavimas šiame orkestre padėjo peržengti socialinio nesaugumo ribas, įkvėpė pasitikėjimo. Be socialinės integracijos, edukacinės programos vadovas paminėjo keletą šio projekto principų: muzika padeda išvystyti loginį mąstymą, discipliną, moko dirbti grupėje, ugdo atsakomybę, tarpusavio pagarbą, padeda laužyti stereotipus, kad iš skirtingų kultūrinių aplinkų vaikai turi skirtingas muzikines galimybes. Taigi kultūrinis ugdymas Nyderlandų švietimo sistemoje yra ryškus prioritetas.
Ši pedagoginė stažuotė buvo puiki galimybė STEBĖTI, PATIRTI, JAUSTI, MOKYTIS, PAMATUOTI SAVE, MĄSTYTI, PLANUOTI, KURTI… ,,Kūrybinės partnerystės” atvėrė praktines galimybes įvairiems kūrybiniams eksperimentams.
Laimutė Ronkaitienė,
Skuodo Pr. Žadeikio gimnazijos
projekto ,,Kūrybinės partnerystės”
kuruojanti mokytoja
SVEIKINAME RAJONO KROSO VARŽYBŲ II VIETŲ LAIMĖTOJUS
Dėkojame visiems dalyvavusiems
SVEIKINAME 4 D KLASĖS MOKINĘ JORŪNĘ TRIŠKUTĘ
Laimėjo I vietą rajoninėje istorikų olimpiadoje.
Mokinę ruošė istorijos mokytojas metodininkė Irena Nomgaudienė.
MOKSLEIVIAI,
Kviečiame dalyvauti konkurse „Mano klasės mankšta“. Suburkite savo klasės komandą, mankštinkitės ir nufilmuotą savo klasės mankštą atsiųskite mums!
Nugalėtojų laukia prizas – savaitgalio kelionė visai klasei į Palangą ir dalyvavimas festivalyje „Sportas visiems“! Į Palangą vyks net dvi klasės – 1-5 kl. ir 6-12 kl. amžiaus grupių nugalėtojos.
Prizų fondas – 10 000 Lt!
Registracija konkurse – tai atsiųstas klasės mankštos vaizdo klipas, kurį galite atsiųsti iki
gegužės 13 d.
Kaip dalyvauti konkurse ir laimėti?
1. Suburkite savo šaunią klasės komandą.
2. Reguliariai mankštinkitės ir nufilmuokite savo klasės mankštą.
3. Įkelkite filmuką į vaizdų platformą Youtube.com.
4. Atsiųskite mums nuorodą adresu konkursas@judekim.lt iki gegužės 13 d.
5. Dalinkitės su draugais, skaičiuokite „Patinka” mygtuko paspaudimus judėkim.lt tinklapyje
ir laukite konkurso komisijos įvertinimo.
Jaunųjų filologų konkursas
Balandžio 15 – 17 dienomis Ignalinoje vyko 46 – o Jaunųjų filologų konkurso respublikinis turas. Į baigiamąjį konkurso etapą buvo pakviesta III a klasės mokinė Gintarė Žukauskaitė. Ji autoritetingai komisijai, konkurse dalyvavusiems moksleiviams bei jų mokytojams Literatūros kritikos sekcijoje pristatė savo tiriamąjį darbą ,,Žemaitė – bajoraitė, valstietė, humanistė, feministė ar moteris, kurios bijota?”, atsakė į komisijos klausimus. Sveikiname jaunąją kritikę Gintarę, šiame konkurse laimėjusią III – ą vietą.
Gyvenimo Kelio Patarėjas
Esu Daugvardas Noreikis karjeros konsultantas (lietuviškai Gyvenimo Kelio Patarėjas).
Domiuosi ir gilinuosi į psichologiją, lietuvybės giliąją prasmę, sėkmingo gyvenimo technologijomis – taikau tai gyvenime ir dalinuosi su kitais.
Esu buvęs ir esu muzikantas, aktorius, scenarijų bendraautorius, teatro vadovas, režisierius, lietuviško dvasinio mokymo DVAJA pradininkas, mokytojas, vadybininkas, direktorius, ir t.t.
Mano Lietuvos vizija – blaivių, sąmoningų, mylinčių, garbingų žmonių bendruomenė besivadovaujanti doroviniais dvasiniais dėsniais, bei darniai sugyvenanti su gamta ir Visata.
Skaitau paskaitas apie tai kaip mūsų minčių kokybė veikia mūsų gyvenimo kokybę, sveikatą, santykius, sėkmę. Pagrindinė šimtamečių ilgaamžiškumo paslaptis – pozityvus mąstymas. Kaip lengvai ir paprastai atsisakyti nuostatų trukdančių pasiekti tikslų. Mano žmonos receptas – kaip susirasti norimą vyrą. Klestinčios valstybės kūrimo įrankiai.
Daugvardo paskaitos
2014 04 24
1. Minčių ir žodžių įtaka mūsų gyvenimui (pozityvaus mąstymo galia).
2. Vyrų ir moterų ypatumai (kūno, mąstymo, jausmų).
3. Parašas – žmogaus veidrodis (kursime sėkmę nešantį parašą).
4. Kaip nugyventi šimtą metų (paruošta išnagrinėjus šimtamečių pasakojimus apie gyvenimo būdą, mastymą, dorovę).
5. Svaigalų įtaka karjerai.
6. Kaip elgtis su pinigais.
7. Praeitis – Ateitis (ugdysime savo judėjimo laiku pajautą, kursime šviesios ateities vaizdinius).
8. Kaip mokytis? (kokie būdai padeda veiksmingai mokytis ir kas trukdo).
9. Gilioji tautiškumo prasmė.
10. Vardas ir pavardė – koks poveikis mūsų būdui (charakteriui) ir mąstysenai.
11. Nuotaikų valdymas.
,,Kas jums yra teatras?”
Balandžio 15 man buvo pilna iššūkių atostogų diena – pusę penkių ryto teko kilti iš saldaus miego ir patraukti į tolimą kelionę – į Vilnių, kur turėjau dalyvauti Seimo narės poetės Dalios Teišerskytės inicijuoto rašinių konkurso ,,Kas jums yra teatras?” laureatų apdovanojimo ceremonijoje. Ji vyko Lietuvos Respublikos Seime. Visus atvykusius dalyvius ir jų palydovus maloniai pasitiko Seimo administracijos darbuotoja, o po patikrinimo metalo detektoriumi Dalios Teišerskytės padėjėja palydėjo dalyvius iki konferencijų salės, kur ir vyko laureatų apdovanojimas. Ceremonijos metu kiekvienas konkurso laureatas buvo pasveikintas vieno kurio nors Seimo nario ar ministro. Mane kaip tikra žemaitė pasveikino Seimo narė Audronė Pitrėnienė – vos įėjusi į konferencijų salę, ji garsiai sušuko: ,,Kor Skouds”, tad man beliko pasirodyti ir priimti pasveikinimą.
Po apdovanojimų vyko ekskursija po Seimo rūmus – pamatėme Kovo 11- osios salę, dabartinę posėdžių salę, kur kasdien įvairius sprendimus priima Seimo nariai, taip pat Prezidento salę bei kitas įdomias Seimo vietas. Džiaugiuosi, jog man buvo suteikta galimybė apsilankyti Lietuvos Respublikos Seime ir pamatyti politikus iš arti. Apie juos taip dažnai rašoma žiniasklaidoje, kad, atrodo, jie tampa beveik mistinėmis būtybėmis, priimančiomis svarbius šaliai sprendimus. Bet, pasirodo, tai paprasti ir malonūs žmonės…
Viktorija Litvinaitė, II c klasės
Respublikinė konferencija,
skirta K. Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti
Balandžio 11 dieną Mosėdžio gimnazijoje vyko respublikinė konferencija, skirta K. Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms. Joje dalyvavo ir mūsų gimnazijos vienuoliktokų komanda: Urtė Jucevičiūtė, Greta Zalonskytė, Gintarė Petrauskaitė, Lymantė Piekytė, Angelė Alšauskaitė ir Domininkas Žukauskas. Iš ryto mokiniai iš Įvairių gimnazijų dirbo Kūrybinėse dirbtuvėse, vėliau dalyvavo konferencijoje – klausėsi mokslininkų pranešimų, o po to pristatė savo darbus – tiek pagamintus Kūrybinėse dirbtuvėse, tiek parengtus namuose. Mūsų gimnazistai konferencijos dalyvius nustebino moderniu ir jaunatvišku požiūriu į K. Donelaitį – jie parodė sukurtą filmuką ,,Plyckų TV pristato”, skambant gyvai Domininko atliekamai akordeono muzikai konferencijos šeimininkams įteikė simbolinę dovaną – Urtės mamos specialiai jubiliejiniam renginiui iškeptą duoną, papuoštą skaičiumi 300. Pasodinus simbolinį ąžuoliuką, konferencijos dalyviai skirstėsi praturtėję dvasiškai, apdovanoti maloniomis dovanėlėmis.
“Aš tikrai myliu Lietuvą! Ar mylit ją jūs?“
“Aš tikrai myliu Lietuvą!“. Tokiu gražiu pavadinimu prasidėjo jaunimo renginys – viktorina, kurį organizavo Skuodo Kultūros centras.Renginyje dalyvavo Skuodo KVAPM, Skuodo Šaulių rinktinės, Skuodo Pranciškaus Žadeikio komandos. Komandoms teko atsakinėti į įvairius klausimus apie Lietuvą, apie Žemaitiją, apie gimtąjį Skuodą.Puikiai ir originaliai nuskambėjo komandų paruošti muzikiniai kūriniai apie Lietuvą.Kiekvienas turas praturtinto ne tik pačių komandos narių žinias, bet ir salėje buvusius komandų sirgalius ir žiūrovus. Sirgaliai taip pat turėjo galimybę dalyvauti viktorinoje, savo atsakymu uždirbdami tašką komandai. Visi susirinkusieji šią popietę praturino savo akiratį,patyrė puikių emocijų, ypač mūsų komanda ir jos sirgaliai,nes jie tapo šios viktorinos laimėtojai.VALIO MŪSŲ KOMANDAI! Gegužės mėnesį mūsų komada susitiks su Skuodo Senjorų komanda. Laikas ir renginys parodys – kas labiau myli Lietuvą,savo gmtąjį Skuodą ar jaunatvišku maksimalizmu įkvėptas jaunimas, ar patirtimi ir žiniomis turtingi Senjorai. Dalyvaukime ir palaikykime abi komandas.Renginys numatytas gegužės 16 dieną.
2014 03 21 D.Kazlauskienė
ATVIRŲ DURŲ DIENA A.STULGINSKIO UNIVERSITETE
Balandžio 4 dieną grupė mūsų gimnazijos mokinių kartu su UK koordinatore K.Petrulevičiute lankėsi Kaune A.Stulginskio universitete Hidrotechnikos ir Mechanizacijos fakultetuose, kur turėjo galimybę susipažinti su šiuose fakultetuose įgyjamų specialybių sąrašu.Mokiniai buvo sužavėti pristatymais, ypač laboratorijų, auditorijų turtingumu,turėjo galimybę susipažinti su gyvenimo sąlygomis bendrabutyje.Šį vizitą universitete apvainikavo apsilankymas žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi?“. Už kelionę esame dėkingi UAB „Kuršasta“ direktoriui S.Martinkui, nes jis ne tik inicijavo, bet ir finansavo šią kelionę. Direktorius S.Martinkus yra suinteresuotas,kad mokiniai stotų į šiuose fakultetuose esančias specialybes, nes ateityje šioje bendrovėje bus jaučiamas būtent šių specialybių darbuotojų poreikis.
2014 04 04 D.Kazlauskienė
SVEIKINAME MILDĄ JURKUTĘ
Laimėjo III vietą respublikiniame konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.
Milda rašinį apie tremtį iliustravo piešiniu ,,Atsisveikinimas su mirštančiu broliu“
( Mildą konsultavo istorijos mokytoja Irena Nomgaudienė).
Bibliotekų savaitės renginiai Pr. Žadeikio gimnazijoje
2014 m.
balandžio 23 – 29 d.
Biblioteka – vienas pasaulis,daug istorijų…
Lietuvos bibliotekininkų draugija 2014 metų balandžio 23-29 dienomis skelbia 14-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų“, nes biblioteka – tai vieta, kur kiekvienas gali kurti savo istoriją, pilną naujų žinių, idėjų, kūrybos ir bendravimo. Per. Žadeikio gimnazijos biblioteka kaip ir pernai siūlo visiems gimnazijos bendruomenės nariams aktyviai dalyvauti šios savaitės renginiuose. Kviečiame apsilankyti gimnazijos bibliotekoje, skaitykloje, ir be tik apsilankyti…
Balandžio 23
Senųjų knygų paroda
Balandžio 24
Skaitymo skatinimo akcija
Pristatome perskaitytas knygas
Rajoninis konkursas
Balandžio 25
Akcija „Knygos – antram gyvenimui“
Mokiniai tvarko bibliotekos knygas
Balandžio 28
Valanda su K. Donelaičiu
Interaktyvios pamokos skaitykloje
Kviečiame registruotis skaitykloje
Balandžio 29
Renkame populiariausių knygų dešimtuką
Radijo laida
„Spalvingiausia klasė“
Moksleivi, atskleisk savo kūrybiškumą ir dalyvauk „Spalvingiausios klasės“ konkurse Fotoknygų gamintojas ZOOMBOOK kviečia visus I-XII klasių Lietuvos moksleivius dalyvauti „Spalvingiausios klasės“ konkurse ir atskleisti savo kūrybiškumą. Įamžinkite klasės gyvenimo akimirkas, mokinių bendravimą su mokytojais, gražiausias nuotraukas perkelkite į fotoknygą, ją pateikite konkursui ir laimėkite prizus!
„Spalvingiausios klasės“ konkursas siekia atskleisti ir ugdyti moksleivių kūrybiškumą, į mokinių ir mokytojų tarpusavio santykius pažvelgti kitu kampu ir išsaugoti gražiausias mokykloje praleistas akimirkas. Skirtingose amžiaus kategorijose gražiausias fotoknygas sukūrusios klasės bus apdovanotos prizais.
„Spalvingiausios klasės“ konkurso skaidomas į tris amžiaus grupes:
– I-IV klasė;
– V-VIII klasė;
– IX-XII klasė.
Prizai
ZOOMBOOK komandos ir komisijos išrinktos geriausias fotoknygas sukūrusios klasės bus apdovanotomis pačių sukurtomis fotoknygomis bei specialiu prizu – profesionalia fotosesija arba norimais fototapetais, kuriais bus papuošta nugalėtojų mokyklos klasė. Fototapetus bus galima susikurti patiems.
Kaip dalyvauti?
Norėdami dalyvauti „Spalvingiausios klasės“ konkurse, kartu su bendraklasiais turite prisijungti prie internete veikiančios ZOOMBOOK sistemos, sukurti fotoknygą, kuri atspindėtų klasės gyvenimą, ir pateikti fotoknygą konkursui.
Klasė arba klasės atstovas konkursui gali pateikti vieną fotoknygą. Fotoknygas konkursui pateikti galima iki 2014 m. gegužės 5 d. „Spalvingiausios klasės“ konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2014 m. gegužės 12 d.
Konkursui pateiktas fotoknygas vertins ZOOMBOOK komanda ir savo srities profesionalai: dailininkė ir knygų iliustracijų autorė Ieva Babilaitė-Ibelhauptienė ir grafikas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Kepežinskas, profesionalus fotografas Tomas Tumalovičius.
Konkursą organizuoja ir vykdo: fotoknygų gamintojas ZOOMBOOK (UAB „BALTO trader“), bendradarbiaudamas su elektroninio dienyno sistemą diegiančia UAB „Tavo Mokykla“
Daugiau informacijos:
Giedrė Mieliauskaitė
+370 656 60 560
giedre@zoombook.lt
Projektiniai darbai
Darbų planai ir vertinimo lentelės
Balandžio 7 – 8 dienomis vyks mokyklinė projektinių darbų konferencija „Pranciškaus Žadeikio vardas mus įkvepia“.
Ketvirtadienį, 2014 – 04 -03, iki 16.00 prašyčiau e. pašto adresu vida.stonc@gmail.com atsiųsti užpildytus projektinių/ kūrybinių darbų planus bei vertinimo lenteles (įvertinti reikia ir referatų rašytojus) (Temos jau nekeičiamos) .
Projektinių/ kūrybinių darbų bei referatų vertinimo komisijos:
I Gamtos ir tiksliųjų mokslų grupė
Pirmininkė – G. Skarienė, graska3@gmail.com
Nariai- D. Valbasas, rastidaval@hotmail.com
J. Lukienė, lukienej@gmail.com
N. Mlinkauskienė, nijole.mlinkauskiene@gmail.com
L. Vainorienė, laivai@inbox.lt
II Menų, technologijų, kūno kultūros, dorinio ugdymo ir integruotų mokslų grupė
Pirmininkė- D. Kazlauskienė, dakazlausk@gmail.com
Nariai- I. Rutienė, klausute@gmail.com
I. Rabašauskienė, irena.rabasauskiene@gmail.com
A. Atminas, algiska@info.lt
J. Kubilienė, junneta@gmail.com
III Kalbų ir socialinių mokslų grupė
Pirmininkė- V. Stončaitienė, vida.stonc@gmail.com
Nariai- B. Tamošauskienė, bronetamosauskiene@gmail.com
D. Butkienė, dvynys12@gmail.com
D. Markauskienė, markdaina@gmail.com
I. Viščiūnas, irmantas71@inbox.lt
Iki 2014 – 04 – 03 mokinių parengti projektiniai/ kūrybiniai darbai ir referatai turi būti e. paštu išsiųsti tų dalykų vertinimo komisijoms nurodytais adresais, kad galėtų susipažinti ir vertinti.
Neatsiuntę darbų bus „baudžiami“ už terminų nesilaikymą (plano 8 dalis) ir privalės pristatymų dieną komisijai pateikti popierinį darbo variantą.
Sėkmės!
Rusų kalbos olimpiada
2014-03-26
9 kl.
10 – 11 kl.
1. Laura Lukaitė 2a – I vieta (mok. E. Rimkuvienė)
PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA
Kovo 20 dieną minima pasaulinė Žemės diena. Ši data pasirinkta neatsitiktinai-tą dieną prasideda astronominis pavasaris. Tai diena, kai ne tik kalbame apie mūsų planetai iškilusius pavojus, bet ir vykdome įvairias gamtosaugines akcijas.
Žemės dienos proga vykusiame renginyje gimnazistai išgirdo įspūdžius iš neseniai vykusio projekto „Are we green enough“ susitikimo Graikijos Karditsos mieste. Direktorė G.Skarienė trumpai papasakojo, ką įdomaus pamatė išvykos metu, kokius atsinaujinančių energijos šaltinių objektus aplankė. Mokytoja K.Petrulevičiutė pasidžiaugė, kad mes gyvename tikrai gražioje ir ekologinėje aplinkoje. Moksleivės Asta ir Lymantė parodė savo sukurtą filmuką apie geoterminę energiją. Be šios kelionės renginyje buvo pristatytas ir projektas „Ekoratai“ praėjusį rudenį laimėjęs 2ą vietą respublikiniame konkurse. Darbo vadovė I..Kondrotienė pasveikino su Žemės diena ir paragino visus konkrečiais darbais prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir saugojimo, nes rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.
,,Kūrybinės partnerystės” praktinės veiklos
Projekto ,,Kūrybinės partnerystės” dalyviai jau mato praktinės veiklos rezultatus. II c klasės jaunųjų tyrėjų grupė pradėjo kvepalų gamybą – pagaminti ekstraktai, laukia tolesnės veiklos ne tik gamintojų, bet ir kitų IDĖJOS, DARBO IR KŪRYBOS PARTNERIŲ… Kol kas tai tegul lieka paslaptyje…
A.Stulginskio komanda mūsų gimnazijoje
Kovo 17 dieną gimnazijoje lankėsi Aleksandro Stulginskio universiteto komanda, kuri ketvirtų ir trečių gimnazijos klasių mokiniams puikiai pristatė studijų programas,kurias galima įgyti šiame universitete. Ypač plačiai buvo kalbama apie agronomijos specialybę,kurią pristatė šios katedros vedėjas. Vyko gyvas studentų pristatymas – pokalbis, ypač įdėmiai mokiniai klausėsi studento Antano pristatymo,nes kalbėjo apie Bendrojo priėmimo sąlygas,apie naujoves, kurios numatomos šiais metais ir ateityje.
2014 03 17 D.Kazlauskienė
VIZITAS Į GRAIKIJĄ
Kovo mėn. 11-15 dienomis grupė gimnazijos mokytojų ir moksleivių lankėsi Karditsos mieste Graikijoje, kur vyko projekto „Are we green enough“ dalyvių susitikimas. Jame dalyvavo gimnazistai Asta Jautakytė į 3a klasės, Lymantė Piekytė ir Dovydas Šakalys į 3b klasės, gimnazijos direktorė Gražina Skarienė bei mokytojos Kristina Petrulevičiutė, Inga Rutienė ir Asta Tirunienė. Pirmoji diena buvo skirta kelionei ir susipažinimui su šeimininkais, pas kuriuos moksleiviai gyveno vizito metu. Trečiadienio rytą vykome į mokyklą, kurioje visi projekto dalyviai buvo gražiai pristatyti-parodytas šeimininkų sukurtas filmukas apie kiekvieną šalį bei pašoktas tautinis kiekvienos šalies šokis. Po iškilmingų kalbų prasidėjo rimtas darbas. Visos šalys turėjo pristatyti filmukus apie atsinaujinančius energijos šaltinius. Po trumpos pertraukos visi turėjo galimybę pasimokyti dirbti su šiuolaikinėmis filmų kūrimo ir redagavimo programomis. Šiuo užsiėmimus vedė patys moksleiviai.Vakarop dar spėjome apsilankyti Karditsos Dailės galerijoje, kur apžiūrėjome graikų dailininkų darbų parodą.
Ketvirtadienio rytą vykome į hidroelektrinę esančią aukštai kalnuose bei lankėmės Meteora kalnuose, kur nuo XVI a. veikia vienuolynas. Buvome sužavėti nuostabių gamtos vaizdų. Tačiau ketvirtadienį mūsų laukė dar įspūdingesnė kelionė. Mes lankėmės Vergina archeologinių kasinėjimų vietose, kurios ne veltui laikomos didžiausiu XX a. atradimu. Verginoje buvo atkasti Aleksandro Makedoniečio tėvo, žmonos, sūnaus kapai su daugybe ginklų, įvairių aukso gaminių ir kitų meno dirbinių datuojamų IV a. prieš Kristų. Muziejus buvo pastatytas taip, kad būtų apsaugoti antkapiai, eksponuojami artefaktai bei parodytas pilkapis, koks jis buvo iki kasinėjimų. Muziejuje yra keturi kapai ir viena maža šventykla. Didžiausią įspūdį visiems paliko aukso vainikas sudarytas iš 313 ąžuolo lapų ir 68 gilių sveriantis 717 gramų. Grįžome į Karditsą pavargę, tačiau kupini neužmirštamų įspūdžių. Vakare mūsų dar laukė atsisveikinimo vakaras, o šeštadienio rytą iškeliavome namo. Išsiskyrėme neilgam- balandžio mėnesio pabaigoje laukia susitikimas Skuode!
Anglų kalbos olimpiados rezultatai
2014 – 03 – 19
I vieta – Lūkas Karlis Siksnis 1a – mokytoja: A. Tirunienė
II vieta – Viktorija Bernotaitė 1d – mokytoja: L. Vyšniauskienė
III vieta – Meda Meškauskaitė 1d – mokytojas: I. Viščiūnas
Sveikiname nugalėtojus!!!
Kvietimas registruotis „Europos egzaminui 2014“
Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-metį ir artėjant euro įvedimui Lietuvoje, 2014 m. gegužės 9 d. jau penktą kartą vyks „Europos egzaminas“. Egzaminą organizuoti kviečiamos mokyklos, viešojo ir privataus sektorių įmonės, nevyriausybinės organizacijos (NVO), aukštosios mokyklos. Visi norintys gyventojai savo žinias apie Europos Sąjungą galės pasitikrinti internetu gegužės 5-11 dienomis.
„Europos egzamino“ dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su ES raida, veikimu, valstybėmis narėmis, politika ir aktualijomis. Dalis klausimų bus susiję su Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-mečiu ir Europos Sąjungos bendra valiuta – Euru.
PROGRAMA
Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija
2014 m. kovo 19 d
Mūsų mokykloje šiandien vyks Tyrėjo diena. Tai mokslo populiarinimo renginys skirtas stiprinti mokinių susidomėjimą moksline veikla ir paskatinti juos tapti jaunaisiais tyrėjais.
Paskaitų laikas
Paskaitos |
10:55 – 11:40 |
12.00 – 12.45 |
12:55 -13:40 |
13:50 – 14:35 |
I – Astronomijos paskaita planetariume “Mes ir Visata“ Lektorius – Saulius Lovčikas |
1 grupė |
2 grupė |
3 grupė |
4 grupė |
II – Paskaita „Biomechanika ir judesių registravimo sistema“ Lektorius – Gintaras Jonaitis |
1 grupė |
2 grupė |
3 grupė |
4 grupė |
III – Paskaita „Greitaveikė filmavimo kamera“ Lektorius – Gediminas Meškauskas |
1 grupė |
2 grupė |
3 grupė |
4 grupė |
IV – 3D filmas I HUMAN (Aš žmogus) |
1 grupė |
2 grupė |
||
Edukaciniai konkursuosai 5-12 klasių mokiniams „Olympis 2014“
Anglų kalbos, lietuvių kalbos, informacinių technologijų, matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, geografijos ir istorijos mokytojų dėmesiui!
Kviečiame Jus ir Jūsų mokinius dalyvauti edukaciniuose konkursuose 5-12 klasių mokiniams „Olympis 2014“.
Konkursų tikslas yra sudominti mokinius dėstomu dalyku. Tai nėra olimpiada, konkursuose yra įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl juose gali dalyvauti visi mokiniai be išimties.
Konkursų užduotys yra suskirstytos pagal mokomąją programą ir sudėtingumą į 5-8 lygius (priklausomai nuo dalyko).
Kiekvieną lygį sudaro 40 įdomių įvairių tipų užduočių.
Mokiniai turės 40 minučių užduočių sprendimui, t. y. užtenka vienos pamokos.
Norėdami pamatyti, kaip atrodo konkursas ir kokių tipų gali būti konkurso užduotys, aplankykite www.Olympis.lt, pasirinkite savo dalyko konkursą, viršutiniame dešiniajame kampe paspauskite raudoną mygtuką „Dalyvauti“ ir įveskite slaptažodį „demo“.
Visi konkurso dalyviai gaus padėkos raštus ir atminimo dovanėles, o laimėtojai bus apdovanoti medaliais ir diplomais. Dalyviai, kurie dalyvaus 3-uose ar daugiau konkursų, gaus dovanų skaičiuotuvus!
Mokytojai-kuratoriai gaus sertifikatus, atminimo dovanėles ir kuponus apsipirkimui mūsų rėmėjo el. parduotuvėje www.cheapmarkt.lt.
Aktyviausias mokinys, mokytojas ir mokykla gaus planšetinius kompiuterius ir el. knygų skaitykles.
Dalyvavimo mokestis, kai mokinį užregistruoja mokytojas – 6 Lt.
Individualaus dalyvavimo mokestis – 12 Lt.
Dalyvavimo mokestį galima sumokėti įvairiais būdais: per el. bankininkystę, grynais bet kurioje „Maxima“ kasoje, pašto skyriuose ir kitais būdais.
Konkursai „Olympis 2014“ vyks tris savaites nuo kovo 24 d. iki balandžio 11 d. interneto svetainėje www.Olympis.lt, dalyvauti galima bet kuriuo patogiu metu. Atlikti konkurso užduotis mokiniai galės mokyklos kompiuterių klasėje (rekomenduojama), o nesant tokiai galimybei – namuose.
Konkurso metu veiks karštoji pagalbos linija +370 672 89 325. Neskubiais atvejais prašome kreiptis el. paštu info@olympis.lt.
Rekomenduojame užregistruoti mokinius ir apmokėti jų dalyvavimą konkurse iš anksto.
Registracija į konkursą ir detalesnė informacija: www.Olympis.lt
Išvyka į Graikijos Karditsa mokyklą
Kovo 11 dieną Pr. Žadeikio gimnazijos moksleiviai Asta Jautakytė 3a kl., Lymantė Piekytė ir Dovydas Šakalys 3b kl., gimnazijos direktorė Gražina Skarienė bei mokytojos Kristina Petrulevičiutė, Inga Rutienė ir Asta Tirunienė išvyksta į Graikijos Karditsa mieste vyksiantį projekto “Are we green enough” dalyvių susitikimą.
Užsienio kalbos atveria duris į pasaulį
Šį pirmadienį (kovo 10 d.) po 6 pamokų į muzikos kabinetą renkasi mokiniai, norintys dalyvauti užsienio kalbų dainų konkurse
Atmintinė abiturientams
Lietuvos moksleivių sąjunga bendradarbiaudama su Nacionaliniu egzaminų centru (NEC) ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) parengė atmintinęabiturientams.
Sveikiname
MINDAUGĄ VIRŠILĄ 4a
Tarptautinėse jaunųjų matematikų varžybose iškovojus
III vietą
Iš viso dalyvių: 410
Vien 12 – okų: 94
2014 – 03 – 01
ŠU
DIENA BE ŠILDYMO
Vasario 28 dieną gimnazijoje vyko akcija-DIENA BE ŠILDYMO- kurios metu mokykloje vienai dienai buvo išjungtas šilumos tiekimas.Kad nesušaltų moksleiviai bei mokytojai po trijų pamokų buvo vaišinami karšta arbata. Oras mums buvo palankus, lauke buvo 2 laipsniai šilumos, o viduje net 20! Taigi tikrai nesušalome. O direktorės pavaduotojas ūkio reikalams jau suskaičiavo, kad akcijos metu buvo sutaupyta 1369 kwh arba 468.79Lt.
Meninio skaitymo konkursas
Sveikiname 2014 m. Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninio etapo II vietos laimėtoją IV c klasės mokinę Silviją Navickaitę (mokytoja Vida Stončaitienė).
Gerb. Tėveliai,
Maloniai kviečiame dalyvauti Tėvų susirinkime, kuris vyks 2014 m. vasario 13 d. 17 val. Gimnazijos aktų salėje.
Programoje :
– 2013/2014m.m. I pusmečio analizė
Pranešėja direktorės pavaduotoja ugdymui V.Stončaitienė
– Gimnazijos Tarybos ataskaita
Pranešėjai Tarybos nariai
– Gimnazijos Tarybos rinkimai
– Klasių susirinkimai klasėse
Pranešėjai klasių auklėtojai
„Studijos 2014“
Vasario 6 – 8 dienomis Vilniuje, Lietuvos LITEXPO parodų rūmuose septintą kartą vyko Studijų mugė. Jau šeštą kartą šiame renginyje dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai.Mokiniai į renginį vyko turėdami įvairių tikslų ir ketinimų: antrokai vyko susipažinti su įvairiomis studijų programomis, trečiokai ir ketvirtokai susidėlioti taškų, t.y. dar kartelį įsitikinti ar pasirinktoji specialybė yra būtent toji,su kuria bus susieta ateitis.Puikiai praleidę kelias valandas Studijų mugėje , susitikę pažįstamų,gavę daug informacijos,apsilankę paskaitose ir padarę sau tinkančias išvadas, grįžome namo. Grįžome pilni įspūdžių, parsivežėme padalomosios informacijos apie mokymosi įstaigas su kuria pasidalinsime su tais, kurie nebuvo išvykę.
2014 02 07 D.Kazlauskienė
,,Lietuvos Tūkstantmečio vaikai”
LRT projekto ,,Lietuvos Tūkstantmečio vaikai” laidos filmavime ir vėl dalyvauja mūsų gimnazijos moksleiviai:
Mindaugas Viršilas 4a gim. klasės mokinys
Urtė Jucevičiutė 3b gim. klasės moksleivė
Linkime jiems sėkmės
Svečiuose Seimo Pirmininkė
Seimo Pirmininkė šiandien t.y. Vasario 11 d. lankėsi mūsų gimnazijoje, susitiko su gimnazijos moksleiviais ir pedagogais.
Sveikiname Mantą Sakalauską,
patekus į TV Dainų dainelės turą
Meninio skaitymo konkursas
Vasario 4 dieną Skuodo miesto muziejuje vyko Meninio skaitymo konkurso rajono etapas. Jame dalyvavo penki mūsų gimnazijos raiškaus žodžio mylėtojai: Romualda Rimgailaitė, Deimantė Kildaitė, Gintarė Žukauskaitė, Silvija Navickaitė ir Mantas Sakalauskas. Sveikiname nugalėtojus: Silviją Navickaitę (I vieta), Deimantę Kildaitę (II vieta), Mantą Sakalauską (II vieta) ir Romualdą Rimgailaitę (III vieta). Silvijai, kuri atstovaus mūsų rajonui regioniniame Meninio skaitymo konkurse, LINKIME SĖKMĖS.
„Studijos. Darbas. Karjera“ Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje
2014 sausio 31 d., 13 val.
Sausio 31 dieną Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje vyko jau tradicija tapęs renginys „Studijos. Darbas. Karjera.“ Jis visada organizuojamas pirmo pusmečio pabaigoje, kai atostogų grįžta buvę gimnazijos abiturientai – universitetų, kolegijų ir kitų mokyklų studentai. Taigi ir šiemet jų nekantriai laukta kaip ir dabartinių gimnazijos mokinių tėvelių, kurie maloniai sutiko pasidalinti mintimis apie savo studijas, karjeros vingrybes .
Taigi gimnazijoje per šeštą pamoką vyko klasės valandėlė, kurios metu kiekvienoje klasėje apie savo karjeros patirtį kalbėjo svečiai – studentai arba mokinių tėveliai. Po klasės valandėlės į aktų salę susirinko visi tą dieną renginyje dalyvavę svečiai ir pasidalijo patirtimi apie įvairias studijų programas – nuo ispanų kalbos, ekonomikos, odontologijos iki skulptūros, kineziterapijos, ugniagesių gelbėtojų, kūrybinių industrijų studijų bei okeanografijos. Dalyviai taip pat papasakojo, kas juos paskatino rinktis būtent tas studijas – vieniems svarbiu postūmiu buvo tėvai, kitiems širdies šauksmas, o tretiems protas ir širdis kartu patarė, kur stoti.
Po nuoširdaus bendro pokalbio su visais svečiais buvo galima su jais pabendrauti ir individualiai. Tikimės, jog po šio renginio mokiniai sužinojo daugiau apie juos dominančią specialybę. Laukiame kitų metų, kai jau vyresni susitiksime su naujais studentais ir vėl klausysimės jų istorijų apie studijas.
Viktorija Litvinaitė, IIc klasė
BC Kauno Žalgiris – Prienų TonyBet
Kovo 19 dieną, mūsų komandą EKO RATAI, kuri Lietuvoje laimėjo antrą vietą buvo apdovanota bilietais į Kauno Žalgirio areną stebėti rungtynes BC Kauno Žalgiris – Prienų TonyBet.
Mes turėjome galimybę nusifotografuoti su krepšininkais,gauti jų autografus.
Deimantas Ruikis turėjo galimybę žymioje aikštelėje, mėtyti į krepšį ir sėkmingai!
Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena
Gimnazijos languose dega žvakės Lietuvos laisvės gynėju vardui atminti
Video konkursas, skirtas 2014 m. Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija organizuoja video konkursą, skirtą Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms. Konkurse kviečiami dalyvauti visi Lietuvos 5-12 klasių mokiniai. Mokiniai, norintys dalyvauti konkurse, turi atsiųsti savo sukurtą, ne ilgesnį nei 3 min., filmuką žiemos olimpinių žaidynių, žiemos olimpinių ir neolimpinių sporto šakų, olimpinių vertybių ar kita pasirinkta tema. Išraiškos forma gali būti įvairi: animacija, foto koliažai, bet kokie kiti judantys vaizdai. Darbus gali kurti vienas žmogus arba komanda, sudaryta ne daugiau kaip iš 4 asmenų. Sukurtus darbus konkurso dalyviai turi įkelti į interneto svetainę www.youtube.com , o nuorodą ir autoriaus kontaktus atsiųsti el. paštu loa@loa.lt iki 2014 m. vasario 23 d., paskutinės Sočio olimpinių žaidynių dienos.Komisija, sudaryta iš sporto žurnalistų, televizijos laidų vedėjų, menininkų, olimpiečių ir konkurso organizatorių, išrinks geriausius filmukus. Apdovanojimai bus skirti 8 geriausiems darbams.
I vieta – vaizdo kamera;
II vieta – fotoaparatas;
III vieta – fotoaparatas;
IV-VIII vietos – Snow arenos apsilankymai.
Apdovanojimas vyks kovo mėnesį. Daugiau informacijos www.ouprojektas.lt , www.ltok.lt ir www.loa.lt .